Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376641 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1305 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 22:13:02 »
Dajcie na razie spokój z tą Clone Sagą. Niech wydają wszystkie Epiki, jakie się da, i ewentualnie run Straczynskiego na dokładkę. Mnie to wystarczy :)

I jeszcze niech z Ultimate skończą Parkera i puszczą Moralesa. W sumie byłbym usatysfakcjonowany, jakby z Pająkiem Egmont po prostu robił dalej te serie, które robi.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1306 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 23:38:34 »
Clone Saga oczywiście, że tak, jednak pojawia się "ale".

Clone Saga nie jest najważniejsza. Jak już kolega wyżej zauważył, potrzebujemy wszystkich Epiców, dokończenia Ultimate i Milesa, a także runu Straczyńskiego.

A gdyby tak wydać Clone Sagę? Oczywiście, to dobry pomysł, ale sądzę, że dla... trzeciego gracza. Kto będzie chętny zarobić na nostalgii polskich komiksiarzy? Scream nie może przejść obojętnie widząc jaką kasę zgarnia Egmont na Epicach i Mucha ze swoim Spectacularem. A ich limitowane wydania nadają się idealnie na Clone Sagę, w końcu kupują ją wysublimowani kompleciści, którzy wiedzą czego chcą i nie żałują na to pieniędzy. A wtedy mogą dać nawet kredowy papier i wybaczymy im parę braków w korekcie. Do dzieła Scream, na Alienach nie zarobicie takiej kasy jak na Pająku.

Offline Interloper

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1307 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 23:42:58 »
Jak Scream chyba nie zna czegoś takiego jak korekta. O czym ty piszesz?

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1308 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 00:13:53 »
Jak Scream chyba nie zna czegoś takiego jak korekta. O czym ty piszesz?

Clone Saga to słaby komiks, więc słaba korekta by nie bolała :D

Offline Motyl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1309 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 00:15:02 »
Jakie Clone Sagi, sensowniejszy rzeczy nie można wydać jak np. cały run Straczynskiego.
O Straczynskiego można zapytać Egmont, okazja nadarzy się, bo już niebawem eMFKa.
Spider-Many z okresu bankructwa Marvela nie są udanymi historiami, są ciekawsze i krótsze fabuły albo można też sięgnąć po rzeczy mało znane, ale mające swój niepowtarzalny klimat :)


Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1310 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 00:33:22 »
Ja bym brał Clone Saga z otwartymi ramionami. Mocno niedoceniana historia. I trochę zeszytów napisał sam DeMatteis.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1311 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 00:35:15 »
Clone Saga jak najbardziej, ale tak dzielona, by któryś tam tom kończył się tam gdzie TM Semici a następny otwierał tą rozmową i zamianą Pająków.

Marvel Arek Identy Crisis poproszę.

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1312 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 07:52:39 »
Bazyl lepszy niż poranna kawa i serwis TVP :)
Jeden Twój post i wyrabiam dzienny poziom adrenaliny i absurdu za jednym zamachem.

Dzięki Bazyl.

Offline adrian23

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1313 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 09:22:21 »
DeMatteis chwali się wydaniem muchy na swoim FB  ;D ;D

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1314 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 09:49:51 »
DeMatteis chwali się wydaniem muchy na swoim FB  ;D ;D
Juz bylo to pisane, czytamy wczesniejsze posty :)

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1315 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:31:14 »
Już po Spectacular Spider-Manie. Tak jak w przypadku Epiców nie dorastałem z Marvelem. I mogę potwierdzić, że to kawał dobrego komiksu. Już pierwsza historia zrobiła na mnie duże wrażenie - nie tylko Vermin i Green Goblin dostali głębię, ale i Spider-Man też ma do przepracowania swą traumę. Każda historia jest solidna i scenarzysta daje z siebie wszystko. Nawet zapychacz z X-Menami dostarcza dużego ładunku emocji.O ile Buscema momentami faktycznie przypomina bazgroły, tak jego operowanie obrazem i emocjami opanował tu do perfekcji.

Pzy okazji podczas lektury kląłem na Marvela psującego dobre zmiany i zmuszającego do powrotu statusu quo >:(.
Spoiler: PokażUkryj
Vermin wreszcie osiągnął spokój i stał się dobry? Nie, musi wrócić do swej złolskiej roli! Harry umiera godząc się ze wszystkimi? Takiego, musi wrócić zza grobu bo coś. Podobnie jego stary. Profesor Power nie chce dopuścić do siebie myśli, że jego syn już nie zmartwychwstanie? Cóż, teraz każdy wraca do życia :P. No, może z wyjątkiem wujka Bena.


Wydanie Muchy dobre. Rozczarowała mnie Arachnopoczta, bo tu raczej użyto nazwiska jadąc na nostalgii. Zauważyłem jeden edytorski babol, gdy White Rabbit instruuje reportera telewizyjnego, co ma powiedzieć. O skanach numerów 191-198 już pisałem w temacie o Musze i jak wspominałem ma to dla mnie jakiś urok.

Nie żałuję wydania tych 160 zł (rabat na Gildii rulez ;)) i polecam tym niezdecydowanym. Liczę, że Mucha w następnym też weźmie coś retro albo po prostu dobrego Spider-Mana niezaklepanego przez Egmont.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Wrzesień 2021, 22:44:06 wysłana przez pawlis »

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1316 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:34:42 »
Mała prośba: mógłbyś drugi akapit wrzucić w spojler? Ja nie czytałem i nie wiedziałem o Verminie i Powerze, a to z Harrym też może być zaskoczeniem dla niektórych
Spoiler: PokażUkryj
, co widzą go żyjącego w nowych komiksach.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1317 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:49:31 »
Nie ma sprawy i z góry melduję wykonanie zadania.

Nadal ciekawi mnie, czy cokolwiek z tego runu zostanie wydane w Epicach 24. i 25. Ja na miejscu "góry" przynajmniej bym wsadził  The Child Within i na pewno Spectacular Spider-Man #200. Zwłaszcza, że te numery akurat są już odrestaurowane.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Wrzesień 2021, 22:51:50 wysłana przez pawlis »

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1318 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:55:36 »
Dzięki!

A co do pytania - chodzi Ci o nasze wydania, czy te z USA? Bo w Stanach jest już 25 tom i tam jest tylko "Spectacular Spider-Man" #201-203, czyli odcinki "Maximum Carnage".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1319 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 23:12:29 »
Chodziło mi o te z USA. I widzę, że walnąłem babola - miało być 23. i 24 :-[. Co do polskich wydań owych Epiców, to jak znam życie jeszcze poczekamy kilka lat.