Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2610 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 15:19:43 »
Jest jeszcze Sensational i Friendly Neighborhood Spider-Man. Ale racja - Kolekcja Spider-Mana to głównie sięgała z ASM. W każdym razie jest masa pajęczych komiksów i serii, które można by wydać po polsku. A w tej chwili nie wyszliśmy jeszcze z czasów powtarzania TM Semic. A latka lecą.

https://es.wikipedia.org/wiki/La_colecci%C3%B3n_definitiva_de_Spiderman

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2611 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 19:02:46 »
Wyszliśmy, wyszliśmy bo dostaliśm/dostajemy:
- run Straczynskiego,
- Marvel Now, Marvel Now 2.0 i Marvel Fresh,
- pojedyncze komiksy jak Władza czy Zło, które czynią ludzie,
- Ultimate z Peterem i dostaniemy z Milesem.

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2612 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 20:08:24 »
i dostaniemy z Milesem.

Jak kolejne Deadpoole, tak je dostaniemy. Dobra, pożyjemy, zobaczymy. To czekanie jest słabe.

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2613 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 21:28:22 »
Jak kolejne Deadpoole, tak je dostaniemy. Dobra, pożyjemy, zobaczymy. To czekanie jest słabe.

Dobra to pogadajmy bardziej merytorycznie o pająku. Akurat ja byłem jednym z tych co płakali, że w latach 2000-2012 było go bardzo mało w Polsce. Ale po WKKM, SBM oraz działaniach Egmontu i Muchy mam wrażenie, że praktycznie wszystko co wartościowe już u nas wyszło. To co teraz leci, te epiki i inne składaki to gra na nostalgii - czasem są to faktycznie pozycje must have a innym razem takie guilty pleasure.
A czego Tobie Twoim zdaniem brakuje? Z czym chciałbyś się realnie zapoznać po polsku?
Biorąc pod uwagę, że dostaniemy kolejne tomy autorstwa JMS to mnie to w sumie wystarczy.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2614 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 21:36:00 »
To chyba oczywiste, wszystko czego nie ma po polsku i to już, natychmiast i najlepiej, żeby Egmont tego nie wydawał, bo Egmont to zły jest :)

A tak na poważnie to jeszcze został Spider Sterna, może Mucha się rzuci.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2615 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 21:39:33 »
Ja liczę, że kolekcja ładnie się zazębi z Epicami, w którymś momencie. Na innych bohaterów mam wywalone, ale Spidera akurat z kolekcji będę kupował, bo to chyba będzie jedyna możliwość dostania tego po polsku.

Offline Chmielu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2616 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 23:00:04 »
Tak się tu wbiję na chwilę. Polski czytelnik nie dostał (chyba, bo nie śledzę wszystkiego co się ukazuje):

trylogii Marvel Knights Spider-Man: "Down among the dead men"/"Venomous"/"Last stand" Marka Millara i Terry/Rachel Dodson. Jedna z najlepszych historii ze Spideyem. Coś jak "Batman: Hush", ale dużo lepsze scenariuszowo.

serii "Peter Parker: Spider-man" ze scenariuszami Paula Jenkinsa i Zeba Wellsa

antologii "Spider-Man's Tangled web" (były trzy tomiki od Egmontu w 2003/2004 bodajże), a to zacna produkcja (m.in. Greg Rucka, Eduardo Risso, Peter Milligan, Duncan Fegredo, Darwyn Cooke, Kaare Andrews, Daniel Way, Paul Pope, Zeb Wells, Ted McKeever, Brian Azzarello, Giuseppe Camuncoli, Bruce Jones)

"Spider-Man/Dr Octopus: Year One" Zeba Wellsa i Kaare Andrewsa

"Spider-Man: Chapter One" Johna Byrne'a. Byrne próbował powtórzyć sztuczkę jak z Supermanem, wyszło gorzej, ale historia i tak ma swoje plusy. No i fajnie narysowana.

"Ultimate Marvel Team-Up" Bendisa z kilkoma świetnymi/oryginalnymi rysownikami, m.in.: Sienkiewicz, McKeever, Mahfood.

No i wspomniany klasyczny Roger Stern.

A w kategorii guilty pleasure (ale raczej nierealne ze względu na licencje i konflikt DC/Marvel):
"Spider-man and Batman: Disordered Minds" (J.M. DeMatteis i Mark Bagley) - Spidey & Bats vs Carnage & Joker
"Batman & Spider-Man: New Age Dawning" (J.M. DeMatteis i Graham Nolan) - Spidey & Bats vs Kingpin & R'as Al Ghul.
Oba słabe w cholerę, ale czy by się nie sprzedały w jakimś składaczku? Jak nie jak tak. ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Necr09

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2617 dnia: So, 06 Maj 2023, 01:08:03 »
trylogii Marvel Knights Spider-Man: "Down among the dead men"/"Venomous"/"Last stand" Marka Millara i Terry/Rachel Dodson. Jedna z najlepszych historii ze Spideyem. Coś jak "Batman: Hush", ale dużo lepsze scenariuszowo.

2/3 wyszło w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, tomy 62 i 67
FGO: 758,469,198

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2618 dnia: So, 06 Maj 2023, 08:07:41 »
Jeśli run Straczyńskiego wyjdzie w całości po polsku, to będzie super sprawa. Jestem jak najbardziej na tak i tego bym chciał.

Oczywiście run Sterna, bo w pierwszym Epicu dostaliśmy tylko samo zakończenie jego Hobgoblin Sagi co jest słabe.

Drugą połowę Clone Sagi, żebyśmy po polsku zobaczyli tą wyprowadzkę do Seattle i powrót.

No i resztę runu Slotta do Marvel Now, bo po polsku wyszedł tylko 1 tom i Pajęcza Wyspa.

Offline dreamer36

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2619 dnia: So, 06 Maj 2023, 15:47:40 »

Drugą połowę Clone Sagi, żebyśmy po polsku zobaczyli tą wyprowadzkę do Seattle i powrót.


A czemu pierwszej połowy mamy nie dostać?

Offline AntekSocjalny

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2620 dnia: So, 06 Maj 2023, 15:52:07 »
Bo wszyscy prawdziwi kompleciści mają ją z wydania TM-Semic. Duh!?

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2621 dnia: So, 06 Maj 2023, 15:55:10 »
Wydać całość można w dwóch czy tam 4 tomach, jak im podejdzie. Tak jak Knightfall. Teraz doszliśmy do 5 tomu z którego chyba nic już w TM Semicach nie było. Gdyby podobnie wydali Clone Sagę, ja byłbym zadowolony. W sumie po Knightfallu i AoA (Śmierć i powrót Supermana w TMSemicach) byłaby to ostatnia duża saga tamtych czasów do wypuszczenia na nasz rynek w całości.

Offline dreamer36

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2622 dnia: So, 06 Maj 2023, 15:58:00 »
Bo wszyscy prawdziwi kompleciści mają ją z wydania TM-Semic. Duh!?


Oczekiwałem na odpowiedź Bazyla - chciałem mieć czarno na białym, że jego poziom rozumienia potrzeby ogółu w stosunku do jego własnych jest niższy, niż u moich dzieci...

Wczoraj tłumaczyłem 7-latce dlaczego grają na konsoli w Psi Patrol od pierwszej planszy, skoro ona już przeszła, a to, że 5-latek chce zagrać od początku, żeby poznać mechaniki ją nie interesuje. Ale po chwili rozmowy zrozumiała i cieszyła się, że się młodemu udało i że razem cisną dalej i jeszcze sobie nawzajem kibicowali i cieszyli wspólnie z rozrywki - Bazyl do dzisiaj nie jest w stanie zrozumieć, że dla większości to premierowy materiał i zamiast się cymbał cieszyć, że wydają, dużo ludzi pozna, kupi, będzie szansa na ciąg dalszy, to dalej jojczy...

Więc Bazyl oficjalna diagnoza ode mnie - mentalnie w tej kwestii jest poniżej siedmioletniej dziewczynki....

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2623 dnia: So, 06 Maj 2023, 16:02:47 »
A czego Tobie Twoim zdaniem brakuje? Z czym chciałbyś się realnie zapoznać po polsku?
No skoro dostał pytanie co wg niego brakuje i z czym się chce zapoznać, to czemu ma pisać za ogół? Nie widzę też, żeby gdzieś padło, że mamy czegoś nie dostać.

Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2624 dnia: So, 06 Maj 2023, 17:01:01 »
trylogii Marvel Knights Spider-Man: "Down among the dead men"/"Venomous"/"Last stand" Marka Millara i Terry/Rachel Dodson. Jedna z najlepszych historii ze Spideyem. Coś jak "Batman: Hush", ale dużo lepsze scenariuszowo.

Mam to w oryginale i szczerze mówiąc im więcej razy czytam, tym słabsze mi się to wydaje. Millar ma taki styl pisania dialogów, że jego charakterystyczna budowa zdań przebija się co chwilę i niezależnie od postaci, która mówi - zgrzytało mi to podczas lektury. Zastanawiam się, czy sentyment ludzi do tej historii nie wynika po części z tego, że to jedna z ostatnich większych opowieści z Peterem i MJ jako małżeństwem.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!