Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376508 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrian23

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1170 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:23:38 »
albo to dlatego że nie mam aż tyle czasu aby czytać wszystko  ;) dzięki za sugestie

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1171 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:29:03 »
W takim razie zdecydowanie seria Epic, jeśli musisz z czegoś zrezygnować to dużą część tych nowych Marveli możesz z automatu traktować jako pomijalne historie.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1172 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:07:20 »
Co kto lubi. Jak dla mnie Epiki przewyższają o kilka długości to co wychodzi od czasów Marvel Now!

No bo to jest w sumie drugie wydanie TM Semiców które wychodziły u nas w latach 90-tych. Nic dziwnego, że są tak dobre. Run Michelini-McFarlane jest świetny. Cały tom o Venomie oraz nadchodzące Inferno to powrót do złotej ery polskiego komiksu. Brakuje tylko stron z Arachnopocztą. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1173 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 20:33:21 »
Może i Spencer nie dorówna najlepszym, ale ile można było Slotha czytać? No i Nick zaczyna od dobrych żartów, a to jest najlepsze w Spider-Manie. :) Tylko rysunki Ottleya nie zachwycają. Ramos był lepszy.

https://www.instagram.com/p/CR1yiTTCV6z/

Za tekst o Kingpinie ma u mnie plusa. :)

https://www.instagram.com/p/CR10g5SitFj/

Ale najlepsze jest to, że w końcu jest co czytać. Może i często wkurzam się na Egmont, za to co odwala co raz. Jednak to, że dzięki temu wydawnictwu od 6 lat mamy regularną serię i ciągłość fabuły o Spider-Manie należą się podziękowania. Tak właśnie powinno być w każdym normalnym kraju i za to jestem im wdzięczny. Teraz tylko gdyby jeszcze przyśpieszyli to dublowanie TM Semic i wydawanie Ultimate a skupili się na uzupełnianiu luk sprzed Marvel Now w pajęczych publikacjach, byłoby mega super. Mi się marzy dokończenie wreszcie po polsku Clone Sagi, dokończenie runu Straczyńskiego, pierwsza część runu Slotha i Guggenheima, wszystko pomiędzy, oraz oczywiście Stern i lata 80-te.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Lipiec 2021, 21:14:39 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1174 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 06:50:29 »
Jeśli chodzi o rysunki Ottleya to też mi za bardzo nie leżą tutaj, ale to chyba głównie przez pryzmat uprzedniego czytania Invincibla. Mary Jane wygląda identycznie jak Atom Eve a Peter jak Mark ( pomijając kolor włosów).
 

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1175 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:52:37 »
I wszyscy są wyszorowani ze zmarszczek jakby im szlifierką po twarzach przejechano. I ten Peter wyglądający jak maksymalnie 19-stolatek. Ramos w 2 tomie, choć ciężko to przyznać, będzie zmianą na lepsze.

Online Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1176 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 09:50:30 »
Mi się marzy dokończenie wreszcie po polsku Clone Sagi, dokończenie runu Straczyńskiego, pierwsza część runu Slotha i Guggenheima, wszystko pomiędzy, oraz oczywiście Stern i lata 80-te.

Pierwsza część runu Slotta, niemal cały run Straczynskiego, komiksy z lat 80-tych i ciąg dalszy Clone Sagi masz w translacjach więc jak dodamy translacje do oficjalnych wydań to mamy MASĘ pajączka.

Offline xardas

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1177 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 15:21:00 »
My tu pitu pitu, a tym czasem w Ultimate Spider-Man 9 nie ma zapowiedzi kolejnego tomu. Urywajo serię pewnie...

Offline adrian23

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1178 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 15:40:56 »
nie no na pewno dociągną ją do końca. Bardziej myślę że nie ma co liczyć na kolejny tom w tym roku.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1179 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 16:22:42 »
Czyli jednak sprzedaż siadła, bo w kolekcji jak siada to urywają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1180 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 16:24:06 »
Wy wiecie co tu sie bedzie dzialo jesli Egmont faktycznie przerwie te serie?
No wlasnie, to lepiej nie kraczcie.
 8)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1181 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 16:27:03 »
W sumie to wiele się nie zmieni  ;D Ewentualnie może się zwiększyć częstotliwość wpisów  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1182 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 18:56:12 »
Śmiejecie się, a ja widzę dwie opcje:

1) spowolnienie cyklu wydawniczego żeby umożliwić wydanie/nadgonienie z jakimiś kluczowymi seriami/wydarzeniami ze świata Ultimate. Finał Ultimate Spider-Mana (Parker) coś pamiętam zbiega się w czasie z jakimiś eventami w tym świecie, więc może są plany aby kluczowe wydarzenia pokazać w jakimś tomie z miniseriami itp.? Albo nawet szerzej i rozważane są plany do końca świata Ultimate (a więc Morales w USM i serie/eventy kluczowe dla zakończenia tego świata?

2) bardziej prawdopodobna opcja, czyli to o czym TK wspominał (albo było z jego wypowiedzi wnioskowane, na pewno chodziło o Batmana), że trzy serie z jednym bohaterem spowalniają sprzedaż każdej z nich. Nie jestem zwolennikiem tej teorii, bo jednak wierzę w siłę sprzedażową Spider-Mana, jednak jest to teoria bardzo prawdopodobna.
Za tą teorią przemawiają znane fakty "rynkowe" - zwolnienie praw do wydawania S-M za sprawą kasacji kolekcji spowodowało zainteresowanie u wydawców, jak widać Mucha kupiła Spectaculara, a Egmont Amazinga (Epic). Wiadomo że to tylko teorie, ale w ogóle by mnie nie zdziwiło, jakby Mucha starała się o Epici pierwsza, wydają tyle X-Menów to i z Epicami by sobie poradzili. Nie wiem jak to może działać w Marvelu z naszymi wydawcami, ale może też pyta się najpierw największego gracza i tym samym E mógł odrzucić pewny zysk z Epiców, albo puścić trzecią serię jednocześnie.
Tutaj ciekawe zagadnienie, bo można było przerwać miękkookładkowe Spidery (dobry moment na to), ale takiej decyzji jak widać nie było, czyli niby inny odbiorca tych tańszych wydań, a jednak jakoś ilość serii przekłada się na częstotliwość wydawniczą (a więc na sprzedaż każdej z nich w niby różnych grupach odbiorców)...

Bo przerwanie USM (tutaj mam na myśli czasy Parkera, Miles średnio mnie interesuje) powiedziałbym że jest niemożliwe w obecnym kształcie rynku i pozycji Egmontu :) Heh, taki Invincible przeleciał, a mogli przecież rozciągać w czasie, nie musiała być cała seria dostępna na premierę serialu...
A wracając do Spidera... Miles Morales teraz popularny (film, gra/y?), to raczej kontynuacja też się ukaże, tyle że jako 'osobny byt' przewiduję ;)

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1183 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 19:13:56 »
Morales, lepszy niż Parker, w końcu jakieś nie biały Spider-man  ;D

Miąłem napisać, że wstrzymują się ze Spiderem bo chcą wystartować z Ultimate Fantastic Four, żeby event się pod koniec spiął, ale uznałem, że to za bardzo niedorzeczne ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1184 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 20:19:42 »
9 tom Punishera MAX też nie miał zapowiedzi kolejnego tomu, a finalnie wyszedł jeszcze tom 10.

1) spowolnienie cyklu wydawniczego żeby umożliwić wydanie/nadgonienie z jakimiś kluczowymi seriami/wydarzeniami ze świata Ultimate. Finał Ultimate Spider-Mana (Parker) coś pamiętam zbiega się w czasie z jakimiś eventami w tym świecie, więc może są plany aby kluczowe wydarzenia pokazać w jakimś tomie z miniseriami itp.? Albo nawet szerzej i rozważane są plany do końca świata Ultimate (a więc Morales w USM i serie/eventy kluczowe dla zakończenia tego świata?
Jest Ultimatum. Zeszyty z tym związane są w tomie 11, ale wg mnie można czytać to bez znajomości tego eventu. Bo niestety Ultimatum to totalna kupa i żeby wiedzieć o co chodzi trzeba przeczytać między innymi Ultimate Origins oraz The Ultimates 3 (jeszcze większa kupa).

Dodam też, że Death of Spider-Man Omnibus, który pewnie będzie 13 tomem serii, nie potrzebuje Ultimate Comics Avengers vs New Ultimates, które Egmont śmiało może wyciąć. Marvel chyba tylko to wepchnął w ten omnibus, aby móc nazwać go omnibusem. Wydarzenia, które się w nim rozgrywają nie dotyczą Spider-man, poza jednym zeszytem. To co się w nim dzieje jest powtórzone potem w zeszycie serii Pająka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Lipiec 2021, 20:25:45 wysłana przez michał81 »