Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 296499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #15 dnia: So, 09 Marzec 2019, 00:19:17 »
A na Gildii dostępne są: pierwszy i drugi tom... Czyżby cichy dodruk? ;)

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #16 dnia: So, 09 Marzec 2019, 01:18:22 »
ja to mimo klasyki troche mi szkoda na Kaczora Donalda tyle;) Mogli wydać jak Giganta;D

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #17 dnia: So, 09 Marzec 2019, 01:28:33 »
Jak Giganta to niech wydają Marvelozę i tym podobne :P

Carl Barks zasługuje na ładne wydanie :)

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #18 dnia: So, 09 Marzec 2019, 12:17:06 »
nie patrzę kompletnie na formę wydania o ile jest na tyle dobra, że da się przeczytać;)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #19 dnia: So, 09 Marzec 2019, 12:59:21 »
Co do formy wydania - w Skandynawii były w jeszcze większym formacie - w A4! A kolekcja Fantagraphics ma podobne wymiary, ale jest "szersza" (przez to nie ma tak dużych marginesów z góry i dołu). Publikacja komiksów Barksa w mniejszym formacie, nie ma sensu, co pokazał wydany dekadę temu "Kaczogród", gdzie komiksy sporo na tym traciły.

Dylemat mam natomiast w innej kwestii. Co gdyby Egmont chciał wydać w ramach KŚK jakieś włoskie (gigantowe) komiksy. Niezależnie czy to byłyby najlepsze klasyki, czy nowsze serie typu PKNA, Wizards of Mickey, Ultaheroes, Kwantomas, Doubleduck, Pewnego razu w Ameryce itp. W jakim formacie to wydać? Giganty? Ludzie by powiedzieli, że za drogo (bo raczej w KŚK nie ukazałoby się to w takim nakładzie i na tak złym papierze). B5? Za drogo. Może jakiś pośredni format by się sprawdził, ale nie wiem jak to by wyszło cenowo.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #20 dnia: So, 09 Marzec 2019, 22:48:53 »
Myślę że ludzie spokojnie "łykną" wyższą cenę za większy format, zwłaszcza gdy mają możliwość dokonania zakupu z rabatem powyżej 35%.
O formacie A4 możemy tylko pomarzyć, ale już w 170x260 mm, czyli rozmiarze "Kaczogrodu" Barksa jak najbardziej chyba można? No i pasowałoby do tejże serii.

Offline Grzmichuj

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:19:01 »
Nie znalazłem tematu o Kaczogrodzie, więc wskakuję tutaj.
Wczoraj kupiłem w empiku Kaczogród 1 i 2 po okładkowej. Leży tam tego od zajechania. Ciekawe o co z tym chodzi. Czy nakład faktycznie wyszedł? To skąd ma empik? Czy będzie wznowienie, skoro według danych - w empiku wciąż leży mnóstwo komiksów. A może oni zrobili już dodruk i zatowarowali tylko empik?
Ogólnie jestem mroczny kiedy widzę konszachty firm na "E", bo to zawsze oznacza jakieś kombinacje :P
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:43:11 »
Stanowczo się Pan pospieszyłeś z zakupem, gdyż znacznie taniej można owe pozycje nabyć w księgarniach internetowych, np. w Gildii 30% rabatu, a w innych miejscach nawet lepiej, np. w Czytam.pl tom 2 jest za 37%, a może być i więcej, jeśli skorzystamy z programu dla stałych klientów.

Empik sprowadził nową porcję nakładu. Takoż i księgarnie, które wcześniej (już) nie miały, tak więc absolutnie nie jest tak, że tylko Egmont ma... Na przyszłość warto korzystać z wyszukiwarki Ceneo, zanim się rzuci na Empik.
Sugerowałem, że mógł nastąpić "cichy dodruk", bo na stronie Egmontu nie było o tym info ;)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 13:39:44 »
Empik sprowadził nową porcję nakładu. Takoż i księgarnie, które wcześniej (już) nie miały, tak więc absolutnie nie jest tak, że tylko Egmont ma...
Bzdur nie pisz. Egzemplarze, które są w Empiku, leżą tam od listopada. Egmont za dużo egzemplarzy tam posłał, więc w wielu nie sprzedały się.
Natomiast 2. (i częściowo 1.) tom pojawiły się w wielu księgarniach, ale trudno powiedzieć czy to jest dodruk, czy może jakaś niesprzedana resztka.
Myślę że ludzie spokojnie "łykną" wyższą cenę za większy format, zwłaszcza gdy mają możliwość dokonania zakupu z rabatem powyżej 35%.
O formacie A4 możemy tylko pomarzyć, ale już w 170x260 mm, czyli rozmiarze "Kaczogrodu" Barksa jak najbardziej chyba można? No i pasowałoby do tejże serii.
Jak pisałem, to nie jest takie proste. W przypadku włoskich komiksów 250-stronicowe tomy to są chudzinki (patrz Giganty), jest jakaś seria z dłuższymi historiami i nagle tylko 4 historie się mieszczą. A np. takie PKNA (Paperinik New Adventures, jeden z najlepszych komiksów superhero ogólnie) to ok. 70 60-stroncowych zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 13:42:50 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline chch

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 16:37:48 »
Kaczogród tom 1 znowu wywiało. Na ceneo niby jest w 13 sklepach, ale po wejściu pojawia się że pozycja niedostępna.

Offline Grzmichuj

Odp: Komiksy Disneya
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 23:48:43 »
Stanowczo się Pan pospieszyłeś z zakupem, gdyż znacznie taniej można owe pozycje nabyć w księgarniach internetowych, np. w Gildii 30% rabatu, a w innych miejscach nawet lepiej, np. w Czytam.pl tom 2 jest za 37%, a może być i więcej, jeśli skorzystamy z programu dla stałych klientów.

Empik sprowadził nową porcję nakładu. Takoż i księgarnie, które wcześniej (już) nie miały, tak więc absolutnie nie jest tak, że tylko Egmont ma... Na przyszłość warto korzystać z wyszukiwarki Ceneo, zanim się rzuci na Empik.
Sugerowałem, że mógł nastąpić "cichy dodruk", bo na stronie Egmontu nie było o tym info ;)

Szanowny Panie, proszę mnie nie podejrzewać o brak zachowań januszowych :) Stałem przed półką i ceneo w telefonie. Nie znalazłem ani jednej AKTYWNEJ oferty. Na bonito pojawiło się, ale tylko 2 tom i chyba dopiero dzisiaj. A ja byłem w sobotę. Ale z pewnością da się taniej, tylko że już nie chciałem czekać
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 00:07:20 »
W sobotę sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie - przyznam się szczerze (i bez bicia), że wciągnąłem się w te obserwacje podczas polowania na 1 i 2 ;)

Na Bonito Kaczogród 1 i 2 pojawiły się wcześniej, tyle że tom 1 szybko "wywiało" (gdy zajrzałem ostał się tylko 1 egz.), a drugi pokazał się w liczbie około 50 egz. (o ile mnie skleroza nie myli).

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 10:32:33 »
sa dostępne teraz tom 1 i 2, albo jakieś resztki magazynowe wyciagneli albo zrobili mały dodruk żeby rozkręcić sprzedaż i 3? W końcu kto nie zdążył an 2 pierwsze tomy to już do 3 się zniechęci,


Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 11:15:43 »
Bonito to nie jedyne miejsce do zakupów, więc żaden wyznacznik ;)
Poza tym często tam szybko schodzi i później ktoś zauważa, że "nie ma" :P