Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155755 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #315 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 15:31:24 »
W dylogii Anihilacji masz kilka perspektyw, przez co historia może wydawać się trochę rrozbita i szarpana. W GOTG masz bardziej zwartą fabułę. A po za tym to cigle część wielkiej kosmicznej sagi że wszystkimi płytami i minutami tego typu historii.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #316 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 18:06:02 »
Kurcze, spróbowałbym z tymi Strażnikami, ale mam obawy bo Anihilacja strasznie mnie odrzuciła. To podobny poziom/sposób narracji?

GotG czytałem (na razie) tylko w ramach SBM, ale wrażenia zdecydowanie bardziej pozytywne niż w przypadku Anihilacji, która zwyczajnie mnie znużyła natomiast ten konkretny wycinek Strażników jak najbardziej ok i bez wahania biorę tutaj częściowego, ale jednak dubla.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #317 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 18:12:32 »
W dylogii Anihilacji masz kilka perspektyw, przez co historia może wydawać się trochę rrozbita i szarpana. W GOTG masz bardziej zwartą fabułę. A po za tym to cigle część wielkiej kosmicznej sagi że wszystkimi płytami i minutami tego typu historii.
Chodziło mi wady i zalety w ostatnim zdaniu, korekta na telefonie była bardzo twórcza. Niestety nie mogę już poprawić.

talibo

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #318 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 14:34:40 »
Wydaje mi się, że można spokojnie oddzielić X-Men od całego kosmosu Marvela i czytać to niezależnie.
Nie można.

War of Kings opowiada o wojnie między kosmicznymi imperiami Kree i Shi'ar na których czele stoją postacie pochodzące z ziemi Black Bolt oraz Vulcan. Całą drogę zdobycia władzy przez Vulcana jest opisana w Uncanny X-Men - Powstanie i upadek Imperium Shi'ar. Jego geneza i motywacja jest przedstawiona w X-Men - Mordercza geneza. Natomiast kontynuacja wątków z tych dwóch komiksów jest w serii X-men Emperor Vulcan oraz X-men Kingbreaker. Zdobycie władzy przez Black Bolta jest w Secret Invasion: War of Kings i te wszystkie komiksy prowadzą do War of Kings. Powtórzę to jeszcze raz, nie można tych komiksów X-men oddzielić od kosmosu, przynajmniej nie od War of Kings i Realm of Kings.

Wydana Anihilacja i Anihilacja Podbój są seriami poprzedzającymi serię Strażnicy Galaktyki oraz olaną przez egmont serię Novy. Wydarzenia z tych seri dzieją się równolegle do wydarzeń War of Kings i Realm of Kings i w niektórych miejscach się zazębiają, to serię eventowe mają znaczenie a nie odwrotnie. Więc jeśli ktoś liczy na to, że poczyta sobie o przygodach Novy, który był jednym z głównych bohaterów Anihilacji w War of Kings to się srogo zawiedzie. Natomiast regularnymi postaciami, które wracają są Havok, Polaris i Marvel Girl (plus Korvus, Ch'od i Lilandra), czyli postacie które poznajemy w runie Brubakera w X-men. Kolejny raz, nie można tych komiksów X-men oddzielić od kosmosu.

I tak się zastanawiam, czy wy w ogóle czytaliście te wydane komiksy przez egmont? Bo mam wrażenie, że nie.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #319 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:02:43 »
@talibo, dzięki za wyjaśnienie. Na swoje usprawiedliwienie chciałbym dodać, że napisałem coś takiego:
na pewno całość łączy się ze współczesnym marvelowskim kosmosem zapoczątkowanym w Anihilacji (podobnie jak X-Men i ten tom z Imperium Shi'ar). Jeśli to zbierasz, to Strażnicy Galaktyki powinny stanowić dla Ciebie "musiszmieć".
;)

Offline adamarluk

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #320 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:23:46 »
To czy warto wejść w Strażników bez całej podbudowy w postaci min. Anihilacji, X-Men itp i czy lektura będzie zrozumiała i satysfakcjonująca

Offline eridraven

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #321 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 10:14:18 »
To czy warto wejść w Strażników bez całej podbudowy w postaci min. Anihilacji, X-Men itp i czy lektura będzie zrozumiała i satysfakcjonująca

Warto, parę rzeczy wyjaśnia się po drodze. Nie umniejsza to jednak epickości tego runu. Oczywiście, żeby znać wszystkie niuanse musisz iść jedyną i słuszną drogą ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Damballa

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #322 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 12:40:09 »
Nova jest ważny, a łatwo można uzupełnić sobie tymi dwoma tomami:
https://multiversum.pl/q/?keywords=Nova%20by%20sc

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #323 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:36:27 »
Dobra to jak już wiemy, że War of Kings wyjdzie to jak to byście wydali. W 3 tomach? tzn:

Road to War of Kings
War of Kings
Realm of Kings

I, gdzie włożyć w to X-Men Emperor Vulcan ? Z tego co widzę w Road jest tylko Kingbreaker

Offline zagul

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #324 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:29:13 »
Zapowiedziania Krucjata Nieskonczoności ma coś wspólnego z Rękawicą/Wojną, które zostały już  wydane?

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #325 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 15:38:38 »
Taką sobie rozpiskę kiedyś zrobiłem do Infinity Saga, jak widać następują po sobie:

1 The Life and Death of Captain Marvel - WKKM
2 Warlock: The Complete Collection - WKKM
3 The Silver Surfer: Rebirth of Thanos
4 The Thanos Quest
5 The Infinity Gauntlet
6 The Infinity Gauntlet Aftermath
7 Infinity Watch Vol. 1
8 The Infinity War
9 The Infinity War Aftermath
10 The Infinity Crusade: Volume 1
11 The Infinity Crusade: Volume 2
12 The Mighty Thor: Blood & Thunder
13 Infinity Watch Vol. 2
14 Thanos: Infinity Abyss
15 Marvel Universe: The End
16 Thanos: Redemption

To są rozszerzone wydania angielskie, ale jakąś tam spójność mają z naszymi wydaniami.

Offline zagul

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #326 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 16:52:44 »
Taką sobie rozpiskę kiedyś zrobiłem do Infinity Saga, jak widać następują po sobie:

1 The Life and Death of Captain Marvel - WKKM
2 Warlock: The Complete Collection - WKKM
3 The Silver Surfer: Rebirth of Thanos
4 The Thanos Quest
5 The Infinity Gauntlet
6 The Infinity Gauntlet Aftermath
7 Infinity Watch Vol. 1
8 The Infinity War
9 The Infinity War Aftermath
10 The Infinity Crusade: Volume 1
11 The Infinity Crusade: Volume 2
12 The Mighty Thor: Blood & Thunder
13 Infinity Watch Vol. 2
14 Thanos: Infinity Abyss
15 Marvel Universe: The End
16 Thanos: Redemption

To są rozszerzone wydania angielskie, ale jakąś tam spójność mają z naszymi wydaniami.
Wielkie dzięki!
A takie pytanie, ten Thanos Quest pogrubiony z jakiegoś powodu? Wydane to u nas?

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #327 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 16:56:09 »
Tak to początek naszego Infinity Gauntlet.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #328 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 17:00:03 »
7 Infinity Watch Vol. 1
Zeszyty 1-6 z Infinity Watch zostały u nas wydane w ramach SBM, tom z Warlockiem (t. 33)

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #329 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 18:11:14 »
O, fajnie. Umknęło mi gdzieś.