Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308872 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1320 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 14:38:00 »
Ja mam najlepsze polskie wydanie ŻiCSM, mam najlepszego Syna Słońca i więcej mi nie potrzeba. :)
PAPERINIK! Żadne Godfredsony.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1321 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 15:23:43 »
Godfredsonow też bym nie chciał, ale Gottfredsona jak najbardziej. I różni się to na tyle od PKNA, że bezproblemowo mogą koegzystować na rynku w tym samym czasie. Chociaż w wypadku Gottfredsona wolałbym 3 tomy the best of niż całość.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1322 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 19:00:14 »

A tej dostępności archiwalnych gigantów i Kaczorów Donaldów (innych rzeczy nie sprawdzałam) na egmont.com to ja nigdy nie ogarniałam, jednego dnia są tylko dwa numery do tyłu, za 3 dni dodają nagle kilka starszych, potem zaraz jest jeden archiwalny, itd., takie losowanie. Jakby co parę dni odkrywali na nowo, co mają jeszcze w magazynie.  ;D

Again. Jeszcze w poniedziałek Gigant 1/2021 był niedostępny na Egmont.com, dziś znów jest, jakby ktoś nie miał.

@radef pisze, że Kolekcja Vicara to był by błąd. Ale jak czytam komiksy które ilustrował i widzę tekst o suchym chlebie dla kaczątek, to nie wiem czy chcę się z nim zgodzić. :)

https://www.instagram.com/p/CN8Fa_1hXP7/
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:00:42 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1323 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:05:14 »
Z Vicara jak najbardziej fajnie by było wydać jakieś 2-3 tomiszcza ''best of'' ale ten człowiek narysował tak dużo nijakich i niczym niewyróżniających się historyjek, że cała kolekcja by się szybko znudziła.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1324 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:23:36 »
Jak czytam takie teksty to mi się nie nudzi. :) Powtarzasz to co @radef pisał. Jak da mnie jedyny problem w Kolekcji Vicara to masa dubli. Gdyby można zebrać w jednym tomie/kolejnych tomach jego komiksy nie publikowane wcześniej w Polsce, to brałbym z miejsca.

https://www.instagram.com/p/CN8IPezBlC2/

Offline StudentPiwniczak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1325 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:28:56 »
Zapytam tutaj - chciałem kupić giganty przez Gildię, ale nie wiem czy dojdą w stanie bardzo dobrym. Miał ktoś z Was doświadczenie w kupowaniu u nich tych serii?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1326 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:33:26 »
Kupiłem "Przygodę na balkonie" na Bonito i było wszystko ok. Planuję tam też kupić tych Detektywów, bo odpadają koszty wysyłki, gdy kupi się z dostawą do księgarni a jest taniej niż w kiosku/saloniku. Polecam ci też te pakiety losowych Gigantów z Empiku - dobra cena wychodzi, jeśli nie ma się tych tomów z pakietów.

Czy naprawdę komiks "Hotel dla zwierząt" w Polsce wyszedł tylko w Donald Ducku 9/1991?? Czy nie było go przypadkiem potem w "Kaczorze Donaldzie", może pod innym tytułem?? Bo wydaje mi się, że czytałem ten świetny komiks, ale jestem pewien, że do ostatniej niedzieli nie miałem tego DD w rękach, póki go na bazarze nie kupiłem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:35:05 wysłana przez Bazyliszek »

Offline StudentPiwniczak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1327 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:34:56 »
Dzięki!
Bardzo nie lubię tych obdartych okładek, a wszędzie blisko mnie niestety tak to wygląda.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1328 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:56:32 »
Czytając te komiksy Vicara z Donald Ducków z 1991 roku hihram się jak Makłowicz, gdy widzi jak pies je koperek. :)

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1329 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 00:09:57 »
Czy naprawdę komiks "Hotel dla zwierząt" w Polsce wyszedł tylko w Donald Ducku 9/1991?? Czy nie było go przypadkiem potem w "Kaczorze Donaldzie", może pod innym tytułem?? Bo wydaje mi się, że czytałem ten świetny komiks, ale jestem pewien, że do ostatniej niedzieli nie miałem tego DD w rękach, póki go na bazarze nie kupiłem.

Wpisz na tej stronie słowa hotel dla zwierząt w polu "Keywords/ title" i kliknij kod odpowiedniego komiksu w wynikach, a poznasz odpowiedź na swoje pytanie :)

https://inducks.org/

Bardzo cieszę się, że jednak wyjdzie u nas w lipcu ten "Gigant Poleca" z następną częścią serii o Kwantomasie. Już się bałem, że znowu ominie nas odcinek, a ten akurat będzie chyba ważny dla ciągłości fabularnej.

Muszę też powiedzieć, że dialogi prowincjonalnych kosmitów z nowego tomu kolekcji Dona Rosy są rewelacyjnie przełożone :) Świetna stylizacja na gwarę wiejską.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 11:54:29 »
Czy naprawdę komiks "Hotel dla zwierząt" w Polsce wyszedł tylko w Donald Ducku 9/1991?? Czy nie było go przypadkiem potem w "Kaczorze Donaldzie", może pod innym tytułem?? Bo wydaje mi się, że czytałem ten świetny komiks, ale jestem pewien, że do ostatniej niedzieli nie miałem tego DD w rękach, póki go na bazarze nie kupiłem.
Nie, ten komiks był tylko w tamtym numerze, może mylisz z pewnym ten-pagerem Barksa o podobnej fabule. (był w 6 tomie kolekcji.)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1331 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:06:37 »
No to musiałem jednak mieć tego DD kiedyś w rękach - może pożyczałem z biblioteki, albo od kolegi jak dzieckiem byłem. Bo komiks z Minnie jak się przebiera i śledzi rabusiów, też wydaje mi się, że już kiedyś widziałem.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1332 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 17:42:58 »
Donald Duck 4/1992 to dubel po Kolekcjach. :) A serio - tu mamy komiks i Barksa - "Ścigany przez pszczoły" i Rosy - "Przekleństwo Ryjodamusa". Pierwsze polskie wydania. Malowanie monet jest europejskie - na złoto a nie na srebrno jakby Rosa chciał.


Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1333 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 20:29:23 »
W ogóle widzę, że sporo było Vicara w tamtych starych Donald Duckach i Mickey Mousach.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1334 dnia: So, 24 Kwiecień 2021, 10:35:18 »
Fantomen (a może pisze się to ,,Phantomen" w oryginalnej pisowni), to jedna z tych postaci "Kacze Opowieści (2017-2021)", którą można nazwać ,,archetypem disneyowskiego zła", i która spodobała mi się w znaczącym stopniu podczas mojej sesji watchingowej sezonu trzeciego nowego wydania "Kaczych Opowieści". Nie znam Uniwersum tego serialu z lat 1987-1990, a w dotychczasowej mojej przygodzie z rzeczywistością Kaczogrodu w komiksach z Fantomenem się nie spotkałem. Jednakże, jeśli znamy całą obecną popkulturę, za którą odpowiada Disney, to sądzę takie skojarzenia, jak poniżej, będą zrozumiałe.

Spoiler: PokażUkryj
Po lewej Thanos z Rękawicą Nieskończnoności (Avengers: Endgame); po prawej Fantomen z... również na prawej ręce przymocowaną jakąś ,,inniejszą" Rękawicą (Nieskończoności?  ;D).