Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308525 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #645 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 12:45:28 »
No i to napisałem - skoro prawie wszystkie komiksy Rosy zostały już w Polsce wydane, to każdy sam decyduje czy chce je mieć jeszcze raz, jeśli wcześniej nabył już je na miękko. A te wszystkie dodatki można by zebrać w jedną publikację i wydać osobno, dla takich osób które kupowały poprzednie wydania. :)

Natomiast świetny wydaje się nadchodzący tom Barksa "Latający Holender" z samymi premierami i długimi komiksami. Dla takich pozycji warto zbierać kaczki. Oby jak najwięcej tego typu pozycji.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #646 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 13:03:18 »
\z samymi premierami
No nie. Będą powtórki. Kilka krótszych komiksów było już w Polsce. Ale z długich wszystkie są nowe.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #647 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 13:16:45 »
@Bazyliszek nie musisz pisać przy każdej zapowiedzi czy premierze kolekcji, że nie kupujesz bo duble.

Z tymi dublami też bym się kłócił, bo jak wspomniałem, komiksy o których piszesz nie są już dostępne. Zgodziłbym się z tym jakby można było kupić (np. w empiku), ale tak nie jest. Ty masz w kolekcji inni nie koniecznie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Maj 2020, 13:25:07 wysłana przez michał81 »

Offline Arne

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #648 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 13:26:15 »
Definicja dubla wg Bazyliszka brzmi: " Dubel - komiks wydany wczesniej w Polsce, w calosci lub w czesciach, ktory posiadam w swoim zbiorze". Jesli nawet dany komiks byl juz wydany w Polsce, ale Bazyliszek go nie posiada, nie jest on dublem. ;D

Offline michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #649 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 13:37:57 »
Bazyliszku pisz najlepiej tak: "Mam, nie kupuje, daje świadectwo jakości Bazyliszka że warto" albo "Jak jest w moje kolekcji to w twojej powinien być tym bardziej", albo jeszcze inaczej "Jakbym mógł to bym kupił jeszcze raz, bo takie dobre"  :)

Bo określanie ich dublem jest bardzo krzywdzące, skoro (wiem powtarzam się) nie ma tych komiksów na rynku. I to w tak dobrych cenach.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #650 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 16:14:36 »
Odebrałem dzisiaj w końcu drugi Tom Kolekcji Dona Rosy. I co się okazało? Mam UNIKATOWY egzemplarz!!! Komiks z pozoru wygląda normalnie, ale za to w środku jest niespodzianka... Otwieram go od strony okładkowej a tam wszystko jest narysowane do góry nogami, a żeby było jeszcze śmieszniej początek tomu zaczyna się od strony tylnej!!! Pomyślałem, że napiszę i zapytam czy ktoś też miał taką niespodziankę z tomem 2??? :)  ;) :D

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #651 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 01:44:10 »
@UP
Ja tak miałem z Wiecznym Batmanem 1 - też jest na odwrót w okładkach.

Cały czas piszę, tylko co ja zrobię i dlaczego Rosę biorę na razie tylko 3 tom, a potem pewnie szósty dopiero. Kaczogrody były dostępne dla każdego - można było brać w 2006 roku. :) Oczywiście kto nie ma Syna Słońca, albo Komiksów z Kaczogrodu, powinien brać nowe wydanie. To są naprawdę dobre historie - np. poszukiwanie skarbu z klejem w tle. :)

Offline Arne

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #652 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 07:36:09 »
Mialem tak kilka lat temu z jednym z tomow " Straznicy: Poczatek"  - tez do gory nogami. :)

Offline jotkwadrat

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #653 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 09:34:50 »
Ja mam "odwrotne" wydanie jednego z tomów Punishera.
Szkoda, że to nie tak jak ze znaczkami, gdzie odwrotne egzemplarze osiągają kosmiczne ceny :)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #654 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 10:58:04 »
W końcu, po latach, po polsku ukaże się kilka najsłynniejszych komiksów Carla Barksa. Kolejne tomy kolekcji przybliżą historie z końca lat 40., w tym:
Tajemnica starego zamczyska - październik 2020

Zagubieni w Andach - grudzień 2020


A w kolekcji Rosy - "Życie i czasy Sknerusa McKwacza", ale to żadne zaskoczenie.
Więcej informacji: https://www.komiksydisneya.pl/2020/05/podjeto-decyzje-odnosnie-przyszosci.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #655 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 12:02:08 »
Nieźle. A jeśli chodzi o poprzednie wydania z udziałem Kaczora Donalda to postaram się uzupełnić jednak o te tomy: Urodziny Kaczora Donalda - dlatego, że gruby tom, Gigant Extra - Władcy Smoków oraz to wydanie Komiksy z Kaczogrodu Tom 2 - Superkwęk chociaż wydaje mi się, że ten tom o Superkwęku nie powinien się zaliczać do Komiksów z Kaczogrodu a powinien być zaliczony jako jedno z wydań specjalnych, ale to tylko ja tak uważam. ;)

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #656 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 12:38:59 »
Te 2 tomy z najwcześniejszymi historiami to chyba kupię. Fajnie, że na grzbietach są daty, a nie numerki. Dzięki temu można kupować w kratkę i wciąż jest dobrze.

Offline nori

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #657 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 14:47:19 »
KOMIKSIARZ, Komiksy z Kaczogrodu czy Wydania Specjalne, to tak jak w przypadku późniejszego Tm-Semica, tylko cykle wydawnicze, związane ze sposobem dystrybucji itp. To tak jak Gigant zmienił nazwę na Gigant Przedstawia, by uniknąć większego podatku. Nie ma znaczenia, co się gdzie ukazało, ciesz się zawartością.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #658 dnia: So, 09 Maj 2020, 01:09:35 »
@UP
Gigant POLECA

Ja jestem do tyłu cały sezon nowych DuckTales. Odpalam odcinek 2x1 i już mnie powala cyniczny humor Zyzia. Gag z tym że Sknerus nie odróżnia Hyzia od Dyzia i to że Dyzio robi oburzoną mine z tego powodu mnie powalił ze śmiechu. Genialna kreskówka.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #659 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:11:10 »
W innych krajach gdzie TK nie niszczy rynku kaczek, normalne kanały dystrybucji mają się bardzo dobrze. W Holandii w zwykłym saloniku prasowym jest masa kaczkowych tytułów. Kilka rodzajów Gigantów, gazetka z krzyżówkami, jakiś album z komiksami o miejscach geograficznych, DuckTales, Kaczor Donald zwykły i dla młodszych dzieci! Jest nawet kurde gazetka z komiksami o Daisy!! W innym saloniku (tylko wtedy aparatu pod ręką nie miałem) był jeszcze ponad 200-stronnicowy Superkwęk/Paperinik ze świetnymi rysunkami za 10 euro i dwa rodzaje kalendarzy z kaczkami!!! Nawet są małe pockety za 3.50. I Giganty z komiksami klasycznymi. I to wszystko w zwykłych salonikach prasowych lub na stoiskach z prasą w marketach!

A w Polsce Egmont nie może już utrzymać jednego miesięcznika! I to nieważne czy KD czy Giganta. Nawet mogłem się skłaniać ku teorii, że ludziom i dzieciom kaczki już się nie podobają. Że niby tradycyjne pisma umierają. Ale to guzik prawda, skoro za Odrą można spokojnie wydawać. To jest typowa kwestia złego zarządzania i zasiedzenia się na stanowisku. Na razie centrala sprzedała dział Książki. Ale mam nadzieję, że i na czasopisma i komiksy przyjdzie czas. Bo inaczej pójdą na dno jak KD.