Autor Wątek: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą  (Przeczytany 2870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mertusor

kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« dnia: Pn, 29 Maj 2023, 17:48:56 »
Z okazji tego, że we Francji w marketach Carrefour jest nowa kolekcja komiksów Marvela postanowiłem założyć nowy temat.
Dwie kolekcje z tamtąd, które sprzedawano w polskich Carrefourach, wzbudzały na forum spore zainteresowanie.
Myślę że warto wspomnieć, co się aktualnie dzieje u źródła.
Może kiedyś do nas trafi?  :-)

Linki do moich postów na forum o wcześniejszych kolekcjach carrefourowych, które jeszcze w Polsce się nie pojawiły:


Przedstawiam szanownemu koleżeństwu ...

"Marvel Gold Collection" ! :-)

Stojak w sklepie:


Okładki:


Panorama:



Zawartość tomów:

Tome 1 : Dark Avengers:
(240 pages)
- Dark Avengers #9-12 par Bendis / Deodato Jr, Horn (2009, 2010)
- Dark Avengers #185-190 par Parker, Edwards, Pierfederici (2013)

Tome 2 : Uncanny Avengers:
(240 pages)
- Avengers #0 par Duggan / Stegman (2015)
- Uncanny Avengers #1-6 par Duggan / Pacheco (2015-2016)
- Uncanny Avengers #9-12 par Duggan / Larraz (2016)

Tome 3 : Uncanny Inhumans:
(240 pages)
- Uncanny Inhumans #0-4 par Soule / McNiven (2015-2016)
- Uncanny Inhumans #8-10 par Soule / Walker (2016)

Tome 4 : Les Gardiens de la Galaxie:
(240 pages)
- Guardians of the Galaxy #7-12 par Abnett, Lanning / Pelletier, Walker, Magno, Craig (2009)
- Guardians of the Galaxy : Tomorrow’s Avengers #1 par Bendis / Oeming (2013)
- Guardians of the Galaxy #14 par Abnett, Lanning / Del Mundo, Doyle, Jimenez, Sandoval (2014)
- Guardians Team-Up #1-2 par Bendis / Adams, Roux (2015)

Tome 5 : Secret Avengers:
(240 pages)
- Secret Avengers #1-5 par Kot / Walsh, Kelly (2014)
- Secret Avengers Infinite Comics #1,2 par Kot / Mast & Geoffo (2014)
- Secret Avengers #6-10 par Kot, Walsh (2014, 2015)

Tome 6 : Secret Warriors:
(240 pages)
- Siege : Secret Warriors #1 par Hickman / Vitti (2010)
- Secret Warriors #1 à 5 par Rosenberg / Garron (2017)
- Secret Warriors #8-12 par Rosenberg / Garron, Robson, Bachs (2018)
- All-New Marvel NOW! Point One #1 (2014) par Wilson / Alphona (2014)

Tome 7 : Squadron Supreme:
(240 pages)
- Squadron Supreme #1-5 par Robinson / Kirk (2016)
- Squadron Supreme #10-15 par Robinson / Kirk, Villanelli, Laiso (2016, 2017)

Tome 8 : Thunderbolts:
(240 pages)
- Thunderbolts #158-168 par Parker / Collectif (2011)

Tome 9 : X-Force:
(240 pages)
- X-Force #1-6 par Liefeld, Nicieza / Liefeld (2004, 2005)
- Cable and X-Force #6-9 par Hopeless, Tieri / Larroca (2013)

Tome 10 : X-Treme X-Men:
(240 pages)
- X-Treme X-Men #1-11 par Pak / Segovia, Diaz, Valdes (2012, 2013)
- Wolverine #1000 par Simmons / Ryan (2011)


Linki do stron francuskich:

Przetłumaczony translatorem tekst (streszczenie tomów) z francuskiego bloga:
Spoiler: PokażUkryj


1. MROCZNI MŚCICIELE [DARK AVENGERS]
Pierwszy album koncentruje się na okresie po Secret Invasion, w którym Norman Osborn zakłada własny zespół superbohaterów, Dark Avengers, w rzeczywistości super-złoczyńców, którzy posuwają się nawet do przyjęcia kostiumów tych, których uzurpują sobie. W programie tego tomu Dark Avengers (2009) # 9-12 z Brianem M. Bendisem i Mikiem Deodato Jr., a następnie Dark Avengers (2009) # 184-190, w którym zespół zostaje przeniesiony do równoległej rzeczywistości, w której prawdziwi Avengersi są tyranami, a Ciemni Mściciele dążą do zostania prawdziwymi bohaterami.

2. NIESAMOWICI MŚCICIELE [UNCANNY AVENGERS]
Następnie przechodzimy do okresu po AvX, w którym członkowie X-Men i Avengers spotykają się, aby spróbować ocalić interesy zarówno mutantów, jak i nie-mutantów, ignorując podziały między tymi dwiema grupami. Ale obecność Deadpoola w grupie niekoniecznie jest najlepiej przyjmowana, biorąc pod uwagę skłonność tego ostatniego do ignorowania moralności. Tutaj znajdujemy Gerry'ego Duggana piszącego z Avengers (2015) # 0, Uncanny Avengers (2015) # 1-6 i # 9-12, z rysunkami Ryana Stegmana, Carlosa Pacheco i Pepe Larraza.

3. NIESAMOWICIE NIELUDZCY [UNCANNY INHUMANS]
W tematycznej ciągłości poprzedniego tomu Uncanny Inhumans interesuje zespół powstały w czasie, gdy Inhumans przejęli przewagę nad mutantami ze słynną chmurą teratogennych mgieł, która krążyła po Ziemi. Charles Soule zasiada za sterami tego albumu, który jest jedną z najbardziej „kompletnych historii” w kolekcji od czasu, gdy znajdujemy Uncanny Inhumans (2015) #0-10, w szczególności bardzo ładny wątek, w którym Black Bolt musi stawić czoła swojemu synowi, wychowanemu przez Kanga Zdobywcę, który postanowił unicestwić nieludzką rasę w zemście za porzucenie ojca.

4. STRAŻNICY GALAKTYKI [LES GARDIENS DE LA GALAXIE]
Biorąc pod uwagę zdolność Star-Lorda do wpadania w niemożliwe kłopoty, nie będzie zaskoczeniem, że w tej kolekcji znajdziemy Strażników Galaktyki. Album jest jednak dość nierówny w swojej zawartości. Najpierw znajdujemy Guardians of the Galaxy (2008) #7-12, fajny wątek autorstwa Dana Abnetta i Andy'ego Lanninga z Paulem Pelletierem lub Bradem Walkerem na rysunku, w którym Star-Lord znajduje się w strefie negatywnej i prowadzi bunt pomimo siebie z Blastaarem. Są Strażnikami Dobrej Ery DnA. Następnie znajdujemy Guardians of the Galaxy: Tomorrow’s Avengers i #13 – autorstwa Briana M. Bendisa, który pozwala nam ponownie wprowadzić te postacie, a także spotkanie/walkę z Avengersami w Guardians Team-Up (2015) #1-2 , w sumie dość anegdotyczne.

5. TAJNI MŚCICIELE [SECRET AVENGERS]
Kontynuujemy z kolejnym tomem, który bardzo dobrze sprawdza się jako forma „pełnej historii” z Secret Avengers of Ales Kot (Days of Hate, Generation Gone) i Michael Walsh (The Silver Coin); podążamy za zespołem kierowanym przez Marię Hill, by realizować misje, których zbyt rozpoznawalni Avengersi nie byli w stanie wykonać; problem, Hill zwerbował również M.O.D.O.K. w tajemnicy, a kiedy zespół jest atakowany ze wszystkich stron, staje się oczywiste, że u źródła tego wszystkiego stoi zdrajca. Ale czy naprawdę jest najbardziej oczywistą postacią? Dobry thriller raczej dobrze obsłużony przez część artystyczną.

6. TAJNI WOJOWNICY [SECRET WARRIORS]
Być może pamiętasz nieistniejący już magazyn Marvel Heroes, który zawierał tę serię Secret Warriors? W erze Tajnego Imperium, kiedy Kapitan Ameryka jest przywódcą Hydry, ten zespół młodych bohaterów jest tworzony przez Quake'a do walki z uściskiem potężnej organizacji, ale raczej niedoświadczona strona członków prowadzi do wszelkiego rodzaju problemów. Na rysunkach odnajdujemy 12 numerów serii autorstwa Matthew Rosenberga z Javierem Garronem, ale także numer Jonathana Hickmana i Alessandro Vittiego z epoki Oblężenia, aby pokazać, jaka była pierwsza, mroczniejsza wersja tej ekipy. Całkiem zbędny, ale sympatyczny dla przedstawionych postaci.

7. NAJWYŻSZA ESKADRON [SQUADRON SUPREME]
Z pewnością najciekawszy album w kolekcji. Znaleźliśmy Squadron Supreme (2016) nr 1-5 i 10-15, dwa łuki pilotowane przez Jamesa Robinsona, z Leonardem Kirkiem i Emilio Laiso na rysunkach. Ta wersja Squadron Supreme wyróżnia się tym, że składa się z bohaterów z różnych rzeczywistości, którzy zniknęli po zakończeniu Multiverse (przez Secret Wars); mamy zatem do czynienia ze szczególnie przebiegłymi bohaterami, którzy nie wahają się użyć metody mocnej, która umożliwia znalezienie szczegółowych pytań moralnych tych postaci. Bardzo dobra lektura, która wyróżnia się w tym zbiorze.

8. PIORUN [THUNDERBOLTS]
Wraz z nadchodzącym filmem Thunderbolts, który pojawi się na dużym ekranie, Marvel Gold Collection przygotowuje również scenę z tym albumem, który zawiera numery 158-168 serii z 2005 roku – tej, która później stała się Dark Avengers (tylko po to, by wrócić do pierwszy tom zbioru). Jeff Parker występuje w scenariuszu z kilkoma grafikami Keva Walkera i Declana Shalveya, z pierwszym łukiem osadzonym podczas Fear Itself i drugim, który przenosi podróż w czasie i pościg Kuby Rozpruwacza do równania. Docenimy stronę „pełne łuki”, ale całość niekoniecznie jest bardzo przejmująca.

9. SIŁA X [X-FORCE]
Jeśli lubisz lata 90., Deadpoola, Shatterstara i Roba Liefelda, to z pewnością ten album Cię przekona. W przeciwnym razie przejdź dalej. Tutaj znajdziemy X-Force (2004) nr 1-6 i Cable & X-Force (2013) nr 6-9, z Fabianem Niciezą i Robem Liefeldem w pierwszym łuku oraz Dennisem Hopeless i Salvadorem Larrocą w drugim. To raczej dokuczliwe, wyraźnie przeznaczone dla fanów tego nieco przestarzałego rejestru komiksów, ale za oferowaną cenę ciekawość z konieczności bierze górę.

10. X-TREME X-MEN [X-TREME X-MEN]
Kończymy, co z pewnością jest miłą niespodzianką dla tych, którzy wcześniej nie mieli okazji poznać serii. X-Treme X-Men zabiera różnych mutantów do różnych rzeczywistości, aby powstrzymać alternatywne wersje Charlesa Xaviera przed zniszczeniem Multiverse. Prowadzi go Greg Pak z rysunkami Stephena Segovii i odrobiną Paco Diaza. Album zawiera X-Treme X-Men (2012) # 1-11, całą serię, zanim wyruszy w wydarzenie X-Termination. Bardzo przyjemna chwila lektury, której choć raz szkoda byłoby przegapić tę ofertę.

Offline Popiel

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 18:08:15 »
Skusiłem się ma pierwszy rzut tego shitu. Z drugiego wziąłem selektywnie trzy tomy. Szczęśliwie wszystko sprzedałem. Trzeciego - o ile wyjdzie - kijem nie tknę :)

Offline saruman

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 19:26:18 »
Kolekcja wygląda bardzo ciekawie, chyba lepiej niż poprzednie. W ogóle nie znam tematów z tych komiksów, więc raczej bym wziął.

Offline xardas

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 19:49:56 »
Następny szrot z pociętymi historiami. Podziękuje.

Offline saruman

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 22:23:46 »
Pewnie pisząc to jestem Captain Obvious, ale myślę, że mają jakieś tańsze licencje czy coś w tym stylu, gdy wydają tylko fragmentaryczne historie. Na zasadzie: "Podoba się? To kup sobie droższe, pełne wydanie". I wydawnictwo zarabia dwa razy. Nowszy czytelnik może dość tanio liznąć różne historie i zobaczyć co się mu podoba, a co nie.

Gdyby w takim wydaniu i w tej cenie wydawali całe serie, to było by zdecydowanie fajniej.

Offline Xmen

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 14:00:22 »
No to Egmont w tych poszatkowanych żółtkach x men też ma tańsza licencję, a ceny tej kolekcji są kosmiczne. Teoria się nie sprawdza, chociaż kto wie...
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Piterrini

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 20:08:49 »
O cenach to chyba nie ma sensu już, zaraz ktoś przyjdzie i powie jak to ceny licencji mają znikome znaczenie, a faktyczne koszty to cena papieru, na co odpowie kto inny, że papier to tylko ułamek kosztów i nie mamy pojęcia co piszemy, bo komiksów nie da się wydawać tanio, a zresztą komiksy w księgarniach i tak są tanie i temat nie ma racji bytu :)

@Mertusor w pierwszym spoilerze z linkami masz ten sam link dwa razy :( Pamiętam że trochę pisałeś też o innych rzutach, sam też co nieco dodawałem co znajdowałem, ale teraz szukać chyba nie ma potrzeby tych starych wiadomości, wszystko jest w drugim Carrefourowym wątku jakby kogoś interesowało.

Ten złoty rzut średnio by do mnie trafiał, ogólnie zespołowe tytuły 'wszyscy ze wszystkimi przeciwko wszystkim', gdzie pierwszoplanowych postaci jest przynajmniej kilka to dla mnie dobre w małych dawkach co najwyżej :)
Czy u nas są na tą kolekcje szanse? Nie wiem, wygląda zachęcająco pod kątem właśnie potencjału sprzedażowego, wielu bohaterów na okładkach, kolorowo, lepiej od Spider-Mana czy tam Venoma się nie sprzeda, ale względem innych tomów, szczególnie z czarnego rzutu...
Chociaż widać, że nasze Carrefourowe Panini w trendzie zanikającym działa (pierwszy rzut kopią zagranicznego, drugi 'okrojony', a trzeci, czyli te zeszyty dla młodszego czytelnika, to już jakby co innego), także... Za parę miesięcy pewnie będzie wiadomo (chociaż ja bym wolał te Sojusze Spider/FF itp.).

Offline Xmen

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 21:07:17 »
Tutaj już jeden pisał że Carrefour ma licencję na komiksy gratis, do lizaków ze spidermanem i koszty druku bliskie zeru,tylko bidulek Egmont płaci za wszystko miliony monet. Więc żadne bzdury mnie nie zdziwią. Dobrze niech klepią jak najwięcej tych kolekcji, mają dobry wpływ na pozyskanie nowych czytelników.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline mack3

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 22:59:16 »
Za parę miesięcy pewnie będzie wiadomo (chociaż ja bym wolał te Sojusze Spider/FF itp.).
Dla mnie również, zarówno Sojusze jak i Renesans (przy okazji - wklejam poprawny link: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/ciemna-strona-marvela-kolejna-kolekcja-z-carrefoura/msg206744/?topicseen#msg206744) lepsze (po kilka tomów bym wziął).

Online Tymon Nadany

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 31 Maj 2023, 16:08:40 »
Z każdej kolekcji wziąłem tak 3-4 tomy z tej nie kupiłbym żadnego bo nie lubię drużynowych serii typu avengers a tutaj są tylko takie.

Offline ThePinkFin

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 11:05:46 »
Z grupy FB Komiksy bez Granic, autor zdjęcia Adam Rymarz:

W sobotę minął rok. Ciekawe, czy coś się niedługo wydarzy.

Offline HugoL3

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 16 Październik 2023, 11:06:13 »
Jakby co to dziś ta czarna seria jest po 10 zł w Carrefour.

Offline Piterrini

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 18:38:02 »
Myślicie że wyprzedają żeby zrobić miejsce dla nowego rzutu?
Przed poprzednimi rzutami (przynajmniej tymi z grubszymi komiksami) były "przecieki" na forum... Mnie się wydaje, że jak rzut sprzed pół roku (?) to były dwu- czy trzy-zeszytowe cienkie zbiorcze to raczej inicjatywa komiksowa jest na wyjściu, a promocja po prostu dlatego, że się nie sprzedaje. No ale mam nadzieję, że się mylę. Za granicą (Francja itp.) coś nowego było od tego majowego rzutu co @Mertusor pisał? Jak co pół roku to przed świętami może tam coś będzie, więc może i u nas?

Offline ThePinkFin

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 22:02:25 »
Mnie ciekowość zżera, więc jestem zainteresowany inicjatywą, a poprzedniego rzutu nie uważam za jednoznaczne wycofanie się. We Francji jest roczna przerwa, a u nas po pół roku od wydania kolekcji na żywca wziętej zza granicy wydali swój własny wariant kolejnej, a potem były te dziecięce, które kupiłem, ale przeczytałem tylko 1. Widać, że kombinują i oby nie planowali kończyć.

Offline Piterrini

Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« Odpowiedź #14 dnia: So, 28 Październik 2023, 15:59:01 »
Dla mnie to jest jasny znak, że komiksom w swojej polskiej ofercie sprzedażowej Carrefour dziękuje:
Promocja w sklepach, chociaż akurat nie online, ceny też różnią się w zależności od sklepu, źródło fb:

Edit: Carrefour oczywiście, komiksy z tych ich trzech rzutów Panini.
Ale znów - chciałbym się mylić, może robią miejsce na nowe rzuty ::)