Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376661 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2205 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:20:38 »
Jak ja bym chciał żeby kiedyś na jakimś festiwalu komiksowym ktoś zaprosił Bazyla do wygłoszenia prelekcji.
Wejściówki na taki stand up rozeszły by się szybciej niż numerki do Rosińskiego.

A ten kto w pobliżu miałby warzywniak w jeden dzień na pomidorach zrobiłby tygodniowy obrót. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2206 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:23:37 »
A ja kupię wszystkie Epiki, czy będą kosztowały 150 czy 200 zł, bo uważam że to fajna kolekcja. I co teraz?

Jak to co? Jak kupisz wszystkie to będziesz miał wszystkie.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2207 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:34:01 »
A ja kupię wszystkie Epiki, czy będą kosztowały 150 czy 200 zł, bo uważam że to fajna kolekcja. I co teraz?

Niestety nic. Egmont wie, że może nas wyruchać na kase bo my to zbieramy i rzeczy 1980-1995 mogłyby byc w TM-Semic, do którego mamy słabość.
Podczas gdy klient  Marvel Fresh czy czegoś takiego gdzie to nie jest kolekcjonerstwo to jakby dostał podwyżke o 33% (podczas gdy widzi, że inne komiksy tak nie drozeja) to by mógł zagłosować portfelem i powiedziec Egmontowi - nie dostaniecie mojej kasy, nie będę sponsorował waszych innych produkcji (którym nie zwiększacie tak ceny).

Będę się czuł jak frajer jak będe kupował tego Larsena ale go kupię :(
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 12:37:13 wysłana przez Hobgoblin »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2208 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:50:39 »
Niestety nic. Egmont wie, że może nas wyruchać na kase bo my to zbieramy i rzeczy 1980-1995 mogłyby byc w TM-Semic, do którego mamy słabość.
Podczas gdy klient  Marvel Fresh czy czegoś takiego gdzie to nie jest kolekcjonerstwo to jakby dostał podwyżke o 33% (podczas gdy widzi, że inne komiksy tak nie drozeja) to by mógł zagłosować portfelem i powiedziec Egmontowi - nie dostaniecie mojej kasy, nie będę sponsorował waszych innych produkcji (którym nie zwiększacie tak ceny).

Będę się czuł jak frajer jak będe kupował tego Larsena ale go kupię :(
Ale prowadzenie wydawnictwa to jest zwykły biznes. Nikt nie będzie dokładał do wydawania komiksów, tym bardziej w korpo jakim jest Egmont. Masz przykład w niewystartowaniu kolekcji od Hachette. Obecna sytuacja z cenami jest podyktowana cenami papieru oraz inflacją. Nawet Hachette nie utrzyma cen przy następnych kolekcjach. Piszesz jakbys urodził się wczoraj.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 12:53:43 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2209 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 13:18:54 »
Niestety nic. Egmont wie, że może nas wyruchać na kase bo my to zbieramy i rzeczy 1980-1995 mogłyby byc w TM-Semic, do którego mamy słabość.
Podczas gdy klient  Marvel Fresh czy czegoś takiego gdzie to nie jest kolekcjonerstwo to jakby dostał podwyżke o 33% (podczas gdy widzi, że inne komiksy tak nie drozeja) to by mógł zagłosować portfelem i powiedziec Egmontowi - nie dostaniecie mojej kasy, nie będę sponsorował waszych innych produkcji (którym nie zwiększacie tak ceny).

Będę się czuł jak frajer jak będe kupował tego Larsena ale go kupię :(
My, my ? Co ty ze wschodu jesteś, towarzyszu ? Mów za siebie.
A co to jest kolekcjonerstwo ? Ty to ustalasz na spółkę z Bazylem czy jak ? Dla nas :) taki Marvel Fresh różni się tylko okładką w porównaniu z tymi classicami, rozmiar ten sam.
A ty wiesz, że na te Marvele na miękko podnieśli cenę o 25% było 40 teraz jest 50. A taki Flash tom 15 ma 60, pewnie nie wiesz bo wam  :) nawet nie chciało się sprawdzić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2210 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 13:33:05 »
Masz przykład w niewystartowaniu kolekcji od Hachette. Obecna sytuacja z cenami jest podyktowana cenami papieru oraz inflacją.

Niestety cena Epików to nie tylko inflacja a w głównej mierze drastycznie zwiększona marża przez Egmont na tej linii wydawniczej, inne serie nie drożeją tak mocno jak Epic i Hellblazer.

Marvel Fresh Venom czerwiec 2021 cena okladkowa 69.99
Marvel Fresh Venom 2 lipiec 2022 cena okladkowa 79,99

podwyżka o 14% w 13 miesięcy - czyli  inflacja

Spider-Man Inferno Listopad 2021 cena okładkowa 129.99
Spider-Man Powrót Sinister 6 Lipiec 2022 Cena okładkowa 199.99

podwyżka o 54% w 9 miesięcy - czyli drastyczne podbicie sobie marży na Epikach przez Egmont.

My, my ? Co ty ze wschodu jesteś, towarzyszu ? Mów za siebie.


A co zagłosujesz portfelem przeciwko temu, że Epic będzie utrzymywał inne serie i go nie kupisz? Jesli tak to szacunek ale obawiam sie, ze raczej spuscisz głowe i zapłacisz tak jak oni zakladaja.

« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 13:37:45 wysłana przez Hobgoblin »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2211 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 13:41:42 »
@Hobogoblin jesteś świadom, że problem stanowi tektura na okładki?

Idź na spotkanie na KW z Panem Kołodziejczakiem i wypytaj dokładnie dlaczego jest cena taka wysoka, a nie pierdzielisz że Epiki będą utrzymywały jakieś inne serie.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2212 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 13:57:40 »
Niestety cena Epików to nie tylko inflacja a w głównej mierze drastycznie zwiększona marża przez Egmont na tej linii wydawniczej, inne serie nie drożeją tak mocno jak Epic i Hellblazer.

Marvel Fresh Venom czerwiec 2021 cena okladkowa 69.99
Marvel Fresh Venom 2 lipiec 2022 cena okladkowa 79,99

podwyżka o 14% w 13 miesięcy - czyli  inflacja

Spider-Man Inferno Listopad 2021 cena okładkowa 129.99
Spider-Man Powrót Sinister 6 Lipiec 2022 Cena okładkowa 199.99

podwyżka o 54% w 9 miesięcy - czyli drastyczne podbicie sobie marży na Epikach przez Egmont.

A co zagłosujesz portfelem przeciwko temu, że Epic będzie utrzymywał inne serie i go nie kupisz? Jesli tak to szacunek ale obawiam sie, ze raczej spuscisz głowe i zapłacisz tak jak oni zakladaja.



Poczytaj trochę zamiast te głupoty wypisywać :
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/drastyczny-wzrost-cen-papieru-nikt-nie-wie-co-bedzie-za-miesiac/h3y2xnc

Ja to ma po amerykańsku w dwóch formatach i te pierwsze trzy epici po polsku kupiłem z rozpędu, także mam na sprzedaż te Łowy Kravena, wczoraj ktoś wylicytował ale napisał mi żeby anulować, klasyka, także mam nadal do sprzedania.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2213 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:04:46 »
Poczytaj trochę zamiast te głupoty wypisywać :
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/drastyczny-wzrost-cen-papieru-nikt-nie-wie-co-bedzie-za-miesiac/h3y2xnc

Ja to ma po amerykańsku w dwóch formatach i te pierwsze trzy epici po polsku kupiłem z rozpędu, także mam na sprzedaż te Łowy Kravena, wczoraj ktoś wylicytował ale napisał mi żeby anulować, klasyka, także mam nadal do sprzedania.

Panika na surowcach przekłada się na wzrost ceny papieru za tone. Ale ten sam papier idzie do różnych produkcji, nic nie zdrożało tak jak Epic i Hellblazer (54% od listopada).

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2214 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:06:12 »
Ciekawe czy wielkość nakładu może mieć wpływ na cenę...??

Batmana robią nakłady kilkukrotnie większe, niż np. Hellblazera. Czy w takim przypadku cena za taki sam tom jest taka sama?

A jak to jest z licencjami? Każda kosztuje dokładnie tyle samo?

Dla kolegi pytam...

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2215 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:08:02 »
A co zagłosujesz portfelem przeciwko temu, że Epic będzie utrzymywał inne serie i go nie kupisz? Jesli tak to szacunek ale obawiam sie, ze raczej spuscisz głowe i zapłacisz tak jak oni zakladaja.


Nie zapłaci, bo IMHO xanar w ogóle nie kupuje komiksów, tylko sobie troluje i spamuje na tym forum.

Jeśli problem stanowi papier, to Egmont niech zmieni rodzaj papieru. Nie wszystko musi być na twardo - mogą być okładki broszurowe. Skoro Marvel Now/Fresh tak dobrze się sprzedaje, niech wszystkie ich komiksy przybiorą taką formę. To nie muszą być ciągle słabo szyte, twarde cegły.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2216 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:13:54 »

Jeśli problem stanowi papier, to Egmont niech zmieni rodzaj papieru. Nie wszystko musi być na twardo - mogą być okładki broszurowe. Skoro Marvel Now/Fresh tak dobrze się sprzedaje, niech wszystkie ich komiksy przybiorą taką formę. To nie muszą być ciągle słabo szyte, twarde cegły.

Przepraszam, ale muszę zgodzić się z Bazylem. Od lat uważam, że w Polsce drukuje się większość niepotrzebnie na twardo i na zbyt dobrym papierze. Mam wydania z USA z miękkimi okładkami i na broszurowym papierze i jest lepiej. Takie wydania jak Star Wars Komiks czy Fantasy komiks powinny być normą w mojej skromnej opinii.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2217 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:22:02 »
Panika na surowcach przekłada się na wzrost ceny papieru za tone. Ale ten sam papier idzie do różnych produkcji, nic nie zdrożało tak jak Epic i Hellblazer (54% od listopada).

To zobacz ile kosztuje drugi tom Knightfall w porównaniu do pierwszego - im grubszy komiks tym wzrost ceny jest widoczniejszy.

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2218 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:26:27 »
Jeśli problem stanowi papier, to Egmont niech zmieni rodzaj papieru. Nie wszystko musi być na twardo - mogą być okładki broszurowe. Skoro Marvel Now/Fresh tak dobrze się sprzedaje, niech wszystkie ich komiksy przybiorą taką formę. To nie muszą być ciągle słabo szyte, twarde cegły.

No w sumie... Na przykład kolekcje kioskowe mogły by odstąpić nieco tektury z rynku poważniejszym publikacjom. Skoro SW komiks mógł w kioskach rezydować sobie na miękko i na budżetowym papierze to te wszystkie przekrojowe, zmieniające się raz na dwa tygodnie, cuda lepiej promowały by medium w tejże tańszej formie.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2219 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:28:06 »
Nie zapłaci, bo IMHO xanar w ogóle nie kupuje komiksów, tylko sobie troluje i spamuje na tym forum.

Jeśli problem stanowi papier, to Egmont niech zmieni rodzaj papieru. Nie wszystko musi być na twardo - mogą być okładki broszurowe. Skoro Marvel Now/Fresh tak dobrze się sprzedaje, niech wszystkie ich komiksy przybiorą taką formę. To nie muszą być ciągle słabo szyte, twarde cegły.
No tak jak filmików z zakupami nie robię i zdjęć nie wstawiam to już nie kupuje a jak nie ma konta na facie czy na insta to nie istnieje  :)

To zajmij się wydawaniem komiksów będziesz to robił tak jak chcesz i zniszczysz całą konkurencje co cię powstrzymuje ?
Twój komiks jest lepszy niż mój