Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 296483 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:43:33 »

Offline qprime

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:39:52 »
chyba jeszcze tego trochę jest skoro z 30% rabatem są dostępne wszystkie :
https://egmont.pl/szukaj?q=carl+barks
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 17:14:41 wysłana przez qprime »

Offline glutamiluta

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:32:27 »
chyba jeszcze tego trochę jest skoro z 30% rabatem są dostępne wszystkie :
https://egmont.pl/szukaj?q=carl+barks


w pt/pon powinny byc wszystkie dostępne po juz jedynkę wymiotło

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 08:39:28 »
kto by pomyślał, że tylu chętnych na porządne wydanie Kaczora Donalda;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 22:09:59 »
Gigant 2/19. Komiks o Doktorze Mousie - prawdziwe złoto. Fani serialu jak ja będą się turlać ze śmiechu. Nawet Goofiego czarnego zrobili, żeby Formana przypominał.   Podobał mi się też w pierwszym komiksie tytuł show - "Kapitaliści z Kaczogrodu", oraz ksywka Magiki - Kasia Kasa. Spoko byli nowocześni Bracia Be i komiks o chorobie Donalda i Gogusia. Paragrafówka może być, choć niezbyt jestem przekonany co do tych historyjek w Gigancie. Do Mega Giga je dać. Jedynie historyjka Scarpy z 66 o Kwakusi w ogóle mi nie podeszła. Doczytałem do połowy i dałem sobie spokój.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 16:57:47 »
Już w najbliższą niedzielę minie 25 lat od premiery pierwszego numeru "Kaczora Donalda". Z tego powodu postanowiłem przygotować artykuł dotyczący historii najpopularniejszego komiksowego pisma w Polsce po 1989.
Na sam początek - pierwsza część, czyli lata 1994-1999, pełne komiksów Barksa oraz papierowych gier i dodatków.
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-zota-era-1994.html


Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 17:27:56 »
@UP
Najlepszy okres. Ja zbierałem tak do końca 2000 r, potem jeszcze trochę w 2001 i dałem sobie spokój, bo i cena rosła i gadżety już nie te i więcej reklam, mniej komiksów. Przerzuciłem się na Giganty i nie żałuję.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 17:32:49 »
Zbierałem od Mickey i Ducka, później Kaczora, Donaldy i spółkę (mam wszystkie 43) oraz giganty. Mamuty okazjonalnie. Chwila przerwy i znowu, jak zaszczepiłem kaczory kuzynce ;) - gdzieś do 2004, 2005 ale naprawdę szło mocno ku dołowi. Z sentymentu kupiłem w zeszłym roku i w tym i nawet nie jest źle. Wróciłem także do aukcji z gigantami i mamutami oraz za grosze nabyłem stertę KD z lat 2004-2009. Plus oczywiście sztywniaki :) Co by nie mówić o poziomie historyjek kaczki zostaną chyba ze mną na zawsze, jak polskie klasyki.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 17:38:12 »
Donaldy i Spółka oczywiście też mam wszystkie, gorzej z DD i MM - tych to może ze 20. Najbardziej podziurawiony mam rocznik 94 KD, bo na WTK sporo hajsu chcą za numery z tego roku. :)

Eee "993 wydania sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy"? Naprawdę te 1000 numerów zostało wydrukowane w Polsce w ponad 100 milionach egzemplarzy? Nie przesadzasz trochę? Ja bym obstawiał kilka milionów, góra kilkanaście.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 16:53:22 »
Eee "993 wydania sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy"? Naprawdę te 1000 numerów zostało wydrukowane w Polsce w ponad 100 milionach egzemplarzy? Nie przesadzasz trochę? Ja bym obstawiał kilka milionów, góra kilkanaście.
Każdy numer miał co najmniej 40 tysięcy nakładu, a przez wiele lat pismo sprzedawało się w 70, a nawet 170 tysiącach egzemplarzy. Milionów było kilkadziesiąt jeżeli nie kilkaset.

Tymczasem na blogu pojawiła się druga część tekstu. Lata 1999-2004, czyli czasy wielkiego spadku sprzedaży, ale też serii typu "Wyspa Mitos" czy "Trampkor" oraz wydania specjalnego z "Życiem i czasami Sknerusa McKwacza" Rosy.
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-barok-1999-2004.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 17:31:07 »
Trampkor był genialny. Szkoda, że nie mam wszystkich części.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 17:33:30 »
Mnie wyścigi bardzo pasowały 8) Widzieliście cenę pierwszego numeru KD na allegro? Nie pamiętam, a chyba się nie dogrzebię w czeluściach kolekcji, jaki był pierwszy numer Donald Ducka i Myszy? A tak z ciekawości, mieliście kiedyś w łapkach papierową wersję Gazetki Miki?
Cyfrową można tutaj przeglądać:
https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/results?q=gazetka+miki&action=SimpleSearchAction&type=-6&p=0
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 17:38:58 wysłana przez PJP »

Offline stachel

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:07:27 »
Czy ktoś kojarzy ile było wydań komiksu Życie i czasy Sknerusa McKwacza? Chodzi mi o tę ostatnią edycję od Egmontu. Wiem, że pierwsze wydanie miało sporo błędów, później wyszło poprawione. Ale ostatnio gdzieś czytałem, że podobno wyszło kolejne wydanie poprawione, bo w poprzednim dalej było sporo błędów. Prawda to? I jeśli tak to jak odróżnić te wydania bez zdjęcia folii?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:09:47 »
Ale ostatnio gdzieś czytałem, że podobno wyszło kolejne wydanie poprawione, bo w poprzednim dalej było sporo błędów. Prawda to? I jeśli tak to jak odróżnić te wydania bez zdjęcia folii?
W trzecim wydaniu zostały poprawione głównie literówki i parę tytułów komiksów zostało zaktualizowanych (na tytuły z Kaczogrodu Barksa).
Jak odróżnić, prosta sprawa. Znaczek związany z urodzinami Sknerusa.
Pierwsze - przód
Drugie - tył
Trzecie - nie ma w ogóle
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline stachel

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:14:26 »
@radef
Dzięki wielkie! :)