Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50847 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #315 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 11:24:10 »
Bo ja, to prosze pana, najbardziej lubie jak sie sasiadowi nie powodzi...
 ::)

A ja proszę Pana, lubię jak się sąsiadowi powodzi... zwłaszcza że mój dom stoi 10m wyżej rzeki :)

Offline Midar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #316 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 11:35:37 »
Ja ogólnie mam nadzieję, że inicjatywa padnie. Jeszcze nie wydali, ani nie zapowiedzieli czegoś, co by mnie zainteresowało, ale jeśli będzie to Spidey, to będę musiał go kupić, a nie chcę wydawać tyle kasy. Już mnie boli, że tu jest jego annual, ale jakoś to wytrzymam.
Ja mam nadzieję czytać takich samolubnych głupot jak najmniej.

Nigdy nie lubiłem ramot (w Marvel i DC) i takich komiksów prawie nie czytałem. Teraz, dzięki tym wydaniom, jestem zachwycony. Dzięki takiemu rozmiarowi, Przedwieczni to uczta dla moich oczu. Kupiłem wszystkie trzy i znam sporo osób, które kupiły te wydania, więc Twoje egoistyczne marzenie raczej się nie spełni.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #317 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 13:35:20 »
Ja też kupiłem. Te ramoty są 1000 razy bardziej kreatywne niż to co dzisiaj się tworzy. Przedwieczni byli o tyle fajni, że mogłem porównywać jak podchodzono do popularnych wtedy teorii Danikena. Kirby kontra Kasprzak oraz Polch z Górnym i Mostowiczem. Widać, że w zamiarze Kirby chciał zrobić coś ambitnego. Ten Strange też ma w sobie coś. Te wizje innych wymiarów - zawsze mnie to pociągało więc Strange to coś dla mnie. Z  tego samego powodu ciekawa była też Rękawica nieskończoności oraz Kryzysy w DC.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #318 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 19:10:03 »
Przyznam, że nie wysłowiłem się dobitnie, ale myślałem, że wystarczająco jasno. Ech, no to jeszcze raz.

Jeśli inicjatywa nie dotknie serii, które mnie interesują, to niech sobie będzie, ale gdy dotknie, a tego się obawiam, to już nie będzie można mówić o tym, że sąsiadowi się powodzi. To będzie już bezpośrednio mnie dotyczyło.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Listopad 2021, 19:11:56 wysłana przez ThePinkFin »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #319 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 19:16:29 »
Przyznam, że nie wysłowiłem się dobitnie, ale myślałem, że wystarczająco jasno. Ech, no to jeszcze raz.

Jeśli inicjatywa nie dotknie serii, które mnie interesują, to niech sobie będzie, ale gdy dotknie, a tego się obawiam, to już nie będzie można mówić o tym, że sąsiadowi się powodzi. To będzie już bezpośrednio mnie dotyczyło.

Czyli nadal zamiast życzyć sobie żeby interesujące Cię tytuły wychodziły również w tańszej wersji, życzysz "somsiadowi" żeby nie wychodziły w ogóle w tej droższej, która jego interesuje. Teraz dobrze zrozumiałem?

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #320 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 19:41:03 »
No to by było najlepsze rozwiązanie, ale aktualnie, żeby dostać to samo w innym wydaniu trzeba trochę poczekać, a gwarancji nie ma.  :-\

Offline Adolf

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #321 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 20:03:26 »
A co byście chcieli dostać w tym Limited żeby było dobrze i przyjemnie?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #322 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 20:28:59 »
A co byście chcieli dostać w tym Limited żeby było dobrze i przyjemnie?

Dla mnie jest super to, co jest. Choć wolałbym żeby taki top of the top też tam był, razem z wydaniami bardziej ekonomicznymi. Marvels to sztandarowy przykład, trochę innych jeszcze by się znalazło.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #323 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 20:50:06 »
A co byście chcieli dostać w tym Limited żeby było dobrze i przyjemnie?
Coś co ThePinkFina interesuje :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #324 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 21:14:38 »
@ThePinkFin jeżeli inicjatywa padnie to gwarantuje ci że i tak nie zobaczysz żadnego spidera czy innego komiksu z tej ery w innej formie po polsku. Egmont celowo wybrał taką formę ekskluzywnych limitowanych wydań, bo w polsce jest na takie ramoty bardzo mały rynek i tylko specyficzni hobbyści są takimi komiksami zainteresowani. Drogie wydanie w małym nakładzie jest bezpieczniejsze dla wydawcy przy małym zainteresowaniu komiksem, a wydaje mi się że osoby które są zainteresowane komiksami z tej ery to dodatkowo w większości ta sama grupa która doceni wielki format i uzna to za dodatkową przesłankę do zakupu.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 22:43:10 »
Tja... Nie jest to jedyna słuszna prawda, ale i tak bardzo trafny wniosek. Niestety... Nie ma, co się kłócić, jak będzie Pajączek, to go kupię i wesprę inicjatywę, ale mam nadzieję, ale nie będę musiał robić tego zbyt często, bo środki mają swój limit, a przykro mi będzie nie wykorzystać okazji. Nie mam nic do większego formatu, ale też nie uważam go za jakiś atut. Może ktoś mnie przekonać? Ciekaw jestem, czy to by się w ogóle u mnie zmieściło na półce.

Offline sad_drone

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 23:05:20 »
@ThePinkFin Większość komiksów oryginalne rysowana jest na znacznie większych planszach, następnie zmniejszane są one do formatów zwykłych zeszytów. Większy format komiksu pozwala zobaczyć detale których inaczej byś nie zauważył, i generalnie doświadczyć rysunków w pełnej krasie w rozmiarze bliższym oryginalnemu. Nie każdy styl rysowania na tym zyska ale przy np bardzo szczegółowych pracach pełnych detali znacznie zwiększa to przyjemność z czytania.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Leyek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #327 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 23:19:56 »
@up

Nawet przy podobnym formacie rysunku do druku i tak są straty. Ostatnio kupiłem oryginalne plansze z Kościska i porównałem z komiksem i niestety w druku trochę szczegółów "pouciekało".

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #328 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 12:54:39 »
Te nowe komiksy naprawdę są niby lepsze od tych starych? Sam fakt uczestniczenia w historii najistotniejszych twórców Marvela ( czytając ich komiksy ) robi mi lepiej niż nowe przygody Spider-mana lub Avengersów w jakimś tam Marvel Fresh.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #329 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 13:05:43 »
Nie są, najlepszy Marvel wg mnie i nie tylko bo widziałem już podobne opinie, to końcówka lat 70-tych, całe 80-te i początek 90-tych.
Twój komiks jest lepszy niż mój