Autor Wątek: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów  (Przeczytany 15686 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 11:16:28 »
Wychodzi na to, że ekstrema są zaskakująco podobne do siebie jeśli chodzi o mechanizmy działania.

Ja tu żadnej symetrii nie widzę.


Offline bibliotekarz

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 12:47:25 »
To prawicowa inteligencja broni się przed atakiem lewackich bojówek, tylko TVN to niekorzystnie zmontował.
Batman returns
his books to the library

Offline Pan M

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 15:09:20 »
Ja tu żadnej symetrii nie widzę.




Dzbany są po obydwu stronach. Ludzie mają skłonność do popadania w zelotyzm, niezależnie od wyznawanych poglądów.

Offline bibliotekarz

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 15:39:46 »
Jak widać po jednej jeden, po drugiej tysiąc, ale tak - rzeczywiście po obu.
Batman returns
his books to the library

Offline Pan M

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 17:24:41 »
Jak widać po jednej jeden, po drugiej tysiąc, ale tak - rzeczywiście po obu.

Przecież w ostatnich miesiącach po przeciwnej stronie to  samo idzie to w setki, tysiące opętanych polaryzacją społeczną bojowników o "lepsze" - gorsze- jutro.


Kapral

  • Gość
Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #110 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 17:39:35 »
Biedaku, naprawdę nie możesz znaleźć lepszego filmiku na poparcie swojej fałszywej tezy i z braku laku musiałeś sięgać po BLM??? A co to ma wspólnego z lewicą? Żal mi cię trochę. Albo nie, wcale mi cię nie żal :D

Offline Pan M

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 17:56:30 »
@UP
Znowu nastukaliście ze dwie strony o lewactwie i prawactwie. A to powinno iść do tematu o Polityce, gospodarce i społeczeństwie.

W każdym razie wracając do tematu. W "Batman który się śmieje" znowu mamy przykłady jak naprawdę można by pomóc Gotham i światu. Jeden z zabitych Bruce'ów zrobił to co ja proponuję - budował domy i tak ulepszał miasto. Drugi stał się burmistrzem. Znaczy jak oliver Quinn został burmistrzem to nic mu nie wychodziło, bo takie było założenie scenariusza, ale temu alternatywnemu Batmanowi pewnie szło. Tak jak powiedział Batman który się śmieje - nasz Wayne jest tym który zrobił najmniej.

Przecież wątek społecznika Wayne'a działającego na rzecz dobra miasta przewija się co jakiś czas. Było "Batman War on crime",  historyjka pokazująca tą stronę mrocznego rycerza w "Batman najlepsze opowieści".

Wydaje mi się 8azyliszku, że ty oczekujesz po prostu od Batmana rozwiązania wszystkich problemów przez pieniądze. To tak nie działa nawet w naszym świecie, gdzie Wareen Buffet wrzuca jakieś kosmiczne kwoty na cele dobroczynne.

Offline Pan M

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 18:10:44 »
Biedaku, naprawdę nie możesz znaleźć lepszego filmiku na poparcie swojej fałszywej tezy i z braku laku musiałeś sięgać po BLM??? A co to ma wspólnego z lewicą? Żal mi cię trochę. Albo nie, wcale mi cię nie żal :D

Słabych rozmówców charakteryzuje uciekanie się do ad personam.

Przecież lewica  wcale nie ma z gruntu wywrotowego znaczenia-vide rewolucja francuska, październikowa. To pewnie były rewolucje prawackie, albo lepiej centrystów.


Ciekawe, że ty  masz tą magiczną moc decydowania o tym co jest prawdziwą lewicą a co nią nie jest.

Nie od dziś wiadomo, ze to przecież



Kogoś tutaj swędzi w celu wywołania flamewaru i nie jestem to ja. Pozwolę sobie od tej pory ignorować twoje wypowiedzi, bo dzieli nas ontologiczna przepaść.

« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Sierpień 2020, 18:25:08 wysłana przez Pan M »

Offline R~Q

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 18:41:24 »
Nie ma ŻADNEJ symetrii między ludźmi walczącymi o prawa człowieka a ludźmi nawołującymi do przemocy i nienawiści względem nich.

Offline nayroth

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 18:55:30 »
Walka o prawa człowieka  :o :o :o


Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 20:35:34 »
Nie ma ŻADNEJ symetrii między ludźmi walczącymi o prawa człowieka a ludźmi nawołującymi do przemocy i nienawiści względem nich.

Myk polega na tym, że teraz terminem "prawa człowieka" określa się każdą jedną, nawet najbardziej porąbaną lewicową fanaberię. A każdego kto się z tym nie zgadza należy zniszczyć. W imię tolerancji rzecz jasna.
56 płci? "Prawa człowieka". Umieszczenie faceta w areszcie dla kobiet? "Prawa człowieka".
Widać pewne procesy dziejowe są nieuniknione i teraz wypada już niestety jedynie czekać aż islamski walec to wszystko wyrówna.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".


Offline R~Q

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 20:48:04 »
Myk polega na tym, że teraz terminem "prawa człowieka" określa się każdą jedną, nawet najbardziej porąbaną lewicową fanaberię. A każdego kto się z tym nie zgadza należy zniszczyć. W imię tolerancji rzecz jasna.
56 płci? "Prawa człowieka". Umieszczenie faceta w areszcie dla kobiet? "Prawa człowieka".
Widać pewne procesy dziejowe są nieuniknione i teraz wypada już niestety jedynie czekać aż islamski walec to wszystko wyrówna.
Nie, osobom LGBT chodzi tylko o to, by nie były wyzywane od dewiantów, nie otrzymywały gróźb śmierci, nie musiały bać się dostania w morde za chodzenie z chłopakiem za rękę, mogły wziąć ślub z kochaną osobą, nie były szkalowane za to, że urodziły się z inną płcią biologiczną niż psychiczną. Ale dla ciebie to "porąbane fanaberie".

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 20:59:08 »
No i co ja mam Ci napisać?
Ty uważasz, że przeoranie mentalności społeczeństw pod kątem "implementowania postępu" jest właściwe. Ja uważam, że jest niewłaściwe i co więcej - jest szkodliwe.
Natomiast to co teraz się wyprawia w dłuższym okresie czasu doprowadzi tylko do jednego - do całkowitej kompromitacji idei praw człowieka.
To tak jak było kiedyś za systemu słusznie minionego: wtedy Moskwa i satelici też walczyli o "wolność i demokrację". Rzecz w tym, że ich wydanie "wolności i demokracji" jako żywo przypomina dzisiejsze wydanie "praw człowieka".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 21:46:06 »
@Pan M
O tych wszystkich organizacjach dobroczynnych, które rozdają tylko przysłowiowe ryby już pisałem. To nie ma sensu. Pieniądze wyrzucane w błoto na których pasą się zarządy różnych fundacji. Aby naprawdę walczyć z biedą i zacofaniem, zamiast paczek żywnościowych potrzebna jest twarda infrastruktura. Mieszkania, źródła energii, drogi - prawdziwe inwestycje dające impuls rozwojowy. Chociaż próba realnego rozwiązywania problemów, a nie przykładanie plasterka na ranę.

Najświeższy przykład - Bejrut. Co Libańczykom po pomocy żywnościowej, skoro kiedyś się ona skończy i nie będą mieli co jeść? Trzeba odbudować ten port, by znowu mieli za co żyć. A taką robotę Superman, GL czy Bruce Wayne spokojnie mogliby zrobić, bo mają albo moce, albo środki.