Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308812 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1665 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 14:08:23 »
Eeeee w "Na dzikim szlaku" Barks chyba sam zapomniał kto jest bohaterem tego komiksu. Sknerus nigdy by tak nie zrobił. Wziąłby fasolę drugiej świeżości w ilościach hurtowych i tak się żywił. A nie szastał na lewo i prawo. Całkowite wyjście z charakteru postaci.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1666 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 15:37:53 »
Do listy osiągnięć największego użytkownika forum możemy dopisać pouczanie twórcy postaci o tym, jak powinna się zachowywać.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1667 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 16:38:57 »
No sorry ale Sknerus
Spoiler: PokażUkryj
 na wyprawie, który zabiera wóz gotówki i przepłaca za zapasy, zamiast wziąć puszki ze swojej fabryki albo przeceny, jak w każdej innej opowieści tego typu, jest dość rzadkie i niespotykane.
Dlatego jestem zdziwiony.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1668 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 18:50:52 »
Carl Barks tylko rysował ten komiks, scenariusz nie jest jego autorstwa.

Podobnie jak komiks o Matterhornie i ten o wyprawie Diodaka i Gęgula w kosmos, ta historia promuje konkretną atrakcję z Disneylandu (znaną jako "Frontierland"), stąd ich fabuły mogą trochę dziwić bez kontekstu. Pierwotnie "Trail Tycoon" ukazał się w nr 1025 czasopisma "Four Color Comics", który nosił tytuł "Vacation in Disneyland".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1669 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 19:02:28 »
@UP
Dzięki. Przy komiksach z Babcią Kaczką jest podany scenarzysta. Przy tym komiksie o Szlaku tego nie ma, więc w domniemaniu można uznać że pisał go Barks.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1670 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 19:08:32 »
Być może dlatego, że nazwisko scenarzysty jest nieznane. W tamtych czasach nie zawsze odnotowywano, kto napisał komiks, i w wielu przypadkach nie można już dziś z całą pewnością przypisać twórcy. W norweskim tomie, na którego podstawie powstał "Skarb Pizarra", też scenarzysta jest podany jako anonimowy.

Z innych wiadomości: współpracujący z Fantagraphics ekspert w zakresie komiksów Disneya przekazał, że wydawnictwo uczci 75 rocznicę debiutu Sknerusa (w grudniu tego roku), publikując antologię komiksów różnych twórców, które łączy temat Niedźwiedziej Góry ("Bear Mountain") - scenerii większości pierwszej historii ze Sknerusem, "Christmas on Bear Mountain"/"Wielka niedźwiedzica".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1671 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 23:40:20 »
Do listy osiągnięć największego użytkownika forum możemy dopisać pouczanie twórcy postaci o tym, jak powinna się zachowywać.
Aha, czyli nie mogę napisać słabej opinii o komiksie, bo będę pouczać autora, jak powinien go zrobić.

Offline sneider

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1672 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 10:55:36 »
Czy ktoś otrzymał już giganta z prenumeraty? Zamówiłem w grudniu prenumeratę na cały 2022 rok, ponad dwa miesiące minęły i na razie nic nie widać

Offline Cringer

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1673 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 11:10:42 »
Czy ktoś otrzymał już giganta z prenumeraty? Zamówiłem w grudniu prenumeratę na cały 2022 rok, ponad dwa miesiące minęły i na razie nic nie widać
Do mnie przyszedł jakoś na początku lutego. Może do nich zadzwoń bo to już niedługo będzie premiera kolejnego tomu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Luty 2022, 11:40:15 wysłana przez Cringer »

Offline sneider

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1674 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 11:30:09 »
Do mnie przyszedł jakoś na początku lutego. Może do nich zadzwoń bo to już nie długo będzie premiera kolejnego tomu.
chyba tak zrobię, dzięki

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1675 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 19:00:45 »
Widzę, że w Sklepiku Glutaciku jest znowu dostępny Rosa tom 10. To już ten dodruk z ręką, czy wygrzebali jakieś resztki z magazynu? Bo zdjęcie okładki niby jest normalne.

https://egmont.pl/Wujek-Sknerus-i-Kaczor-Donald.-Druga-tajemnica-starego-zamczyska.-Tom-10,59593734,p.html?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1676 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 09:25:18 »
Widzę, że w Sklepiku Glutaciku jest znowu dostępny Rosa tom 10. To już ten dodruk z ręką, czy wygrzebali jakieś resztki z magazynu? Bo zdjęcie okładki niby jest normalne.

https://egmont.pl/Wujek-Sknerus-i-Kaczor-Donald.-Druga-tajemnica-starego-zamczyska.-Tom-10,59593734,p.html?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Niestety to nie jest dodruk. Poniżej moja korespondencja z Egmontem na ten temat. Też czekam na normalną okładkę  :-)

EGMOMT: Przepraszamy za nieprecyzyjne sformułowanie zawarte w poprzedniej wiadomości. Jest to uzupełnienie nakładu, nie pełnoprawny dodruk, pierwotny  błąd wydawniczy może zostać skorygowany dopiero przy kolejnym dodruku. Na te chwile nie posiadamy wersji „z ręką”.
___________________________
 
JA: A czy mogę prosić o sprecyzowanie słowa "może"?
Bo albo dostępny na Państwa komiks zawiera błąd wydawniczy albo nie?

EGMONT:
Jest to uzupełnienie nakładu, nie pełnoprawny dodruk i może zawierać pierwotny błąd wydawniczy.

JA:
Mają Państwo w sprzedaży 10 tom Dona Rosy:
https://egmont.pl/Wujek-Sknerus-i-Kaczor-Donald.-Druga-tajemnica-starego-zamczyska.-Tom-10,59593734,p.html
Czy to jest dodruk i okładka jest poprawiona (jest miecz rycerza) czy to jest pierwsze wydanie z błędem?
 

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1677 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 13:53:03 »
Jeśli będziesz mocno wierzyć, to gdy otworzysz paczkę, ujrzysz tą rękę na okładce oczami wyobraźni. :)

Nie ma dodruku (jak np. Spider-Man McFarlane), to nie ma ręki. Tylko wkurzające są te wszechobecne zdjęcia z materiałów promocyjnych z ręką, co wprowadza w błąd potencjalnego nabywcę. Nawet @radef ma na swoim blogiu sfotoszopowane zdjęcie, zamiast legitnego.

Fak - zapomniałem wrzucić na swojego insta zdjęcia tylko z 10 tomem - mam tylko z innymi komiksami z tamtej dostawy.

https://www.instagram.com/p/CXgi6O1s95C/

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1678 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 14:52:35 »
Nie ma dodruku (jak np. Spider-Man McFarlane), to nie ma ręki. Tylko wkurzające są te wszechobecne zdjęcia z materiałów promocyjnych z ręką, co wprowadza w błąd potencjalnego nabywcę. Nawet @radef ma na swoim blogiu sfotoszopowane zdjęcie, zamiast legitnego.
Co ci wielokrotnie powtarzałem. Egmont zawsze przygotowuje dwie wersje okładek - wstępną do zapowiedzi i finalną, która jest wysyłana mediom dopiero w okolicach premiery. Więc to nie jest żadna sfotoszopowana wersja okładki, lecz pierwsza wersja, która została udostępniona.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1679 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 15:02:01 »
Tylko skoro ta pierwsza wersja nie pokrywa się z rzeczywistością, to czy nie mógłbyś wstawić real foto swojego egzemplarza na swój blog, zamiast powielać obecne imaginarium Egmontu? Nawet teraz na banerze forum nad tym tematem wyświetla mi się reklama z reprodukcją okładki Rosy tom 10 z ręką. A taka okładka realnie, na prawdziwym komiksie, w tej chwili nie istnieje, dopóki nie powstanie prawdziwy dodruk, czy też drugie, poprawione wydanie, jak to zrobili choćby z ŻiCSMK w tej twardej wersji.