Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308777 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #240 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 19:22:49 »
Od dłuższego czasu gadżety z KD przeważnie w ogóle mnie nie obchodzą, nie mówiąc nawet o skłanianiu do kupna, ale dzisiejszy to pierwszy od dłuższego czasu, który moim zdaniem zniechęca do zakupu magazynu. No przecież plastikowy klozet z jakąś jaszczurką w środku to jakaś obrzydliwość. Naprawdę polska redakcja nie ma żadnego wpływu na gratisy? Od dzisiejszego nawet jakiś przeciętny, nudny gadżet byłby znacznie lepszy.

I coś się porobiło z numeracją w stopce: jest 992 zamiast 999. Pomyłka? Jakaś korekta wyliczania? Ale przecież ostatnio wszystko szło dobrze...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #241 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 19:51:35 »
Powiem tak... nie wiem jak to skomentować.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #242 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:20:46 »
Komuś się źle kliknęło... ;)

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #243 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:27:47 »
Co ciekawe, przy komiksie Barksa jest informacja o pierwszej publikacji w "Walt Disney's Comics and Stories" 92. Czyżby ktoś się tym zainspirował i stwierdził, że jest to numer 992?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #244 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:31:43 »
Ale myślicie, że za miesiąc będzie okrągły tysiączek na okładce (jak dziś nr 300 na CD Action)? Jeśli by tak było, to bym kupił, bez względu co tam dorzucą (nawet z plastikowym pisuarem)

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #245 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:45:12 »
Raczej nie. :P Choć już mniej więcej wiem co może się znaleźć w numerze.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #246 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:53:22 »
A nie publikowałem okładeczki 1000. numeru?

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #247 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 20:55:00 »
Nie przypominam sobie. :P Ale to i tak pewnie będzie numer 993. :P

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #248 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 21:16:56 »
Ale słabizna jak na 1000 numer KD. A o takim plakacie jak w 99, to już w ogóle można zapomnieć. Czyli jak zwykle jubileusz zostanie pominięty. Szkoda.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #249 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 21:25:22 »
Ale podejrzewam że może pojawić się nowy komiks o Klondike i tenpager Barksa.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #250 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 21:33:58 »
Nie chcę tutaj krakać, ale wszystko wskazuje, że KD zostanie wygaszony. W zamian dostaniemy kolekcje i na tym Egmont będzie zarabiać, na starych kaczkofanach. Młodszych odpuszczają. Przynajmniej tak to wygląda na teraz. A przecież naprawdę niewielkim kosztem można by zrebootować pismo (karty, naklejki, albumy, konkursy, wycieczki czy stworzenie społeczności).

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #251 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 21:38:24 »
Czy można zrobić coś fajnego z KD? Oczywiście. Jest milion pomysłów, oto jeden z nich.

https://inducks.org/issue.php?c=de%2FMMC+50
Micky Maus Comics - format KD, 100 stron, 93 strony komiksów, 3,70 euro (16 zł)

Można też pójść w stronę coś bardziej nostalgicznego (ale nie kopie 1:1 starych numerów). Ale prasowemu działu Egmontu się nie chce. Gdyby się chciało, to mogliby choćby jakąś okładkę skombinować na 1000. (sądzę, że Norwegowie nie robiliby większych problemów, mają wiele na stanie).
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Wrzesień 2019, 21:49:06 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 20:24:38 »
I jakiś wyczesany plakat. Znowu - CDA od Bauera się postarało z jubileuszową okładką i plakatem z elementami historycznymi. Kiedyś był i plakat ze 100 okładaki (MAM DO DZISAJ) i plakat z 60 tomami Gigant Poleca. A teraz karaluch z sedesu. Ludzie trzymajcie mnie.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #253 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 18:52:08 »
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba w dzisiejszym Gigancie po raz pierwszy pada polskie nazwisko Rycha :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 20:09:12 »
@UP
Akurat ten komiks o Rychu niby w założeniach śmieszny miał być, ale mnie jakoś nie rozbawił. Ot taka wymuszona komedia pomyłek. I ten piorun tak z niczego. To samo ten short o szefie Agencji z DubleDucka. Zmarnowano parę stron na darmo.

Komiks z Goofym jako gwiazdą filmową jest niezły, ale ja przywykłem do tego, że to się zaczynało tak, że przychodził do Goofiego Miki i ten mu czytał swoje dzieła. :) Tutaj takiej oprawki i wtrętów mi zabrakło i to był minus.

Pierwszy komiks trochę zbyt przewidywalny. Były o wiele lepsze wojenki Sknerusa i Kwakerfellera. Choć rozwaliła mnie wersja pomnika kopenhaskiej syrenki z kaczym dziobem. To wyszło. Komiks o Donaldzie który nie może spać a potem sam szuka roboty u Daisy i krewnych jest tak niedorzeczny i nieprawdopodobny że mnie w ogóle nie rozbawił.