Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 58360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #585 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 23:22:49 »
FIRST LOOK: Spider-Man: Miles Morales Omnibus

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #586 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:34:00 »
A mnie na maksa denerwuje, że chyba anulowali drugi tom Deluxe'a Animal Mana Morrisona w wersji na 30 lecie. Jakiś czas temu zaczęli to wydawać na miękko i sporo osób zostało z "Book one" w OHC. Niby jeszcze nic oficjalnie nie padło ale na zagranicznych forach się spekuluje, że już nie wyjdzie "Book two". Szczyt chamstwa ze strony DC, żeby nie wydać nawet 2 tomów do końca... Tym bardziej lipa, że omnibus od dawna jest OOP więc alternatywy po prostu nie ma.

To jest ogromna chamówka. Sam miałem kupić, trochę się ociągałem, a teraz wolę nie, bo mało prawdopodobne że to dokończą. Wydali 1 tom HC, by później wydać go jeszcze raz w SC. Nie lepiej dokończyć to co się zaczęło? Nie ma kompletnie logiki w tym co wyprawia DC. A potem zdziwienie, że ludzie nie chcą kupować. No wow.

Czekam na jakąś zmianę dowodzenia w tym wydawnictwie, bo ta ścieżka którą aktualnie kroczą prowadzi wyłącznie na dno.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:36:18 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline misiokles

« Odpowiedź #587 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:36:46 »
Chcą przekonać ludzi do kupowania zeszytów. Tam reklamy i większy zarobek dla firmy.

Offline sum41

« Odpowiedź #588 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:14:44 »
Tylko dlaczego Marvelowi sprzedają się omnibusowe tytuły z 3 półki a DC ma problem z flagowymi postaciami?
Jak to jest ze samoloty teraz nie latają a na moim niebie jest obecnie 13 smug niby kondensacyjnych?

Online xanar

« Odpowiedź #589 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:32:06 »
Udział rynku za 2019 r. wygląda tak:

Marvel Comics: 40.20 percent market share
DC Comics: 29.29 percent market share
Image Comics: 8.04 percent market share

DC ma chyba taki problem, że głownie tylko Batman się sprzedaje.

https://screenrant.com/dc-marvel-comic-book-sales-2019/

Offline death_bird

« Odpowiedź #590 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 22:08:35 »
I Harley Quinn. ;)
Przynajmniej sądząc po treści ostatnio wydanego u nas tomu i faktu, że Conner/Palmiotti doczekali się trzech omnibusów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline isteklistek

« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:10:26 »
Ja bym się przyjrzał temu, ile później rzeczy ląduje na wyprzedażach, czyszczeniach magazynów, gdzie obowiązują gigantyczne rabaty. Nie przypominam sobie, aby na przestrzeni ostatnich 5 lat DC miało takie wyprzedaże, a Marvel chyba miał co najmniej 2 taki czyszczenia w tym czasie, tak więc nie sztuka zawalić rynek czym tylko się da, a później to wyprzedawać za grosze.

Online xanar

« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:40:16 »
Marvel robi swoje omnibusy w Chinach a DC w Kanadzie albo USA, na pewno Marvel na tym stratny nie jest, najwyraźniej im się opłaca, za grosze nie wyprzedają, tylko pewnie za tyle za ile kupili.

Offline Cypher

« Odpowiedź #593 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:54:20 »
Marnujesz się na forum, zamiast zacząć doradzać DC. Podsumowując ... DC musi zacząć drukować omnibusy Batmana w Chinach i Marvel zaorany na kilka lat.

Online xanar

« Odpowiedź #594 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:13:45 »
Nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć tym swoim genialny komentarzem, akurat Batmana mogliby spokojnie drukować w Chinach nie dość, że tańsze to jeszcze lepiej wykonane. Takie rzeczy, które co chwile dodrukowują: Kryzysy, Latarnie, czy Aquaman (chyba miał trzeci dodruk). Mogliby zrobić zamówienie na większy nakład w Chinach, na pewno więcej by zarobili na tym niż tak jak teraz robią.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #595 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:40:51 »
Te omniaki DC mają znacznie lepszy papier, a że żaden mi się jeszcze nie rozleciał, to wolę już opcje z gorszym szyciem. Taki omniaki New X-Men ma gramaturę papieru jak w jakiejś Pani domu 😐

Online xanar

« Odpowiedź #596 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:55:24 »
Ja wolę widzieć wszytko co jest na stronach, niż mieć grubszy papier i nie widzieć jak np. w hejtowanym  "Batman by Scott Snyder & Greg Capullo Omnibus".

Offline phalanx091

« Odpowiedź #597 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:54:40 »
Omnibusy DC czyta się fatalnie, 1500 stron w Teen Titans by Johns Omnibus sprawia, że komfort czytania jest mocno zaniżony. Omniaki Marvela mozna otworzyć na płasko i czytanie ich to sama przyjemność.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #598 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:42:21 »
Ja wolę widzieć wszytko co jest na stronach, niż mieć grubszy papier i nie widzieć jak np. w hejtowanym  "Batman by Scott Snyder & Greg Capullo Omnibus".

Racja, ale to raczej nie dotyczy wszystkich ich omniakow - pewnie też sporo zależy od grubości danego tytułu i samej zawartości. Przykładowo Planetarny jest w takiej formie w dychę.

Online xanar

« Odpowiedź #599 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:56:44 »
Takie do 800 str. jak: AQUAMAN BY GEOFF JOHNS, BATMAN BY GRANT MORRISON czy NEW TEEN TITANS (ta wersja co jest teraz, bo ta wcześniejsza to dramat był) dają radę chociaż i tak idealnie nie jest, PLANETARY nie mam ale pewnie jest podobnie. GOTHAM CENTRA (second printing) jest drukowany w Chinach, także można.