Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308871 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2220 dnia: So, 02 Marzec 2024, 11:05:55 »
Na ten konkretny Mickey Mouse 2/1990 też natknąłem się wcześniej. Może u kuzynki? Może gdzie indziej, nie pamiętam. Za to wiem, że go przeczytałem i na zawsze zapamiętałem pierwszą historyjkę Vicara "Król Przestworzy", która tam była. I od tego czasu lubię tego twórcę. Potem udało mi się kupić te i inne numery Mickey Mouse'a i Donald Ducka. Ale ciągle jeszcze wielu nie mam. Czekają aż na nie trafię. ;)



Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2221 dnia: So, 02 Marzec 2024, 11:40:30 »
Tak, starsi stażem zbierali historyjki ;)

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2222 dnia: So, 02 Marzec 2024, 12:53:17 »
@UP Jakbyś wkleił połowę mojego dzieciństwa :)

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2223 dnia: So, 02 Marzec 2024, 18:27:28 »
U mnie pierwsze spotkanie z kaczkami jeszcze przed dwutygodnikiem Kaczor Donald , to ksiązeczka przyrodnicza Zasadzki na Nilu. Wydał ją Egmont a tłumaczem był także Michał Wojnarowski

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2224 dnia: So, 02 Marzec 2024, 20:42:42 »
Też miałem książkę z tego cyklu ale o wyspach Galapagos! Pamiętam że to było mega pouczające i interesujące dla dzieciaka :-)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2225 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 00:04:07 »
A ja 2 lata temu na bazarze trafiłem na taką pozycję. W latach 90-tych wiedziałem, że Egmont Limited wydaje dużo pozycji Disneya, ale tej nie kojarzyłem.

https://www.instagram.com/p/CTJp3-lMTFK/

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2226 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 01:00:45 »
Marzec to miesiąc w którym 30 lat temu polski Mickey Mouse przekształcił się w Kaczora Donalda. Jakieś przemyślenia od innych 90's Kids? ;)

W tamtym roku zaczęła się moja przygoda z komiksami. I to akurat tamtej wiosny. Najpierw Królik Bugs i Tom & Jerry a potem Kaczor Donald, bo koledzy z osiedla kupowali. Sam kupiłem dla siebie w kiosku numer 9/94. A potem następny, bo oba zawierały dwuczęściową historyjkę z Mikim. Reszta to historia. :)
Ostatni numer Mickey Mousa w Polsce wyszedł 14 kwietnia 1994r.
,,le monde est absurde"

Offline Pabloff

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2227 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 22:55:38 »
Cześć! Nie sądziłem, że pierwszego posta na forum napiszę właśnie w tym temacie, ale skoro to "Kaczor Donald" zapoczątkował moją przygodę z komiksami, to ma to nawet sens. :)

Pierwszego "Kaczora Donalda" dostałem od babci – był to numer 13/1994. Natomiast regularnie "KD" zacząłem czytać na początku 1996 roku (wcześniej trafił mi się jeszcze nr 8/1995) i kupowałem na bieżąco wszystkie numery od 4/1996 aż do 2/2000 (w międzyczasie uzupełniłem też braki z 1996 roku – żeby mieć kompletny rocznik ;)). Jeśli chodzi o konkretne historie, to z perspektywy czasu największym sentymentem darzę chyba "Koszmarne sny" Barksa i "Pokręconych" (tudzież "Odwróconych") Rosy. No i jeszcze "Ładny gips" Barksa, bo to prawdopodobnie pierwszy komiks, jaki w życiu przeczytałem. :D

Trochę później zacząłem zbierać "Giganty" (od 1/1997) – ich już jednak nie posiadam. Miałem także jeden egzemplarz "Donalda i spółki". Był to numer 35, który prawdopodobnie ukazał się wcześniej niż mój pierwszy "Kaczor Donald", ale wydaje mi się, że otrzymałem go później. Po latach go sprzedałem, czego trochę żałuję...

Posiadałem również różne kaczogrodzkie i disneyowskie książki. Miałem na przykład wspomniane już w tym wątku "Zasadzki na Nilu". Z kolei do dzisiaj dysponuję książką "Uciekający latawiec. Przygoda w Japonii"...

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2228 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 23:49:02 »
Cześć :)

This is my truth, tell me yours.

Offline Kandor

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2229 dnia: So, 09 Marzec 2024, 06:31:55 »
Pierwszy Donald i Spółka jaki kupiłem to był ten w którym Donald sobie wmówił że jest... Hulkiem z komiksów Marvela :-)

Offline Sebo

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2230 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 11:49:43 »
Przeczytałem właśnie kolejny tom Kaczogrodu (tym razem rok 1956) i chyba coś tu nie gra bo po raz pierwszy ilustracje z okładki nie pojawiły się w żadnej z historii tego tomu. Czyżby błąd Egmontu? a może tak też było w oryginalnym wydaniu?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2231 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:04:28 »
Ale który tom? Inducks podaje, że w obu z 1956 rokiem są w środku ilustracje, z których brano kadry na okładkę.

https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKCB++5
https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKCB++6

Offline Sebo

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2232 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:18:30 »
O kawałek sznurka

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2233 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 13:04:05 »
No to masz - jeden kadr na stronie 47, drugi na 172.

edit.
A nie, sorry ;D Są na tych stronach, ale w tomie "Miasto złotych dachów".
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 13:05:47 wysłana przez Castiglione »

Offline Sebo

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2234 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 13:43:26 »
A więc jednak bład :) teraz tylko pytanie kto zawinił? Jeśli Egmont to Bazyl będzie.miał kolejny argument , zaraz po ręce rycerza  na 10 tomie Rosy, że jeśli chodzi o Kaczki to Egmont też jest zły.

Miasta Złotych Dachow jeszcze nie czytałem stąd kolejne pytanie czy rysunki które są na okladce tego tomu pochodzą z histori z jego środka? bo na pewno nie z O kawałek sznurka.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 13:49:55 wysłana przez Sebo »