Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308788 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1680 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 15:18:29 »
 Ta okładka Lexa Luthora na końcu najnowszego numeru BiZDC też na prawdziwym komiksie realnie w tej chwili nie istnieje, wiec po co ja tam umieszczali?

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1681 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 18:16:12 »
Przykro mi, że nie widzisz różnicy między zapowiedzią komiksu, który się jeszcze nie ukazał na rynku, z komiksem już wydanym, oferowanym do sprzedaży, który ma upiększoną okładkę, która ukrywa ewidentną wadę drukarską.

Czy gdybym wystawił na aukcji pierwszego Spider-Mana TM Semic i wkleił w niego poprawnie napisany wyraz "Marvel", zamiast "Marwel" jak wydrukowano z błędem, to czy to byłoby ok? Na razie komiks Egmontu Polska na okładce nie ma ręki Krzyżowca. Żaden polski egzemplarz Rosy tom 10 nie ma tej ręki. We wszystkich ofertach sprzedaży powinno być real foto. Bo inaczej ktoś mógłby przypuszczać, że pojawiła się już poprawiona wersja na rynku.

Online dreamer36

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1682 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 11:46:35 »
Ja bym nie liczył na okładkę z ręką. Widzę ogólną tendencję bojkotu tego tomu, bo wszyscy czekają na okładkę z ręką. W związku z tym nakład bez ręki się nie wyczerpie = nie będzie dodruku = nie będzie ręki.

Ja rozumiem, że okładka jest z błędem, ale skoro komiksy i tak stoją na półce tak, że widać tylko grzbiet i że generalnie zawartość jest taka sama - to czy warto robić aż taki problem? Dla mnie np. problemu nie ma :)

Tylko proszę mi nie wyjeżdżać z tekstem, że kupując daję przyzwolenie na fuszerkę itp. - przyzwolenia nie daję, ale jak nie ma innej opcji to cóż zrobić....

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1683 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 13:15:36 »
Osobiście kupiłem bo aż tak mi to nie przeszkadza, a bardziej bym się bał że dodruku nie będzie i zostanę z ręką a nocniku. Tym niemniej rozumiem ludzi którzy czekają na dodruk, jednak fuszerka spora, a chcą mieć produkt taki jaki powinien być.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1684 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 17:51:13 »
Mi też nie przeszkadza brak ręki, bo po tym jak od Egmontu dostaję albo komiksy odwrotnie wklejone w okładkę, albo rozpadające się po otwarciu, błąd drukarski na okładce jest tylko logiczną konsekwencją ich nie przykładania wagi do jakości druku.

Wkurza mnie tylko wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców, którzy nie czytając Forum Spec mogą nie wiedzieć, że okładka wygląda jak wygląda. Niektórym opakowanie przeszkadza w odbiorze zawartości - ja nie należę do takich ludzi. We wszystkich księgarniach i materiałach promocyjnych powinien być realny wygląd okładki a nie taki jaki niby miał być, ale się nie udał.

Dodruki mogą być, ale nie muszą. Na MacFarlane'a się doczekałem, ale tego Mrocznego Odbicia, chyba jednak nie ma. Thanos Rising na przykład też nie.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1685 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:21:41 »
Stwierdzam, że Bazyliszek ma rację w tym aspekcie. A sam brak ręki mi nie przeszkadza i wolę mieć taka wersję niż inną :)

Offline kv

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1686 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 22:27:02 »
Wkurza mnie tylko wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców, którzy nie czytając Forum Spec mogą nie wiedzieć, że okładka wygląda jak wygląda.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z ta tezą - kto nie czyta tego forum to nawet nie wie, że tam ma być ręka  ;). Dałem tak dla funa do obejrzenia osobie nie zaznajomionej w temacie, braku ręki nie zauważono  :o.
No chyba, że ktoś lubi zabawę "znajdź różnicę"....

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1687 dnia: Nd, 27 Marzec 2022, 13:08:48 »
W USA reaktywuje się wydawnictwo Gold Key, które zamierza nawiązywać do tradycji poprzednika:

https://goldkeycomics.com/

Stwarza to pewną - małą, ale zawsze - szansę na powrót komiksów Disneya na większą skalę do USA, ponieważ kiedyś wydawało je właśnie Gold Key. Na razie jednak nie ma ogłoszeń w tej sprawie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1688 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 15:39:26 »
Dobra, podstawowe pytanie. Dlaczego Agentów i Detektywów tom 3 nie ma jeszcze w dyskontach? Co to ma być i czy będzie, czy Egmont się wycwanił i nie da?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1689 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 12:18:16 »
W GP 235 "Co kryje skarbiec?" w komiksie "Zaginiona figura" Mazzoleniego i Asaro odwiedzamy kaczogrodzkie muzeum figur woskowych i pojawia się taki oto kadr z pewnym fajnym nawiązaniem:



Dlaczego Donald się uśmiecha? Co w muzeum robi jego figura z lassem?

Czytelnicy z dłuższym stażem wiedzą zapewne, o co chodzi, bo czytali komiks Barksa "Przez muzeum do gwiazd" z KD 37/1998... a ci z młodszym stażem będą mieli okazję się przekonać, kiedy ta historyjka (w nowym tłumaczeniu zatytułowana "Nocka w muzeum") ukaże się w jednym z następnych tomów "Kaczogrodu" Barksa. Na podstawie składu wydania norweskiego widać, że będzie to prawdopodobnie "Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960", a więc następny chronologicznie tom po "Skarbie Pizarra".
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Kwiecień 2022, 12:19:55 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1690 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 18:29:41 »
A już w lipcu... :)

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1691 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 16:35:30 »
A już w lipcu... :)
I mamy potwierdzenie tego w katalogu Egmontu. W telegraficznym skrócie kaczo-mysie wieści:
Barks w lipcu i październiku, w lipcu "Ogromna maszyna", czyli koniec lat 50., a w październiku "Stworki z bagien", czyli powrót do początków - https://www.komiksydisneya.pl/2022/04/kaczogrod-carla-barksa-cay-czas-raz-na.html
Czarodzieje i ich dzieje w sierpniu (3. tom w 2023), plus minus wiemy, jakie komiksy będą w których tomach (i co zabraknie) - https://www.komiksydisneya.pl/2022/04/tylko-jeden-tom-czarodziejow-i-ich.html
I chyba najlepsza informacja, czyli "Szalone przygody" Mikiego w listopadzie, a inny album z Glenatu, "Miki podróżuje w czasie" we wrześniu - https://www.komiksydisneya.pl/2022/04/dwa-albumy-z-mikim-w-tym-roku-miki.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1692 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:22:06 »
Powiem tak - Horrifikland mnie nie zachwycił, zwłaszcza ze względu na szatę graficzną. Ale mojemu testowemu dziecku się spodobał, więc kupiłem Krainę Pradawnych i Zaginiony Ocean. I tu już było odwrotnie. Na razie dziecko zlało temat, ale ja byłem zachwycony oprawą graficzną Krainy Pradawnych. Te duże plansze wyglądają genialnie. I to całe postapo też ma niezłe założenia. Poza jednym - jakie liny? Miki tutaj powinien być kowalem i kuć mocne łańcuchy, a nie pleść liny. Ten jeden element nie miał sensu. Poza tym opowieść mi się spodobała i kupię kolejne dwa tomy z tego roku.

Offline maxim1987

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1693 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 09:33:10 »
Cytuj
Poza jednym - jakie liny? Miki tutaj powinien być kowalem i kuć mocne łańcuchy, a nie pleść liny. Ten jeden element nie miał sensu.
A skąd mieliby brać rudę do wytopu metali? Materiału roślinnego do produkcji lin mieli pod dostatkiem.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1694 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 11:48:10 »
A skąd kruki Fantomena miały kute, metalowe zbroje? A z czego miecze robili? Tam był też dostęp do rudy żelaza tak samo jak do lnu i konopi na powrozy.