Autor Wątek: Magazyn Marvel Komiks  (Przeczytany 38072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #195 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:23:58 »
Tak - słowo kutwa dopiero w ostatnich latach nabrało bardziej pejoratywnego wydźwięku. A wszystko to by - z okazji podobieństwa do powszechnego wulgaryzmu - omijać filtry wylgaryzmów na forach internetowych.

Online Martin Eden

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #196 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:25:56 »
U mnie w miejscu, w którym miałem szczęście w nieszczęściu się wychować, pejoratywne było jakieś cztery dekady temu :)

Offline radef

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #197 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:29:17 »
pejoratywne było jakieś cztery dekady temu :)
Pejoratywne ma, ale nie wulgarne.
Tak szybko poszukałem i wyszło, że w 246. odcinku "Smerfów" była postać nazwana "Kutwa McDobl". A było to już ponad 20 lat temu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Martin Eden

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #198 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:48:33 »
Ale Smerfy z założenia są Pejo-ratywne.
Ha, ha, taki suchar.

Przypadki użycia z mojego doświadczenia, do których sie odwołałem, miały mieć odbiór zdecydowanie obraźliwy poprzez swoje skojarzenia z innym określeniem.
Cóż, jestem uwarunkowany.
Nie zmienia to faktu, że tutaj ciul, tam "rozsunąć się kmioty" - dla mnie z profesją tłumacza łączy się też pewnego rodzaju misja. Misja propagowania dobrych praktyk językowych i dbanie o estetykę języka. Może postrzegam to zbyt ortodoksyjnie... może tak jest.

Offline Szekak

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #199 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:53:45 »
Imo misja tlumacza jest jak najwierniejsze duchowi oruginalu przetlumaczenie tekstu...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Tymon Nadany

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:55:49 »
To żadna nowość w 2007 polski dubbing do filmu  o pszczołąch   tam pada tekst "ciula z ula, a ja w dzieciństwie sam nauczyłem się tekstów typu łajza, łachudra , gnida z lektury  kaczora donalda.

Offline Kadet

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:58:42 »
Ja do kutwy nic nie mam i jako dzieciak nigdy nie kojarzyłem tego słowa z wulgaryzmami. Bardzo mi się podoba jako mniej częsty synonim "skąpca" i jest moim zdaniem przejawem bogactwa językowego, tak jak "centuś", "liczykrupa", "dusigrosz", "skąpiradło" i inne takie, którymi raczą nas tłumacze komiksów ze Sknerusem :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline eridraven

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #202 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:34:05 »
Tom 4 jest najlepszy. Dziwne ale tym razem miałem wrażenie, że historie są bardziej "dorosłe". Chociaż cały czas straszy 8+ z okładki ;) Na duży plus można zaliczyć zretconowaną historię powstania Hulka. Syn zakumał lepiej niż to co czytałem mu z WKKM. Widzę słuszność kontynuowania lektury ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Mane

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #203 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 05:07:21 »
Czy wiece gdzie można kupić pierwszy numer?

Offline Kadet

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #204 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 18:23:19 »
Nakład skończył się nawet w sklepie Egmontu. Trzeba chyba czekać, aż dodrukują (jeśli dodrukują) albo szukać na rynku wtórnym.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #205 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 18:31:36 »
@eridraven mnie namówił. Nadrobiłem najnowszy numer i rzeczywiście fajne te historyjki. Znaczy ja nie doceniam zretconowania originu Hulka bo nienawidzę entych originów mielonych w kółko. Ale pozostałe 3 historyjki naprawdę mi się podobały. Widać że dla dzieci, ale jakość humoru i scenariusza ogólnie naprawdę wzrosła. Żarty bawią, rysunki są ok, fabuła nie jest totalnie z kija. Oby tak dalej.

Offline Arne

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #206 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 08:44:57 »
W najnowszym, piatym numerze nie ma zapowiedzi kolejnego numeru. Jest tylko reklama poprzednich numerow. W powiazaniu z tym , ze w zapowiedziach na luty nie bylo nastepnego numeru, pozwala to wnioskowac, ze albo zmniejszaja jeszcze bardziej czestotliwosc wydawania, albo calkowicie rezygnuja z tytulu.

Offline Tymon Nadany

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #207 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 17:46:51 »
Widzę że historia zatacza koła tamta stara edycja Marvel Komiksu  też skończyła się  po 5 numerach regularnego wydawania po paru miesiącach wróciła w większym formacie ale po 8 padła ostatecznie.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 14:16:26 »
Zmienili format, żeby na kioskowych półkach się bardziej w oczy rzucał ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 17:50:53 »
Przeczytałem ten 5 numer, uważam, że jest słabszy niż poprzedni, ale nie zwróciłem uwagi na rzeczy wspomniane przez @BossMana. Ale rzeczywiście może coś jest na rzeczy.

Tylko to się robi kolejna komedia Egmontu. Mają naprawdę dużo tytułów prasowych, od lat dostarczają je do kiosków, lecz nie mogą utrzymać dłużej czegokolwiek dla dzieci powyżej nauczania początkowego. O nastolatkach i starszych nie wspominając. Jest Star Wars komiks, ale nie mogą nam dać czegoś poważniejszego z DC lub Marvela. Przykre.