Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308776 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1650 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 01:55:47 »
Generalnie to ja szanuję podjęcie reakcji ze strony Egmontu, ale come on, zmienić format o pół centymetra? Szczerze wolałbym, żeby została cena, a jednak zrobili to A5.
Ja obstawiam, biorąc pod uwagę jak to bywa z drukarniami, że pewnie spytali się, w jakim maksymalnie formacie mogą wydać to, aby cena była taka sama i pewnie coś takiego wyszło. Bo często bywa tak, że można powiększyć format, co nie wpływa na koszty, a czasami parę milimetrów powoduje, że koszty wzrastają znacząco, bo np. zmniejsza się liczba stron, która może być wydrukowana na na jednym arkuszu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1651 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 02:04:33 »
No to osobiście wolałbym, że zostawili pierwotne 99,99, a zwiększyli format niż zbijali cenę.

Offline dreamer36

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1652 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 12:21:52 »
Mam pytanie do znawców o prenumeratę Giganta.

Na stronie prenumarta24.pl jest napisane, że w cenie jest 8 kolejnych wydań. W sensie to jest 8 kolejnych tomów GIGANT POLECA czy w tym są również tomy EXTRA / MAMUT / MEGAGIGA? Trochę mnie myli informacja, że jest to prenumerata roczna, a Gigant Poleca jest rocznie 6 numerów. Czym są te dwa dodatkowe numery?

Offline Tom17

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1653 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 12:35:12 »
Od tego roku zwiększono roczna liczbe gigantów z 6 na 8 i premumerata nigdy nie obejmuje megagiga mamutow i specjalnych jak gigant extra

Offline dreamer36

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1654 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 12:50:09 »
Od tego roku zwiększono roczna liczbe gigantów z 6 na 8 i premumerata nigdy nie obejmuje megagiga mamutow i specjalnych jak gigant extra

I wszystko wyjaśnione - dzięki  :)

Offline Konrad

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1655 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 15:29:56 »
Zwiększyła się cena pakietów Giganta, z 16,99 zł na 18,99 zł.
https://www.empik.com/gigant-poleca-pakiet,p1293054671,prasa-p
Byłem dzisiaj w dwóch Empikach i wszystkie zestawy zawierały 228 (W krainie pingwinów) i 230 (Wielki mecz):

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1656 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 19:38:45 »
ETZ. :) A nie widziałeś duopaków MegaGiga i Mamuta? Wszystkie Giganty regularne mam, więc chcę uzupełniać tylko te dublowate serie. Za rozsądną cenę ofkoz.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1657 dnia: So, 12 Luty 2022, 06:54:17 »
Tak, to ten świetny komiks Pancerny Kaczor, jak siostrzeńcy mieli genialny lodowy fort na jeziorze. Jak to pierwszy raz przeczytałem w 1997 roku to byłem zachwycony i zawsze taki chciałem sobie zbudować.

"Pancerny kaczor"! chyba z KD 2/97 czyli walka Donalda i siostrzeńców w śniegu i lodowej fortecy :-D Genialny 10-pager. Jeden z najlepszych i tych które najbardziej zapadły w pamięć  :-)

Online Darth_Simon

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1658 dnia: So, 12 Luty 2022, 20:42:10 »

Kilka moich słów o najnowszym tomie przygód Mikiego. Warstwa graficzna rewelacyjna.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1659 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 19:31:37 »
Radef - czemu ty masz na blogu miniaturkę okładkę Rosy tom 10 z ręką z mieczem? Póki nie wyjdzie dodruk, obowiązuje wersja bez ręki. :)

Pancerny Kaczor i wszystko jasne. :) Skarb Pizzara jeszcze do mnie idzie, ale Pancerny Kaczor to kolejny świetny komiks. :)

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1660 dnia: So, 19 Luty 2022, 10:42:35 »
Radef - czemu ty masz na blogu miniaturkę okładkę Rosy tom 10 z ręką z mieczem? Póki nie wyjdzie dodruk, obowiązuje wersja bez ręki. :)

Pancerny Kaczor i wszystko jasne. :) Skarb Pizzara jeszcze do mnie idzie, ale Pancerny Kaczor to kolejny świetny komiks. :)

Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem 10 tomu rosy z mieczem to cytuję odp jaką otrzymałem ze strony Egmontu:

"Niestety pozycja wyprzedała się już, dodruk jest naj najbardziej możliwy jednak na te chwile nie możemy potwierdzić kiedy miałby być realizowany. Błąd w realizacji okładki został już też dostrzeżony i wydawnictwo z pewnością weźmie pod uwagę „rękę” przy kolejnym dodruku."

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1661 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 19:39:40 »
Teraz dopiero to zauważyłem. Dlaczego Latający Holender to nie mógł być tom z 1958 a Skarb Pizarra z 1959, tylko oba są 1958-1959. Przecież to jest trochę mało logiczne.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1662 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 20:25:37 »
Zgaduję, że to po to, by rozłożyć dłuższe komiks na dwa tomy. W "Skarbie Pizarra" jest tylko jeden dłuższy komiks - być może przy ściśle chronologicznym układzie nie byłoby żadnego.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1663 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 22:23:22 »
Kiedyś gdzieś już o to pytałem i dostałem podobną odpowiedź.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1664 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 09:54:03 »
W Skarbie Pizarra doszedłem do komiksu "Pierwszy dzień wiosny" Hue hue - numer z latawcami dalej działa. W ogóle cały ten komiks jest mocno gagowy i dalej śmieszy mnie do łez. Można nie przeinaczać tytułów jak się chce. :) Tylko czemu Egmont po KD 14/99 przedrukowywał go jeszcze dwa razy? Mało to komiksów o kaczkach na świecie?

"Poszukiwacze zaginionego Kaczora" (tu już tytuł zmieniony na gorszy) to też bardzo dobry, bo bardzo śmieszny komiks. I pokazuje jak scenariusze Barksa są dobre i ponadczasowe. Uwielbiam te historie w których Donald cwaniakuje i próbuje wykiwać siostrzeńców.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Luty 2022, 10:31:38 wysłana przez Bazyliszek »