Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155789 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #795 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 07:58:59 »
coś mnie ominęło?

@Gazza, budzimy się  ;)



A tutaj cały zapis spotkania z Egmontem na MFKiG i wszystkie zapowiedzi - https://filmozercy.com/wpis/spotkanie-z-egmontem-transmisja-na-zywo-z-mfkig-pierwsze-zapowiedzi-na-2023-rok

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #796 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 09:46:38 »
Nie było pytania :P
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:13:22 wysłana przez MLeKrSkr »

Offline dreamer36

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #797 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:11:48 »
Czy w nowym "Kapitanie Ameryce" jest jakaś wzmianka o kolejnym tomie? Ile jeszcze zostało do wydania?

Już jest nawet zapowiedziany na luty 2023 - Tom 8 Amerykańscy marzyciele. A odnośnie tego ile jeszcze tomów, to wygląda, że co najmniej jeden, chyba że Egmont będzie chciał nas wszystkich uszczęśliwić i wydać cały run Brubaker'a Kapitana i tytułów około Kapitanowych, to albo jeden grubas (750str), albo wtedy jeszcze dwa tomy.

Temat chyba był dokładnie rozpisany w wątku Egmont 2023.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #798 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:23:14 »
Już jest nawet zapowiedziany na luty 2023 - Tom 8 Amerykańscy marzyciele. A odnośnie tego ile jeszcze tomów, to wygląda, że co najmniej jeden, chyba że Egmont będzie chciał nas wszystkich uszczęśliwić i wydać cały run Brubaker'a Kapitana i tytułów około Kapitanowych, to albo jeden grubas (750str), albo wtedy jeszcze dwa tomy.

Temat chyba był dokładnie rozpisany w wątku Egmont 2023.

No mi się coś pokićkało i myślałem, że ten 8 tom już wyszedł :P Przy okazji premiery 6 tomu była mowa, że wyjdą jeszcze dwa, ale w opisie tego zapowiedzianego na luty nie ma nic, że to koniec. Dobrze by było, gdyby dojechali z tym do końca skoro już tyle wydali. To samo z Ultimate Spider-Manem, mam nadzieję, że pociągną jeszcze Moralesa.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #799 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:37:01 »
Tom 8 Kapitana (zapowiedziany na luty) zawiera takie zeszyty: Captain America #616-619, Captain America Vol.6 #1-10

A więc do końca runu zostały dwie rzeczy:
- Captain America Vol.6 #11-19
- Winter Soldier Vol.1 #1-19

Jeśli będą chcieli wydać całość razem z serią Winter Soldier (jest ona o dalszych losach Buckiego po Procesie i Gułagu) to pewnie zamkną to w dwóch tomach, maksymalnie trzech:
- w opcji dwóch tomów tom 9 to reszta zeszytów Captain America Vol.6, a tom 10 to grubas z cała serią Winter Soldier (no chyba, że w tomie 9 dadzą Captain America Vol.6 i kilka zeszytów Winter Soldier, a tom 10 to reszta serii).
- w opcji trzech tomów tom 9 reszta zeszytów Captain America Vol.6, a tom 10 i 11 to seria Winter Soldier.

Generalnie jakby wydawali całość to mogą też puścić resztę zeszytów Captain America Vol.6 jako tom 9, a serię Winter Soldier jako dodatkowy tom/tomy z osobną numeracją.

No chyba, że nie wydadzą serii Winter Soldier to wtedy tom 9 i ostatni zawierałby Captain America Vol.6 #11-19.

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #800 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:39:19 »
A więc do końca runu zostały dwie rzeczy:
- Captain America Vol.6 #11-19
- Winter Soldier Vol.1 #1-19
Zostały trzy rzeczy:
- Captain America and Bucky 620-628
- Captain America Vol.6 #11-19
- Winter Soldier Vol.1 #1-19 (plus Fear Itself: Book of the Skull, Fear Itself 7.1: Captain America)

Sam o tym pisałem tutaj
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Grudzień 2022, 10:42:08 wysłana przez michał81 »

Online Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #801 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 12:26:54 »
@UP
No to rzeczywiście można by to wydać w dwóch grubasach, albo trzech w miarę normalnych tomach. Dobrze by było gdyby i ten Winter Soldier wyszedł, żeby nie było dziury bo Fear Itself już był wydany. Trzymam kciuki za Egmont. I jeszcze żeby te ceny jakoś się zatrzymały, bo 120 zł płacić za jeden tom to bardzo dużo.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #802 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 13:03:41 »
No ale czasem za jeden tomik kolekcyjny zbierający 5 zeszytów płaciliśmy 40zł, a za trzy takie tomiki zbierające 15 zeszytów właśnie 120zł.
Jeśli grubas zbierający ponad 15 zeszytów kosztuje 120zł to jest to jeszcze do przełknięcia.

Online Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #803 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:28:11 »
Tak narzekałem na rysunki Allreda w X-Static a zapomniałem, że rysował też run Slotha w Silver Surfer. Przypomniało mi się, jak wreszcie odpakowałem i przeczytałem tom 1. I wychodzi na to, że miałem rację. Przez 14 zeszytów w ogóle się do szaty graficznej nie przekonałem. Dalej uważam ją za dziwną i utwierdzam się tylko, że taki popartowy styl nie jest dla mnie. Nawet mimo tego, że występuje tu Biedronka. Plus scenariusz słabiutki i się odechciewa kupić 2 tom. Jakby to nie było zakończenie, tylko ciągnęło się dalej, to pewnie bym zrezygnował. Jakoś Silver Surfer nie ma szczęścia do swoich solowych serii w ostatnich latach. Udziwniają go na siłę.

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #804 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 11:20:58 »
Narzekania Bazyliszka na jakąś serie --> duża szansa, że jest to coś bardziej poważnego/wyróżniającego się --> dodaj do koszyka :P

Akurat SS już mam, ale parę innych rzeczy mnie zachęcił albo chociaż zaintrygował :D

ukaszm84

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #805 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 11:23:57 »
Narzekania Bazyliszka na jakąś serie --> duża szansa, że jest to coś bardziej poważnego/wyróżniającego się --> dodaj do koszyka :P

Akurat SS już mam, ale parę innych rzeczy mnie zachęcił albo chociaż zaintrygował :D

To działa też na odwrót - jak widzę jakieś przykładowe plansze, które są w końcu jakkolwiek interesujące to jest 99% pewności, że Bazyl to skrytykuje.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #806 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 12:32:36 »
Panowie, nie ma co narzekać, dobrze mieć taki papierek lakmusowy :)
Ja tak mam z recenzjami filmów na Filmwebie ;)

Offline HugoL3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #807 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 14:07:34 »
Mnie ten Surfer też nie zachęcił, ale wówczas brałem go w ciemno gdy był w WKKM. Nie wnikałem ani w to, kto jest autorem, ani kto rysuje.
Planuję dać mu drugą szansę, ale zobaczy się.

Offline Gazza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #808 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 08:44:34 »
Lubię Surfera, ale po tym tomiku z WKKM jakoś nie poczułem bluesa do runu Slotta/Alreda. Kiedyś robiły na mnie wrażenie te awangardowe style graficzne, ale mam wrażenie że aby dziś się przy tym bawić musiałbym coś wrzucić pod język bo bez tego jakieś takie sobie to jest, a scenariusz też dość infantylny jest. Starzeję się albo to naprawdę nic porywającego.

Offline Nawimar III

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #809 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 09:40:16 »
W przypadku tej serii mam bardzo podobne odczucia. Zrozumiałym jest dla mnie, że za jej sprawą usiłowano doszukać się innej, nieco mniej melancholijnej niż wcześniej formuły dla przygód Surfera. Można zatem zaryzykować twierdzenie, że podążono szlakiem wyznaczonym przez Marka Waida przy okazji Daredevila. Jakoś jednak po lekturze tomu Slotta w ramach WKKM czuję się całkowicie "syt" tej interpretacji i nie potrzebuję więcej.