Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308772 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2100 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 18:09:34 »
Hmm - w Galaxy 3 są kolorowe reklamy na końcu tomu.

Mouse Trek w tym tomie był dobry, bo to komiczny ciąg naśmiewania się z Star Trekowych motywów. Ale te "Kroniki z Kosmogranicy" strasznie mnie wymęczyły. Tyle stron nudnawych, poważnych historii o Mikim, to dla mnie za dużo. Ja chcę po prostu 12 regularnych, zwykłych Gigantów w roku. Czy to tak dużo Egmoncie? te Extrasy są co najwyżej przeciętne. Albo wypuśćcie chociaż w takiej nędznej formie PKNA. Paperinik to jest coś czego potrzebujemy.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2101 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 20:16:41 »
Hmm - w Galaxy 3 są kolorowe reklamy na końcu tomu.
Było to wcześniej mówione.
Giganty są drukowane razem, Extra nie są drukowane razem, a w przypadku MGG/MAM jest to różnie. I z tego wynika czy w środku mogą pojawiać się polskie napisy kolorowe czy nie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2102 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 20:34:34 »
Ja chcę po prostu 12 regularnych, zwykłych Gigantów w roku. Czy to tak dużo Egmoncie? te Extrasy są co najwyżej przeciętne.

Obecnie dostajesz znacznie więcej komiksów Disneya w wydaniu prasowym, niż kiedy wychodziło 12 (a nawet 13) Gigantów w roku. Wg moich szacunków w tym roku co najmniej: 8 zwykłych Gigantów Poleca + 3 MegaGiga i 3 Mamuty (równoważne 12 Gigantom) + 8 GP Extra (z których każdy ma co najmniej grubość Giganta) + GP Special (cieńszy niż GP, ale nadwyżki z Extra wyrównają to z górką)... Blisko 30 tomów Giganta, nie licząc kolekcji książkowych.

No i nie da się ukryć, że taki model dystrybucji jest chyba korzystniejszy dla wydawnictwa niż pchanie wszystkiego do jednej serii. Załóżmy, że jest tylko 12 numerów GP. Miesiąc po miesiącu nowy wchodzi na półkę w Empiku czy innym kiosku, a stary spada i idzie do zwrotów. A tutaj mogą jednocześnie być obok siebie najnowszy Gigant, najnowszy Mamut, najnowszy MegaGiga, najnowszy Extra i najnowszy Special - pięć tytułów prezentowanych odbiorcy zamiast jednego. Korzyść moim zdaniem widoczna.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2103 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 21:09:01 »
Tak, tylko jest jeden problem. A tak naprawdę wiele.
W zagranicznych Gigantach wydawanych 13 razy w roku (nie 12, jak głosi 8azyliszek) jest publikowanych wiele serii, więc niewydawanie u nas części numerów oznacza np. że w tym roku straciliśmy 2 czy 3 komiksy z Kwantomasem, pewnie jakąś historię z uniwersum Gervasio z Superkwękiem i kontynuację "19 999 mil podmorskiej żeglugi".
Więc w tym wypadku, WYJĄTKOWO, nie dziwię się, że 8azyliszek na to narzeka, bo sam wolałbym Giganta 13 razy w roku zamiast połowy wydań specjalnych.
Lub też jest inne wyjście - wydawać pominięte Giganty w "Mamucie" i wówczas "Mamut" znów stałby się serią prezentującą komiksy z ostatnich lat, a nie kopią "MegaGiga".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2104 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 21:34:24 »
No i nie da się ukryć, że taki model dystrybucji jest chyba korzystniejszy dla wydawnictwa niż pchanie wszystkiego do jednej serii.
To niech sobie zrobią serie "Gigant poleca 1" i "Gigant poleca 2" i wydają naprzemiennie to, co w innych krajach leci jednym ciągiem ;D

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2105 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 21:41:32 »
W każdym razie obecnie sytuacja i tak różni się diametralnie od tej sprzed kilku lat, gdy było sześć Gigantów, dwa Mamuty i dwa MegaGiga na rok.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2106 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 21:54:34 »
I to jeszcze MegaGiga i Mamuty połowicznie wypełnione reprintami. Teraz powtórki są wycinane i zastępowane innymi komiksami.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2107 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 21:54:53 »
Ja wiem, że było 13 Gigantów, zanim TK uciął to do 6 w 2017. Ale to jest Egmont, wiec nie wymagajmy za wiele. Jeden regularny Gigant Poleca na miesiąc niech zrobią, niech to zadziała, a potem możemy do 13 wrócić. Na co mi te Extra i MAM/MG, skoro komiksy sa tam gorszej jakości niż w zwykłych Gigantach? I podstawowa rzecz - tracimy odcinki cykli. Kwantomasa, Superkwęka, Doubleducka, może CAP, może KAWA. A czy w takich MegaGiga skonczyli nam np. Goofy czyta książkę? Nie skończyli. To po co mi takie grubasy ze starymi komiksami Scarpy?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2108 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 22:23:58 »
Ja wiem, że było 13 Gigantów, zanim TK uciął to do 6 w 2017.

Ech. A niedawno pisałem Ci w "Sugestiach na temat forum:"

Bazyliszku, ja do Ciebie osobiście nic nie mam, więc weź sobie do serca moją radę, bo naprawdę jest szczera. Możesz mieć opinie, jakie chcesz, ale nie wolno Ci przedstawiać fałszywych faktów i mówić, że to opinie. W ten sposób tworzysz tylko fake newsy. Jeżeli nie masz dowodów na swoje zarzuty innych niż "mnie się tak wydaje", to ich nie wysuwaj, albo opatrz wyraźnym komentarzem w stylu "To moje niczym niepotwierdzone gdybania, ale...".

To teraz słucham. Jakie masz dowody albo podstawy mówić, że w 2017 r. Tomasz Kołodziejczak miał jakiś wpływ na decyzje działu prasowego? Bo z tego, co pamiętam, on był wtedy szefem działu komiksu, a czasopisma nie były pod jego zwierzchnością. Nie wykluczam, że się mylę, ale proszę o wykazanie mi pomyłki, jeśli tak jest.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2109 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 22:28:13 »
I to jeszcze MegaGiga i Mamuty połowicznie wypełnione reprintami. Teraz powtórki są wycinane i zastępowane innymi komiksami.
Pewnie jestem w mniejszości, zresztą dawno nie kupuję już tych komiksów, ale pomysł brania wydań na jeden konkretny temat, wycinania z nich części stron i umieszczania od czapy kilku komiksów o czymś innym, wydaje się jednak chybiony. Logika zawartości takich tomów mocno kuleje.


No i co, jak co, ale KD i Gigant to zawsze były dla mnie filary kaczych komiksów w Polsce i akurat przywrócenie normalnej częstotliwości tym pismom powinno być podstawą.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2110 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 22:10:15 »
https://www.komiksydisneya.pl/2023/09/woski-skarbiec-najlepsze-komiksy.html
https://www.komiksydisneya.pl/2023/09/katastrofalne-wydanie-kolekcji-cavazzano.html

Znam te specyficzne stare kolorowania z Gigantów, ale w HC na kredzie bym się tego nie spodziewał. No cóż, nie skreślam, niedługo zobaczę, jak mi siądzie ta kolekcja.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2111 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 18:28:08 »
Gigant Poleca 6/2023 "Wespół Zespół" jest najlepszym numerem w tym roku. Jeszcze raz pokazuje, że to jest najlepsza kaczkowa seria w Polsce i powinno być znowu 12-13 Gigantów rocznie. Bo za dużo tracimy.

Ten numer ujął mnie osadzeniem w uniwersum i odnoszeniem się do przeszłości. Nie czytałem historii okładkowej, bo chciałbym sobie najpierw odświeżyć "Przeszłość bez Przyszłości" a nie mam swojego Giganta Poleca 162 pod ręką. Ale nawet bez tego bardzo mi się spodobała cała reszta. W historii z Rychem jest nawiązanie do "Słodkich Kłamstw" z Giganta 1/1999. Pamiętam ten komiks mimo upływu 24 lat od jego przeczytania. A sam ten numer uważam za jeden z najlepszych w całej polskiej historii serii.



"Klątwa Wyspy Koralowej" to sztosik. Znaczy są bzdury, bo który strażnik robi obchód co 7 minut? Albo, że butle oczywiście znalazły się pod ręką przy wykopanej już dziurze. Albo, ze Miki nie zrobił jak Clint Eastwood sztucznej głowy. Ja chyba pamiętam stary komiks, w którym sztuczne uszy były w użyciu. Ale poza tym komiks jest świetny, bo któż nie kocha więziennych historii i ucieczek? No i ten psychologiczny pojedynek i na odległość między Fantomenem a Mikim, oraz psychologia samego Mikiego. Nucci to świetnie rozpisał. Byłem pod wrażeniem sceny z Minnie. A Casty chyba wreszcie się skupił i rozrysował to bardzo dobrze. Chyba najlepsza kreska jaką widziałem w jego wykonaniu. Szczegółowy Fantomen, mglisty zaułek, diaboliczny Doktor Pióro, diaboliczny strażnik więzienny, wzruszony Miki. Palce lizać. Nawet @Popiel z forum został wspomniany, więc jest tu masę ikonicznych motywów.



Komiks o internetowej wojence Donalda i Daisy to beczka śmiechu, bo tak przypomina sytuację na naszym forum.

A Kosmiczna akcja to kolejny odcinek przygód CAP. Lars Jensen wraca do wymyślonego przez siebie łotra Tachiona Kometa. Nie mam co prawda Kaczora Donalda 9/2001 do którego jest przypis, ale czytałem i posiadam wcześniejszego "Kosmicznego Złodzieja" i pamiętam tego gościa. Świetna ciągłość przygód i jest jeszcze wspomnienie tego zielonego gostka z początków CAP.

Podsumowując - majstersztyx. Takie Kaczki to ja mogę czytać codziennie. Tego właśnie potrzebujemy - jak najwięcej dobrych jakościowo historyjek. Ale zapewnić to może tylko regularny Gigant a nie słabe extrasy. Egmoncie, wiem że to czytasz. Proszę o powrót 12-13 Gigantów Poleca w roku.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2112 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 20:57:29 »
A Kosmiczna akcja to kolejny odcinek przygód CAP. Lars Jensen wraca do wymyślonego przez siebie łotra Tachiona Kometa. Nie mam co prawda Kaczora Donalda 9/2001 do którego jest przypis, ale czytałem i posiadam wcześniejszego "Kosmicznego Złodzieja" i pamiętam tego gościa. Świetna ciągłość przygód i jest jeszcze wspomnienie tego zielonego gostka z początków CAP.

Lars Jensen nie wymyślił Tachiona Kometa (w innych przekładach nazywanego także "Typex" albo "Eon Farfotzel"). Ta postać zadebiutowała w komiksie "The Terror from Outer Space", którego fabuła była autorstwa Stefana Printz-Påhlsona, a scenariusz - Unn Printz-Påhlson. W Polsce ten komiks ukazał się jako "Kosmiczny złodziej" w KD 4/1998 i "Kosmiczny kryminał" w "Kaczogrodzie. Vicar" (seria z 2004 r.).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2113 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 21:24:44 »
Dzięki za poprawkę - nie sprawdziłem autora "Kosmicznego Złodzieja", tylko samego "Robo - Kopa" gdzie właśnie Jensen był autorem scenariusza i wykorzystał tylko tą postać, a nie był jej twórcą. Moja pomyłka, przepraszam. I Tachion pojawił się (albo ktoś do niego bardzo podobny) na ostatnim kadrze innego komiksu Vicara "Inwazja Kosmicznych moli". Fajnie, że Jensen mimo przejścia z czterorzędówek na trzyrzędówki wrócił do tej postaci.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2114 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 12:59:05 »
Przeczytałem tego "Disney 100" i jestem rozczarowany. Uproszczona kreska większości historii nie podoba mi się, zwłaszcza, że kolory i strona techniczna są nowoczesne. Rozumiem zamysł artystyczny kontrastu jaki chyba za tym stał, ale to nie zmienia faktu, że do mnie nie trafił. Plus ten papier. Co z tego, że kolory są żywe i naprawdę mogą robić wrażenie, skoro gazetowy papier wszystko pochłania i osłabia. To powinno być wydane na kredzie jak kiedyś "Władcy Smoków" czy też "Formuła 1". Plusem za to są te info o klasycznych animacjach Disneya. Pamiętam kilka z nich z czasów gdy oglądałem te bajki lecące w niedzielnych Dobranockach z serii "Walt Disney przedstawia". A z tej z zegarem, to nawet kiedyś kupiłem metalową płytkę z kadrem z niej do powieszenia na ścianie.



A te "Kroniki Młodego Donalda", to porażka. Komiks 100 stron chudszy od Giganta a jednak w tej samej cenie. I nawet tytuł im się na grzbiecie nie zmieścił. To chyba pierwszy taki polski Gigant Extra.

Czyli tracić papier na słabe wydania specjalne potrafią. Ich liczba w tym roku przekroczy 8 sztuk. A więcej naprawdę dobrych Gigantow Poleca ciągle nie dostajemy. jak tak dalej pójdzie, to po prostu rzucę w diabły te WS bo bardziej męczą niż cieszą. Dajcie Paperinika.
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Październik 2023, 13:14:02 wysłana przez Bazyliszek »