Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308838 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline overseer

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1965 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:08:32 »
Dlatego napisałem " jak komuś nie szkoda" :) Bo jeśli kogoś boli taka dziura w kolekcji to oczywiście nie będzie sprzedawał.
Chociaż można też ( to byłoby pewnie najbardziej w stylu Sknerusa :) ) sprzedać teraz drożej a odkupić za jakiś czas dodruk bo wcześniej czy później pewnie się pojawi - pytanie tylko z jakimi zmianami w stosunku do pierwotnej wersji.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1966 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:19:31 »
Czekamy już drugi rok na dodruk Rosy tom 10 bez błędu na okładce i na razie nie ma. Ile trzeba było czekać na nowego Szninkiela czy Kingdom Come. Z tymi dodrukami to nigdy nie trafisz. A teraz jest nowe kierownictwo, to ja nie wiem jak tam z dodrukami teraz będzie. Trudno, nie zarobię, ale mam swoje sztuki i się ich trzymam. Poza tym moja sztuka nie jest zafoliowana, tylko raz czytana, więc mogłaby nie osiągnąć 300 zł.

"Niedługo to będzie jedyna kapusta na świecie" :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Maj 2023, 13:21:55 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Tom17

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1967 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:53:25 »
Mogę się mylić i może to nie wplywa to na egmont w Polsce ale ostatnio byla afera właśnie akurat z tym tomem i tomem 5 z powodu zombie bombie, którego disney chce ocenzurować a Rosa się nie zgadza na to co ma powodowac zero dodrukow tych tomów

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1968 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:59:16 »
@UP
To jest argument, żeby kupić wydanie dwutomowe ŻiCSMK bo ono jeszcze jest w dyskontach w normalnych cenach. Ale to jest jeszcze bardziej pożądane, żeby Egmont ponownie dodrukował wydanie jednotomowe, które jest już niedostępne. Ale jeśli będzie to niemożliwe, z powodu tej inby z Bombie Zombie, to gratuluję posiadaczom tego tomu. Mogą go równie korzystnie sprzedać.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1969 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 10:15:52 »
Tak a propo Barksa i "Pancernego Kaczora"- licytacja z allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/carl-barks-kaczor-donald-obraz-autograf


@UP
Podstawowe pytanie - czy czytałeś komiksy Barksa za dzieciaka w "Kaczorze Donaldzie"? Bo ja to widzę po sobie jak dane historie mi wchodzą do głowy. Dzieci szybciej się uzależniają i bardziej przeżywają dane kwestie. I widzę to po sobie. Do dziś pamiętam fabuły takich komiksów jak właśnie "Listy Miłosne", "Kąpiel w Środku Zimy", "Pancerny Kaczor", "Wyznawca rzucizmu", "Jajecznica Wielka" i inne. Właśnie dlatego że byłem w tedy dzieckiem i się nimi emocjonowałem. A dziś? Powiem szczerze, że większości tych dłuższych przygodówek Barksa nie pamiętam. Czytam tyle komiksów, że pamiętanie fabuły i żartów sprzed 1.5 roku, graniczy u mnie z cudem, zwłaszcza że czytam setki kaczych komiksów. Kupuję, czytam, pieklę się na złe tłumaczenie, odkładam na półkę i tyle. :) Małe emocje. Ale o Barksy z KD do 2000 roku to mogę pisać godzinami. Właśnie dlatego możesz czuć przesyt/zmęczenie współczesną serią.

I właśnie w ten sposób TK dyma nas na kasę, wydając duble z dzieciństwa i pasożytując na naszych emocjach i wspomnieniach. ETZ. :) :D XD

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1970 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 14:17:13 »
Nawet sobie ostatnio kupiłem numer 2/1997 ponieważ  w stopce
pod historia pancerny kaczor pada moje nazwisko. Wygrałem wtedy książkę w Królestwie legwana, chodziło o wysłanie jak największej ilości zdublowanych naklejek z albumu w Królestwie zwierząt.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1971 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:04:09 »
 Jak dla mnie Pancerny Kaczor to jeden z najlepszych 10-pagerów Barksa :-) Klasyczna potyczka Donalda z siostrzeńcami.
Ps. W królestwie legwana też miałem  :-D - fajna i edukacyjna książka dla dzieciaka

Online Zwirek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1972 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:04:29 »
Tak a propo Barksa i "Pancernego Kaczora"- licytacja z allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/carl-barks-kaczor-donald-obraz-autograf

To jest jakiś składak, ten "obraz" to jak tam napisano kartka z kalendarza, a podpis Barksa, to jak zrozumiałem, nie jest podpis do tej graficzki, tylko osobno do certyfikatów. Całość jest poskładana. Czyli jedyna rzecz warta uwagi w tym "obrazie" to autograf Barksa.

To chyba jakaś podróba tego ;)
https://disneyanaplus.com/vare/a-hot-defense/

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1973 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:18:36 »
To jest jakiś składak, ten "obraz" to jak tam napisano kartka z kalendarza, a podpis Barksa, to jak zrozumiałem, nie jest podpis do tej graficzki, tylko osobno do certyfikatów. Całość jest poskładana. Czyli jedyna rzecz warta uwagi w tym "obrazie" to autograf Barksa.

To chyba jakaś podróba tego ;)
https://disneyanaplus.com/vare/a-hot-defense/

Z tego co wszedlem na stronę tej galerii to oni sprzedają takie rzeczy. Tzn wydruk obrazu + autograf i certyfikat do tego.

Są jeszcze oryginalne litografie Barksa to raczej MINIMUM 2500/3500zl wzwyż.

No i oczywiście oryginalne obrazy- mega rzadkie i mega drogie. Minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych  :)

Jak ktoś nie ma kupy kasy a chciałby zdobyć jego autograf to całkiem fajna rzecz do wyeksponowania :-)
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:24:09 wysłana przez Arturrro »

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1974 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:23:49 »
Jak ktoś nie ma kupy kasy a chciałby zdobyć jego autograf to całkiem fajna rzecz do wyeksponowania :-)
Obecna cena w licytacji to 999 zł więc raczej już sporo pieniędzy :)
,,le monde est absurde"

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1975 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:30:33 »

Obecna cena w licytacji to 999 zł więc raczej już sporo pieniędzy :)

Z jednej strony tak a z drugiej nie :-) Widziałem już pojedyncze licytacje np "Urodziny Kaczora Donalda" czy jakieś numery KD z 1994r z giełda kaczogrodu za kilkaset złotych albo rocznik 1997 z dodatkami za okolo 1200zl :-)
Albo jakiś czas temu rocznik Mickey Mouse 1993 z plakatami za  jakieś 1500zl!

Oczywiście zależy czy komuś nie szkoda $
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:34:03 wysłana przez Arturrro »

Offline starcek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1976 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:57:43 »
Obecna cena w licytacji to 999 zł więc raczej już sporo pieniędzy :)

Nikt nie licytuje, więc to tylko cena wywoławcza sprzedającego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Czerwiec 2023, 19:57:30 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online Zwirek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1977 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:59:35 »
@Arturrro, tylko że jeśli to ma być eksponowane, to raczej pleksi do wymiany na coś odpowiedniego, np. szkło UltraVue 2mm UV 70%, niestety jest to koszt, na oko 250 zł.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1978 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 18:40:38 »
Jak dla mnie Pancerny Kaczor to jeden z najlepszych 10-pagerów Barksa :-) Klasyczna potyczka Donalda z siostrzeńcami.
Ps. W królestwie legwana też miałem  :-D - fajna i edukacyjna książka dla dzieciaka

Ewentualnie "Częste Mycie, skraca życie" lub "Groźny Woźny", albo "Wielkie Wagary". Ja z 10-stronnicowych Barksów bardziej doceniam "Pomnik Sknerusa", "Co za dużo to niezdrowo", "Rzadkie Monety", "Ładny Gips", "Jajecznica Wielka", "Wyznawca rzucizmu", "Strażak młodszy sikawkowy", "Kacza Demolka" i "Kacza Poczta". "Łkającego kowboja" też bo podobał mi się spokojny, uczciwy sposób, że Donald zarobił pieniądze.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1979 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 19:04:41 »
@Arturrro, tylko że jeśli to ma być eksponowane, to raczej pleksi do wymiany na coś odpowiedniego, np. szkło UltraVue 2mm UV 70%, niestety jest to koszt, na oko 250 zł.

Możliwe, aż tak to się nie znam, czy pleksa czy szklo. Jak dla mnie po prostu fajna rzecz dla kaczego kolekcjonera :) I na polskim rynku autograf Barksa rzecz raczej niespotykana.

A z 10-pagerów to jak najbardziej zgadzam się z Bazyliszliem- Groźny woźny, Częste mycie skraca życie czy Wielkie wagary to też klasyka :-)