Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308817 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2055 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 12:38:35 »
A propos Rosy i Disneya, to może ktoś nie czytał (wiem, że stare, ale ja dopiero jak cała kolekcję Rosy przeczytałem to się o tym dowiedziałem):

https://career-end.donrosa.de/p/the-epilogue.html

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2056 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 17:41:38 »
Przeczytałem w MegaGiga "Genialne Wynalazki" komiks Casty'ego "Kłopoty z klonami". Moim zdaniem fabuła jest mocno głupia i niedorzeczna a mało śmieszna. Szantaż zawsze jest bardzo głupim przestępstwem, bo więcej z nim kłopotu niż zysku. Mając taki duplikator powinien sam siebie sklonować i jednym szturmem złupić Myszogród. Albo inne chwyty a nie klonować losowo wybranych ludzi, dla chaosu.

Komiksy Cavazzano jakieś przygaszone są w tym numerze.

Offline eferce

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2057 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 19:33:49 »
Cytuj
https://career-end.donrosa.de/p/the-epilogue.html
Ciekawe czy faktycznie tylko twórców z komiksowa wydy.. potraktowali w ten sposób.
Warto z Reason#1 (jak rowniez z wypowiedziami Rosy dotyczacymi zmian w Zyciu i czasach) zapoznawać ludzi, ktorzy z ta korporacja chca swietowac jej stulecie kupując dedykowane zestawy lego, ogladajac dokumenty laurki od ich PRowcow, itd.
Co ja w swoim mikrokosmosie nachalnie czynię, az rodzina i ziomki maja mnie dość. 

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2058 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 21:39:26 »
Mając taki duplikator powinien sam siebie sklonować i jednym szturmem złupić Myszogród.

Jednak jeśli choć jeden klon podczas takiego ataku zostałby pojmany, jego wrogowie odkryliby sekretną wadę duplikatora
Spoiler: PokażUkryj
- bo zniknąłby sam z siebie po 24 godzinach. A kiedy już wie się o tej wadzie, łatwo uchronić się przed atakiem klonów. Wystarczy przenieść najcenniejsze rzeczy gdzieś, gdzie armia Fantomenów nie da rady dotrzeć w jedną dobę, albo tak naszpikować przeszkodami, barykadami i zasiekami trasę do pokonania przez klony, by nie mogły przebyć jej w 24 godziny.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2059 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 08:49:29 »
Ten Cavazzano zapowiedziany na październik to jest na podstawie jakiegoś zagranicznego wydania jak rozumiem. Tam też nie ma kompletnego wydania tylko jakiś wybór najlepszych historii?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2060 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 08:59:33 »
Jest to wybór 50 komiksów - https://inducks.org/issue.php?c=it%2FTESI++1
Czy najlepszych? Powiedziałbym, że nie. Interesujących komiksów Giorgio Cavazzano prezentujących kilka dekad jego kariery. Bardzo ciekawe dodatki, ale też sporo opowiadania o komiksach, których w tomach nie ma. I często w różnych "Gigantach" bywały nie gorsze (a może nawet lepsze) historie Cavazzano.

Kompletny Cavazzano to byłoby nie 6 tomów, ale prawdopodobnie 60. Co pokazuje skrótowość tej serii.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2061 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:07:47 »
Dzięki. Ale takiej kompletnej jego kolekcji nie ma też we Włoszech albo Stanach, tak?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2062 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:17:32 »
W Stanach to w ogóle wydaje się mało rzeczy z komiksami Disneya tak naprawdę.
A we Włoszech nie ma, choć chyba jakieś ploty o nowej serii z komiksami Cavazzano się pojawiły. Jednak tak ogólnie - pełnego Cavazzano nie ma sensu wydawać, bo tam jest bardzo dużo przeciętnych komiksów. Ale zawrzeć jego karierę w 1000 stronach też się nie da.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2063 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:23:12 »
A w ogóle jest coś takiego jeszcze jak kolekcje Barksa albo Rosy dla jakiegokolwiek innego autora? Przepraszam, bo pewnie to już było w tym temacie, ale nie mogę znaleźć.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2064 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:30:37 »
Romano Scarpę wydano w całości we Włoszech (ale to jest z 50 tomów i to 50 tomów po ok. 350 stron, więc nie wydawałbym tego w Polsce w całości).
Daniela Brankę w Szwecji ostatnio wydano w całości - i to bym proponował Egmontowi, bo to jest 9 tomów autora znanego z "Kaczora Donalda".
Floyda Gottfredsona (a de facto paski gazetowe z Mikim) wydano w całości we Włoszech i w paru innych krajach.
I chyba tyle. Plus jest wydawanych dużo rozmaitych tomów tematycznych, zbierających dane serie itp. itd.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline srogin

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2065 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:33:35 »
A w ogóle jest coś takiego jeszcze jak kolekcje Barksa albo Rosy dla jakiegokolwiek innego autora? Przepraszam, bo pewnie to już było w tym temacie, ale nie mogę znaleźć.

Ja cały czas czekam na The Floyd Gottfredson Library po polsku:





ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2066 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 09:36:44 »
Ja bym takiego kompletnego Scarpę brał, bo bardzo lubię takie kompletne serie. Ale tak, zgadzam się z tobą, że biznesowo to nie byłoby chyba opłacalne. A Gottfredson faktycznie spoko się prezentuje, też bym brał. Cavazzano jednak nie.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2067 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 10:13:22 »
Branca jest mi obojętny, szczerze nie pamiętam żadnego komiksu jego autorstwa. Tzn. pewnie czytałem, ale nie wiedziałem nawet, że to jego.

Scarpa tak, ale 50 tomów to gruba przesada. Wolałbym jakiś wybór ważniejszych/lepszych historii.

Za to na Gottfredsona po polsku również czekam.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2068 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 12:02:36 »
Po moim obcowaniu ze Scarpą w Gigantach powiem, że podziękowałbym za jego kolekcję czy nawet wybór dzieł. Te scenariusze są i archaiczne i mocno odjechane w złą stronę. Nie podoba mi się jego kreska z przywiędłymi nosami z ogromnymi kulkami na końcu. A i jeszcze na dokładkę dochodzą skandalicznie słabe kolory z polskich wydań. Taki sposób prezentacji skutecznie obrzydził mi tego autora. Jeden Kaczogród wystarczy.



Branca ma też niedbały styl. Z jego komiksów zapadły mi w pamięć głównie te z siostrzeńcami i z tym Felkiem. 9 tomów to dużo, plus weszłaby do tego masa dubli. No gdyby rozdzielić je z premierami, mógłbym być na tak.



Po tym mixie Cavazzano jedyne wyjście to zrobić Kolekcję Vicara z podziałem na premiery i duble. To jest najlepsze rozwiązanie

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2069 dnia: Nd, 06 Sierpień 2023, 22:04:33 »
Kaczogród Romano Scarpy to moim subiektywnym zdaniem jedno z najlepszych wydań z komiksami disnejowskimi jakie kiedykolwiek wyszło po polsku. Jedyna wada to dla mnie trochę mały format ale poza tym wydanie niemal idealne.
Oczywiście to zawsze będzie kwestia gustu, osobistych preferencji a więc rzecz subiektywna.
,,le monde est absurde"