Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308888 razy)

Szysza32 i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2040 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 14:59:29 »
@UP
Czekam na paczkę. Podobno ma przyjść w czwartek.

Korhonen naprawdę był średni. Brak kanonu sprawia, że kiedyś losy Sknerusa to był istny galimatias. Zwłaszcza Scarpa celował w wymyślaniu coraz głupszych lub niedorzecznych epizodów z przeszłości Sknerusa. Dobrze, że obecnie jest większe oparcie w twórczości Rosy i Barksa. Najbardziej chyba nie lubiłem historyjek z tym jak ze Sknerusa robiono czasem kiedyś typowego bogacza-oszusta, który bogacił się na wciskaniu chłamu klientom. Ten kadr z ŻiCSMK że zarobi on swój majątek uczciwie, wbił mi się w tym 2000 roku w mózg i chciałbym żeby scenarzyści się już tego trzymali.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2041 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 16:40:21 »
Dla tych, którzy tęsknią ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2042 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 17:52:29 »
Niebezpieczny tytuł DuckHeads, łatwo o bardzo niefortunną literówkę. Może to być również celowa gra słów :P

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2043 dnia: Nd, 16 Lipiec 2023, 01:27:16 »
Skończyłem Niezwykłe losy Sknerusa i mam pytanie - dla mnie odkryciem jest trio: Naerum, Lokling, Midthun. Bardzo dobre historie, świetne rysunki.
Czy mają oni na koncie jeszcze jakieś opowieści?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2044 dnia: Nd, 16 Lipiec 2023, 10:18:32 »
W sensie, że wspólne?

Jeśli tak, to tu jest lista:
https://inducks.org/simp.php?d1=&d2=&d4=&creat=Arild+Midthun%2C+Knut+N%C3%A6rum%2C+Tormod+L%C3%B8kling&exactpg=&kind=0

Gdybyś chciał zobaczyć ich profile pojedynczo, to wystarczy, że klikniesz na czyjeś nazwisko i przejdziesz na zakładkę index.

Po kliknięciu na kod danej historii (pierwsza kolumna po lewej), otworzy ci się podstrona z informacjami szczegółowymi, m.in. z listą publikacji, w których była zawarta w danym kraju.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Lipiec 2023, 10:20:08 wysłana przez Eguaroc »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2045 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 16:24:10 »
Oczywiście INDUCKS musiał się wykrzaczyć, jak przeglądam sobie jeszcze raz Kolekcję Barksa i chciałbym porównać ją ze starymi KD. Ale teraz ciężej spamiętać w którym numerze co było. Złośliwość rzeczy martwych i problemy pierwszego świata.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2046 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 12:44:47 »
Przy okazji urlopu udało mi się minimalnie nadrobić nieco kaczych zaległości.
Glenat- ogólnie średnio- Z ostatnich tomów chyba "Miki i tysiąc Piotrusiów" najbardziej przypadł mi do gustu. Miejscami mocno przypominał mi Gnata :-) Za to Szalone przygody czy Miki podróżuje w czasie mi nie podeszły.

Zabrałem się też za Korhonena- Pamiętniki Sknerusa. I muszę powiedzieć że czytając średnio/słabe opinie podobnie się nastawiłem a według mnie nie jest źle i powiem więcej że mi się podobało! :-) . Nie jest to oczywiście Rosa czy Barks ale też chyba taki nie mial być.

Po prostu nieco co innego z wieloma nawiązaniami do Mistrzów.
Teraz przede mną "Niezwykłe losy Sknerus" a czytałem same dobre opinie.

Tak w ogóle to Egmont mógłby się postarać i zaprosić na któreś targi (Warszawa/Łódź?) jakiegoś skandynawskiego albo włoskiego twórcę- daleko nie mają :-)

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2047 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 15:25:14 »
https://www.komiksydisneya.pl/2023/07/gigant-poleca-extra-2023-06-disney-100.html

Zapowiedź niby ciekawa, ale kompletnie mi się to nie podoba. Sam fakt, że kreska całkiem inna mi nie przeszkadza, ale te rysunki w ogóle do mnie nie trafiają.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2048 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 17:44:32 »
A zauważyliście notkę, która się pojawiła (bodajże w ostatnich dwóch tomach):

Trochę mnie to martwi, bo wiem, że nie można takim ludziom ufać. Dzisiaj mówią jedno, jutro drugie...

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2049 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 18:28:38 »
Tubylcy z tomów z lat 40-stych na pewno byli przedstawiani w karykaturalny sposób. Bo wtedy nikt w USA się nie przejmował krajami poza Ameryką Północną. A taki tekst znaczy że chyba nie będzie wznowienia ŻiCSMK.

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2050 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 08:08:05 »
A taki tekst znaczy że chyba nie będzie wznowienia ŻiCSMK.
Przecież już od dawna jest potwierdzone, że nie będzie wznowień wydania zbiorczego ŻiCSMK, ale nie ze względu na to co piszesz, tylko dlatego, że te komiksy są zawarte w Kolekcji Dona Rosy.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2051 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 11:22:34 »


https://www.komiksydisneya.pl/2023/07/gigant-poleca-extra-2023-06-disney-100.html

Zapowiedź niby ciekawa, ale kompletnie mi się to nie podoba. Sam fakt, że kreska całkiem inna mi nie przeszkadza, ale te rysunki w ogóle do mnie nie trafiają.

Każdy z 8 komiksów ma zupełnie inny styl, twórcy dostali pole do popisu w reinterpretacjach klasycznych kreskówek, ale osadzonych 100 lat w przyszłości. Czytałem sporą część tych historii, bo wychodzą na bieżąco w Topolino i żadna mnie nie zawiodła. Warto dać szansę, w temacie eksperymentalnych komiksów Disneya to jest półka wyżej od większości Glenatów.

Online Leyek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2052 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 12:35:11 »
Ciekawe się to zapowiada, szkoda tylko, że wychodzi w formie Giganta, bo te rysunki na papierze tam stosowanym to będzie dramat.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2053 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 12:06:49 »
A zauważyliście notkę, która się pojawiła (bodajże w ostatnich dwóch tomach):

To standardowa notka Disneya, którą od jakiegoś czasu opatrują treści potencjalnie kontrowersyjne. Znajdziesz ją też np. w nowszych MegaGiga i Mamutach (bo w przeciwieństwie do Gigantów częściej pojawiają się w nich przedruki starszych historii) oraz przed niektórymi filmami na Disney+.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2054 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 12:29:40 »
Taa, tutaj usunięcie tych fragmentów byłoby zaprzeczeniem istnienia niewłaściwych zachowań, ale Rosę już cenzurujemy. Niech sobie wsadzą te notki.