Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308755 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2205 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 22:45:17 »
Zacząłem dziś nadrabiać zaległego Giganta 8/23 Kaczor Be, żeby zobaczyć co nam dała podwyżka ceny. I guzik nam dała, bo dalej jest średnio - kolejny numer z przynajmniej jedną parą źle wklejonych dymków. Ja nie wiem, czy to pani korektorka to przeacza, czy też DTP źle to wkleja. Ale te błędy to się powtarzają Gigant po Gigancie i mnie to wkurza.


Offline Danio

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2206 dnia: So, 24 Luty 2024, 17:18:30 »
Nie wiedziałem, czy wrzucić tu, czy do Marvela, czy jeszcze jest jakiś inny temat z newsami.


Cytuj
Uncle Scrooge is coming to Marvel Comics with an appropriately larger-than-life tale titled Uncle Scrooge and the Infinity Dime, in which the classic Disney comic character enters the Multiverse to stop his evil future self, the Scrooge-Above-All.

To bring Scrooge on his madcap Multiversal journey, Marvel has enlisted all-star writer Jason Aaron, as well as "a cadre of celebrated Scrooge artists" including Paolo Mottura, Francesco D’ippolito, Vitale Mangiatordi, and more.

"As far as I'm concerned, there's no disputing the fact that Uncle Scrooge is one of the absolute greatest characters in the history of comics. And I don't just mean comics that feature talking animals. I mean all comics ever, bar none," Aaron says in a statement accompanying the announcement. "Uncle Scrooge's rich, action-packed history includes some of the most exciting adventure comics ever created, by legendary creators like Carl Barks and Don Rosa."

"It's one of the most mind-staggering thrills of my career to get to craft this epic cosmic adventure for the World's Richest Duck, one that looks to honor the character's legendary history while taking him to some wild, new, unexplored places in the way that only Marvel can deliver."
https://www.gamesradar.com/uncle-scrooge-goes-all-thanos-in-new-marvel-comic/

Offline Kvothe

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2207 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 08:07:27 »
Ja to się zastanawiam dlaczego nikt się nie zainteresuje tytułami wydawanymi przez Dynamite, kaczkami ale i całą seria Disney Villains czy Gargoyles.

https://www.dynamite.com/disney/



Offline Gustavus_tG

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2208 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 09:35:26 »
O i Herkulesa będą wydawać. Pewnie pod planowaną wersję aktorską Jakieś gargulce Egmont teraz wypuszcza.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2209 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 13:10:07 »
Ja to się zastanawiam dlaczego nikt się nie zainteresuje tytułami wydawanymi przez Dynamite, kaczkami ale i całą seria Disney Villains czy Gargoyles.
https://www.dynamite.com/disney/

Nikt się nie interesuje, ponieważ to całkiem nowa inicjatywa, jeszcze nigdzie nie wydana w Europie (a jest kilka innych projektów okołofilmowych, które czekają) i głównie oparta na markach, które w Polsce są średnio kojarzę.
Ale zacznijmy od początku, kaczek, w znaczeniu opowieści o standardowych bohaterach Disneya, Dynamite nie wypuszcza, bo nie ma na to licencji. Nawet nie mają licencji na KO, a jedynie na historie z uniwersum "Darkwing Duck", serialu, który z różnych przyczyn w Polsce za bardzo znany nie jest. A nawet gdyby coś z tego uniwersum powinno być wydane, to nie te komiksy, ale wydawaną ponad dekadę temu serię od Boom (zresztą wydaną niegdyś przez niemiecki Egmont)
"Gargoyles" to też projekt, który u nas nie miałby żadnych szans. Serial nigdy w Polsce nieemitowany, nigdy nie zdubbingowany, niedostępny na Disney+. Kojarzony przez największych fanów, ale to nie wystarczy na tytuł z licencją Disneya.
Natomiast ciekawą opcją są te komiksy o złoczyńcach i może się na to kiedyś Egmont skusi. Na razie jednak tego typu filmowe komiksy ograniczają się w ofercie Egmontu do mang i adaptacji filmów.

https://www.gamesradar.com/uncle-scrooge-goes-all-thanos-in-new-marvel-comic/
A to bardzo ciekawe, gdzie i czy w Polsce się pojawi. Bo my naprawdę na razie nie znamy genezy tego projektu. To równie dobrze może być 100% pomysł Marvela, jak i współpraca Marvela z włoskim Panini, może być jednorazowe wydarzenie, lub też początek czegoś większego.
Równie dobrze może się pojawić to w Polsce jako osobne wydanie lub po prostu zostać wydane w jakimś "Gigancie" za kilka miesięcy. Zobaczymy, na razie ciężko cokolwiek wyrokować.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2210 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 21:34:02 »
Jak myślicie, kiedy poznamy tą niespodziankę na rocznicę Donalda? Czy raczej trzeba się skłaniać ku temu, że wydadzą to dopiero w grudniu?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2211 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 11:46:03 »
Marzec to miesiąc w którym 30 lat temu polski Mickey Mouse przekształcił się w Kaczora Donalda. Jakieś przemyślenia od innych 90's Kids? ;)

W tamtym roku zaczęła się moja przygoda z komiksami. I to akurat tamtej wiosny. Najpierw Królik Bugs i Tom & Jerry a potem Kaczor Donald, bo koledzy z osiedla kupowali. Sam kupiłem dla siebie w kiosku numer 9/94. A potem następny, bo oba zawierały dwuczęściową historyjkę z Mikim. Reszta to historia. :)

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2212 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 16:23:45 »
To ciekawe zagadnienie, co pierwsze kupiłem w kaczkach. Chyba też podobnie - Mickey i Donald, potem inne, często efemerydy. I nie zapominajmy o Wehikule czy Donaldzie i spółka.
Ale, ale... jak teraz pomyślę to chyba w 1988 dostałem jakieś kaczki po niemiecku!

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2213 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:56:09 »
Ja zacząłem od jakiegoś pojedynczego Donald i Spółka i Mickey Mouse. Potem były Tom&Jerry i Królik Bugs :-)
Ale prawdziwe kolekcjonerstwo zaczęło się "dopiero" od Kaczora nr 8 / 1996 i drzewa genealogicznego :-)

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2214 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 21:48:04 »
Mój pierwszy kontakt z komiksami Disneya to krótka historia z Mikim i Czarnym Piotrusiem wydrukowana w... Świecie Młodych :) Nie pamiętam, który to mógł być rok, ale na pewno przed premierą polskich pism Donald Duck i Mickey Mouse.
This is my truth, tell me yours.

Offline nori

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2215 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 21:54:19 »
Mój pierwszy kontakt z komiksami Disneya to krótka historia z Mikim i Czarnym Piotrusiem wydrukowana w... Świecie Młodych :) Nie pamiętam, który to mógł być rok, ale na pewno przed premierą polskich pism Donald Duck i Mickey Mouse.

Disney w Świecie Młodych pojawił się w 1988 roku, historyjka "Wilczek: podwójne szczęście". W 1989 była "Zwariowana historia o Dingo". Rozpędzili się w 1991 w którym to roku było już parę komiksów, i tutaj dopiero był Czarny Piotruś, więc 1991 rok.

EDIT: a jesteś pewien, że to był Czarny Piotruś? Tak patrzę, i chyba Piotrusia nie było w Świecie Młodych?

EDIT: Znalazłem, Piotrus był w historyjce "Zwariowana historia o Dingo"! Więc 1989 rok. ;)

« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2024, 22:28:20 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2216 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 22:42:57 »
Tak, to dokładnie ta historia :)
This is my truth, tell me yours.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2217 dnia: So, 02 Marzec 2024, 07:54:24 »
W Świecie Młodych, nr 126/1990 na pierwszej stronie była też informacja, że mysza i kaczor mówią już po polsku ;) Wcześniej były też kawałki o Disneyu (np. w 1985).

Offline Spiff

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2218 dnia: So, 02 Marzec 2024, 08:59:19 »
Moje pierwsze Donaldy to te ze Ś.M.
Pierwszy album- Kaczor Donald i Wehikuł Czasu


...

w latach 80' historyjki z "Donaldów" . :D


foto z neta

« Ostatnia zmiana: So, 02 Marzec 2024, 09:27:16 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2219 dnia: So, 02 Marzec 2024, 10:06:38 »
Zastanawiałem się kto wyciągnie historyjki z gum Donald. Będąc szczerym to też moje pierwsze zetknięcie z Disney w formie obrazkowej :)


A komiksy to Mickey Mouse gdzie w pamięci zapadły mi wycieczki do wygrania do Disneylandu na Florydzie, ależ się wtedy marzyło o takiej wyprawie.