Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308825 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos


Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1591 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 18:38:11 »
https://www.komiksydisneya.pl/2020/04/ciag-dalszy-nastapi-sequele-klasykow.html
Dokładnie - były jeszcze artykuły (obecnie z powodu nawału innych obowiązków zawieszone) omawiające poszczególne tomy, ale ten tekst zawiera historie, w których nawiązania są najsilniejsze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1592 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 19:12:30 »
A policzono ile jest tenpagerów w tych 30 tomach Barksa a ile tych dłuższych komiksów? I czy jest liczba tych opublikowanych wcześniej po polsku i liczba premier?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1593 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 19:50:28 »
No wszystkie - ktoś robił statystykę, ile komiksów jakiej długości Barks zrobił, ale ręcznie nie chce mi się liczyć.
Mogę ci natomiast podać ile ten-pagerów nie było wydanych w Polsce przed kolekcją - 42 na 252. Przy czym warto podkreślić, że KD nie zdążył w większości opublikować (po prostu Egmont nie posiadał do nich materiałów w latach 90.) historii z lat 60., czyli najpóźniejszych, które dopiero zostaną wydane. Z nich aż 22 nie wydano do dziś.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1594 dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 20:16:39 »
No to jest dla mnie problem. Tyle dobrego, że nie mam większości KD po 2001 roku, więc np. takich Stworków z Bagien nie znałem do niedawna, bo zostały opublikowane już w XXI wieku. To samo z Opowieścią Przedświąteczną. Zatem u mnie ta liczba Barksów których nie przeczytałem będzie trochę większa. Ale i tak brawa dla Kaczora Donalda - wydał ponad 200 na 250 komiksów. Dobry wynik.

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1595 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 18:41:57 »
Radef może mógłbyś się spytać w E, czy przy dodruku 10 tomu kolekcji Rosy planują poprawić okładkę?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1596 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 23:05:58 »
Nie no, będą drukować od nowa z błędem... Po co się pytać o takie rzeczy?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1597 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 13:23:13 »
Zaczynam czytać Kaczogród Barksa - Siedem miast Ciboli i już na początku śmieszna wpadka. Na pierwszej stronie przedmowy jest napisane, że Barks nigdy Norwegii nie odwiedził, a na następnej stronie, że odwiedził w 1994 roku :D Ktoś wie, która opcja jest prawdziwa?

Offline kosmoski

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1598 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 13:58:17 »
język totalnie niezrozumiały, ale jest podpowiedź na obrazku :)
https://oyvindholen.wordpress.com/2012/10/03/carl-barks-mannen-som-forandret-norge/



Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1599 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 18:27:58 »
Barks zrobił ten komiks o norweskim dialekcie i go Norwegowie polubili, więc potem Rosa zrobił podobną rzecz, tylko Finom. :) Co nie zmienia faktu, że "W Poszukiwaniu źródeł Kalevali" to świetny komiks.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1600 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 19:05:42 »
Zaczynam czytać Kaczogród Barksa - Siedem miast Ciboli i już na początku śmieszna wpadka. Na pierwszej stronie przedmowy jest napisane, że Barks nigdy Norwegii nie odwiedził, a na następnej stronie, że odwiedził w 1994 roku :D Ktoś wie, która opcja jest prawdziwa?
Oczywiście, że Barks odwiedził Norwegię w 1994 roku. Najpewniej zabrakło pewnego sprecyzowania, ponieważ w domyśle chodziło o to, że przed stworzeniem komiksu nigdy Norwegii nie odwiedził.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1601 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 20:34:44 »
Mam nadzieję, że przyszłoroczne Giganty Extra też będą dostępne w róznych internetowych księgarniach, nie tylko Bonito. Właśnie zamówiłem Agentów i Detektywów 2 oraz numer świąteczny w cenie poniżej 13 zł za sztukę. Plus moje rabaty. Tak powinno być w każdym banku. :)

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1602 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 20:54:19 »
zapowiedź


Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1603 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 22:09:18 »
Ciekawa okładka.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1604 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 21:24:45 »
Powiedzcie mi czy to jakiś błąd Egmontu w tłumaczeniu, czy to był jakiś żart w wersji oryginalnej? Bo Goofy zaczyna opowieść o wujku Zygufie, a Klarabella zaraz pyta "Kim jest dziadek Zyguf"? Wydaje się, że w polskiej wersji ktoś się machną i raz dał dziadka przez pomyłkę, bo potem jest już tylko określenie wujek.