Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376660 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1830 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 18:52:19 »
A ja na miejsce epicu spidera z maximum carnage jeśli faktycznie zawiera on tylko te historie wydałbym na miejscu egmontu epic carnage który też.przeciez został już w USA wydany.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1831 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 19:26:51 »
Myśłałem, że dam radę, bo pamiętałem Pumę z czasów Semica, ale nie. Przy epicach lepiej się bawię (przynajmniej udaje mi się je skończyć).

Ale wiesz, ze to są prawie te same komiksy? Tyle że się zestarzałeś. :) Choć faktem jest, że combo w postaci rozbudowanej narracji De Matteisa i bardzo surowych rysunków późnego Sala Buscemy, była mecząca w lekturze i dla mnie.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1832 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 21:26:48 »
A ja na miejsce epicu spidera z maximum carnage jeśli faktycznie zawiera on tylko te historie wydałbym na miejscu egmontu epic carnage który też.przeciez został już w USA wydany.

Ale jedziemy seria, wiec musi byc skład dokladnie jak w USA.

Tym samym mam nadzieje, ze po tomie 22 (listopad 2022 najprawdopodobniej)  namowimy ich na cofniecie sie zamiast przeskok do 25. Egmont ma 3 tomy rocznie wiec idziemy tylko Minimalnie szybciej jak Marvel.

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1833 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 12:19:29 »
Cześć! Co sądzicie o serii Marvel NOW! i Amazing Spider-Man tomach 1-4 (Szczęście Parkera, Preludium i Spiderversum, Nocna Zmiana)? Noszę się z zamiarem zakupienia, a jestem trochę nowicjuszem w świecie komiksów o Pajączku (ale wielkim fanem wychowanym na serialu animowanym z '94 i tm semicach). Proszę o opinie i jak to wypada w porównaniu np. z obecnymi Epikami (przełom lat 80-90)?

Jak dla mnie ok, dodałbym do tego jeszcze grubszy tom Spisek Klonów. Możesz być co prawda lekko zagubiony tym dlaczego Parker jest tam, gdzie jest oraz skąd tam inne postaci. Na pewno zaspokoisz swój głód sięgając po kolejne serie. Ja bym chyba leciał od Superior Spider-mana, jeśli mówimy o tych wydaniach miękko okładkowych.

Ja wróciłem do czytania komiksów po 15 latach i rozpocząłem od tomów Spider-mana z kolekcji WKKM i nie zawiodłem się.

Offline Knl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1834 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 14:33:07 »
Jak dla mnie ok, dodałbym do tego jeszcze grubszy tom Spisek Klonów. Możesz być co prawda lekko zagubiony tym dlaczego Parker jest tam, gdzie jest oraz skąd tam inne postaci. Na pewno zaspokoisz swój głód sięgając po kolejne serie. Ja bym chyba leciał od Superior Spider-mana, jeśli mówimy o tych wydaniach miękko okładkowych.

Ja wróciłem do czytania komiksów po 15 latach i rozpocząłem od tomów Spider-mana z kolekcji WKKM i nie zawiodłem się.

A jak się ma "Spisek Klonów" do wymienionych przeze mnie? To jest następna/poprzednia część?

Co do Superiora - nie wiem, ta opcja z Octaviusem wydaje mi się kompletnie niedorzeczna...

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1835 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 15:21:31 »
Też tak uważałem a propo Otto, ale lektura tak mnie pochłonęła, że cały run przeczytałem w jeden weekend.

Odpisze Ci z pamięci i bez spojlerów:
1. Superior Spiderman
2. TAS (ten o który pytałeś)
3. TAS Globalna sieć

Przy czym połowa tej globalnej sieci jest nudna, a spisek klonów to ostatni tom tej serii, który moim zdaniem był bardzo udany i był miłym nawiązaniem do clone sagi z komiksów TM Semic.

Zobacz ten link, autor opowiada jak czytać wspolczesnego pająka.
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-spider-mana-cz-2/

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1836 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 16:57:29 »
Piszę post pod postem, bowiem chciałbym kontynuować inny wątek.

Mnie ponowne wydanie początków Człowieka Pająka kompletnie nie kręci. Co do Epiców to niech lecą z nimi do 26 numeru i jeszcze dalej. Wolę poznać te historie niż czytać kolejny raz to co już było wydane przez Mandragorę lub Hachette.

Offline Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1837 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 17:08:26 »

Kilka moich słów o pierwszym tomie Ultimate Spider-mana. Jestem pozytywnie zaskoczony jak fajnie się to czyta.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1838 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 17:11:49 »
Kupowałem pierwsze semici Spider-mana gdzieś do numeru 50, wróciłem niedawno. Z perspektywy osoby która siedzi od niedawna w komiksowie, to z każdą serią jest taki burdel, że pewnie większość odpada po zaczęciu googlownia co z czym się je. Ja akurat lubię szperać i poznawać nowe historie, ale myślę że większość "niedzielnych czytaczy" odbija się od komiksów.

Nie jest tak źle, bo w Polsce wyszło dużo serii Marvel Now, które jest nowym otwarciem po Avengers vs X-Men, również wydanym po polsku. Od tego czasookresu można czytać na nowo.

   Ja nie twierdzę, że to byłby jakiś wielki hit sprzedażowy część osób by odpadła po pierwszym, ale jestem przekonany że Egmont by na tym nie popłynął i wcześniej czy później nakład by zeszedł, więcej jestem przekonany  że TK zrobi gest w kierunku hardcorowych fanów oraz tych nowych co polubią old-school i sięgnie w końcu po tę jedynkę. I nie bardzo rozumiem o jakim epicu blisko dwóch stów mówisz, może o jakimś oryginalnym? Bo u nas blisko dwóch stów to lata niedorobiony Spectacular, egmontowe epiki ciągle poniżej stu złotych.

No to krótka piłka - kup Dr Strange'a Jedynkę, żeby zachęcić wydawcę. Przecież dostaliśmy Epici, bo udało się sprzedać cały pierwszy druk Spider-Mana McFarlane'a. Dzięki temu się to rozwinęło. Żeby pojawiły się kolejne starocie, trzeba kupować już to co jest na rynku obecne.

Co do Superiora - nie wiem, ta opcja z Octaviusem wydaje mi się kompletnie niedorzeczna...

Amen bracie. :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Luty 2022, 18:03:46 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Motyl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1839 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 18:48:47 »
Cytat: Adolf
Poza tym wydawanie opinii na temat sprzedaży Epic Collection, bo wciąż jest dostępne w sklepie to delikatnie mówiąc nieprofesjonalne. To bardzo dobrze, że jest w sklepie i możemy kupić te tomy na wyciągnięcie ręki i będziemy to mogli zrobić też za rok. To znaczy, że Egmont zadbał o odpowiedni nakład.

Źle mnie zrozumiałeś. Niech leżą w sklepie nawet 5 i 10 lat i niech nie zabraknie ich dla żadnego miłośnika, który chce kupić. Jednakowoż zbyt długie leżakowanie tytułu ma też swoje minusy. Płacisz za magazynowanie, nie od razu odzyskujesz pieniążki za wyprodukowanie tytuły, a gdy dynamika sprzedaży spada, rentowność takiego tytułu też staje się słabsza. A duży nakład to więcej dudesków odprowadzonych do europejskiego przedstawiciela Myszki Miki, a co za tym idzie dalsze mrożenie gotówki przy opieszałej sprzedaży. Bardziej chodziło mi o to, że jeśli pośledni Batman może się wyprzedać w pół roku czy w dziewięć miesięcy, całkowicie niestrawny Deadpool znikał w dwa miesiące, czy nawet niedawno tytuły z Marvel Fresh wyprzedały się po pół roku (tu mógł być mniejszy nakład niż dawniej), a epiki dostojnie czekają na swoich klientów, to mimo że to Pajączek, którego każdy chce mieć, to niekoniecznie chce go mieć za taką cenę i czeka. JLA Morrisona już chyba drugi raz było przecenione o 50% czy 60% (nie pamiętam dokładnie) i nadal się nie wyprzedało. Reasumując, grubas plus cena nie równa się szybka sprzedaż, a przy tym zwiększenie częstotliwości publikacji jest wątpliwe. Jeszcze teraz przy podwyżkach. Epic jak w przypadku każdej serii, z kolejnymi tomami spada zainteresowanie serią.

Tym bardziej dziwi że Mucha na 2022 rok nie sięgnęła po żadnego Spider-Mana, który byłby pewniakiem sprzedażowym (czasy TM-Semic).
Bo trzeba mieć na podorędziu te pewniaki sprzedażowe, by sprzedaż była pewna :) Będzie Venom na razie, a jakiś Spider-Man... kiedyś też będzie. Zbieranie komiksów nie kończy się na 2022 :)

Co do Superiora - nie wiem, ta opcja z Octaviusem wydaje mi się kompletnie niedorzeczna...

Uważam wręcz przeciwnie. Pomysł umieszczenia świadomości Ocka w Pająku to trzeba było mieć jaja, aby to zrobić. Pomysł Slotta mi się bardzo podobał, bo jak zrobić tu podmiankę, formalnie nie zabijając bohatera i nie robiąc po latach comebacku. Seria ma dwa minusy, z których jeden jest zresztą bolączką obecnych komiksów Marvela i DC, a mianowicie życie osobiste bohaterów i ich przyziemne problemy są szczątkowym elementem współczesnych fabuł, liczy się tylko nawalanka i coraz to potężniejsi przeciwnicy. Może bawi to dwunastolatków, mnie nie. W Superiorze brakuje mi właśnie większego nacisku na konfrontację Ocka z bliskimi Petera i wynikające z tego zderzenia dwóch światów kłopoty, oczywiście w znacznie większym rozmiarze, niż pokazano to w komiksie. Drugi minus to staż Ocka w ciele Spidera, dla mnie zwyczajnie za krótki, to powinna być znacznie dłuższa seria, kilka rzeczy można w niej było ulepszyć. W ogólnym rozrachunku polecam. 
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Luty 2022, 18:57:14 wysłana przez Motyl »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1840 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 19:12:31 »
A co w takim razie myślisz o Superior Octopusie? Otto wyciągnął wnioski z tej całej zamiany ciał.

Offline andrewk21

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1841 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:13:54 »
Ja wezmę wszystkie epici jakie wydadzą. Na to mam kasę odłożoną.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1842 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:19:24 »
Piszę post pod postem, bowiem chciałbym kontynuować inny wątek.

Mnie ponowne wydanie początków Człowieka Pająka kompletnie nie kręci. Co do Epiców to niech lecą z nimi do 26 numeru i jeszcze dalej. Wolę poznać te historie niż czytać kolejny raz to co już było wydane przez Mandragorę lub Hachette.

Gdzie Mandragora czy Hatchette wydawalo cos starszego ze Spidera? Narodziny Venoma jakies 7 zeszytow i pare tomow po 6 zeszytow? Spider z poznych lat 70tych i 80tych jest prawie nieruszony w Polsce. Chocby od takiego runu wolfmana byloby super jakby wydawali (wtedy tez mniej wiecej zaczal wychodzic Spectacular a ma to juz dosc nowoczesny feeling).

Nikt nie mowi tez zeby Egmont lecial ze wszystkim chronologicznie. Na tyle juz duzo wyszlo tomow w USA ,ze mozemy sobie wybierac tomy do wydania.

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1843 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:24:23 »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1844 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 21:09:14 »
No Hachette w WKKM wydało i Śmierć Stacych i Spider-Man No More. Oraz były trzy zeszyty AMS z orginem Kingpina w SBM 111.