Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155778 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #750 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 17:58:05 »
Czy w żółtych X-Men są okładki?

Offline Kvothe

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #751 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 18:03:57 »
Czy w żółtych X-Men są okładki?
Mam tylko Kompleks mesjasza, ale tak są. Między zeszytami i na końcu dodatkowa galeria okładek alternatywnych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Kwiecień 2022, 18:06:20 wysłana przez Kvothe »

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #752 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 20:10:33 »
Teraz to do mnie dodarło, ale w Wojnie o Mesjasza nie ma w tym konkretnym wydaniu X-Men: The Times and Life of Lucas Bishop, które jest w oryginalnym wydaniu zbiorczym.

Offline Sebo

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #753 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 07:37:36 »
Ciekawe czy pociągną dalej Pająka i wydadzą Moralesa? A "Kapitan Ameryka" na jakich wydaniach bazuje? To są Egmontowe składaki? Jadą ze wszystkim czy coś pomijają? Ten tom z katalogu chyba ostatni był, czy jeszcze coś tam jest potem do wydania?

Myślę że pojadą dalej z Moralesem. Wskazuje na to fakt, że przy zapowiedzi ostatniego tomu z Parkerem nie ma znaczka "ostatni tom".

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #754 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 07:46:49 »
Myślę że pojadą dalej z Moralesem. Wskazuje na to fakt, że przy zapowiedzi ostatniego tomu z Parkerem nie ma znaczka "ostatni tom".
Nie ma ostatni tom bo została do wydania jeszcze historia Death of Spider-Man zamykająca wątki Petera Parkera, którą można traktować jako tom 13 pomimo wydanie jej w omnibusie (Ultimate Spider-Man vol. 2 #15, 150–160, Ultimate Comics Avengers vs New Ultimates #1–6, Ultimate Comics Fallout #1–6). Przy czym Ultimate Comics Avengers vs New Ultimates można z tego omnibusa całkowicie wyciąć, bo ta historia nie dotyczy Spider-man, a wydarzenie, które ma dla niego znaczenie jest i tak powtórzone w serii Ultimate Spider-Man tylko z perspektywy Pająka.

Co do Miles Morales to najlepszą opcją byłoby wydanie Ultimate Spider-Man Ultimate Collection. Na obecną chwilę są 3 zbiorcze tomy. Brakuje jeszcze jednego, który zamykałby run Bendisa i dziejącego się po Tajnych Wojnach, kiedy Miles został przeniesiony do świata 616.
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Kwiecień 2022, 08:10:34 wysłana przez michał81 »

Offline Piterrini

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #755 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 11:43:43 »
Co do Miles Morales(...) Ultimate Spider-Man Ultimate Collection(...) Brakuje jeszcze jednego(...)
To nie powinno być problemem sądząc po podejściu E do Punishera MAX i samodzielnego składania materiału.

Moim zdaniem Miles Morales jako osobna seria ruszy po Ultimate Parkerze, może do tego czasu jakaś kolejna gra się ukaże, no i kontynuacja filmu animowanego to też Morales, więc zainteresowanie jakieś będzie (no i koniecznie od jedynki, mało kto wejdzie w serię od tomu 14...) :P

A ciekawi mnie czy jeszcze możliwe jest żeby coś z Ultimate połączyć przy okazji tego przejścia Parker-Morales? Mam na myśli to, że teraz leci Ultimate X-Men, dalej w seriach są crossovery/eventy i czy możliwe jest jeszcze skoordynowanie wydawania tak, żeby wydarzenia z okolic finału Parkera 'jednocześnie' ukazały się u nas w UX-M, US-M i może jeszcze jakiś uzupełniających tomach? Coś pisaliśmy że można spowolnić US-M i przyspieszyć UX-M, dołączyć Ultimates i te końcowe eventy jakoś miałoby wtedy sens wydać, ale czy to wciąż jest możliwe (pod kątem tempa wydawania, nie pod kątem faktycznych chęci, bo chyba przy obecnej konieczności selekcji [papier itp.] eventy z Ultimate do wydania się nie załapią)?

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #756 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 12:09:26 »
Z tym Moralesem jest taki problem, że tam jest jeden cross Divided We Fall, United We Stand i ma koniec Kataklizm i tak jak to jest wydane w omnibusach pewnie w tych kompletnych kolekcjach będzie tak samo, nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline indyk1983

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #757 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 13:28:28 »
Czytałem dwa pierwsze Complete Collection bez czytania Divided We Fall, United We Stand i w sumie nie miałem żadnego problemu.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #758 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 13:40:24 »
Ja to pamiętam, że nie wiedziałem o co chodzi tyle, że się biją.
Z tego Kataklizmu są chyba tylko 3 zeszyty ze Spiderem, wiadomo o co chodzi, tylko nie ma eventu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #759 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 17:11:20 »
Coś pisaliśmy że można spowolnić US-M i przyspieszyć UX-M, dołączyć Ultimates i te końcowe eventy jakoś miałoby wtedy sens wydać, ale czy to wciąż jest możliwe (pod kątem tempa wydawania, nie pod kątem faktycznych chęci, bo chyba przy obecnej konieczności selekcji [papier itp.] eventy z Ultimate do wydania się nie załapią)?
Zrozum, że Ultimatum nie wyjdzie. Wątki z tego eventu będziesz mieć w zapowiedzianym 11 tomie Ultimate Spider-man. Natomiast w przypadku X-men w ostatnim (czyli 9 lub 10, zależy jak Egmont scali tpb, bo complet colletion kończy się na 5 tomie). Nie jest możliwe, aby wszyło to razem.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #760 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 19:23:02 »
Ultimatum mogą wydać jakoś z ostatnim tomem Ultimate X-Men - tak by to miało chyba najwięcej sensu bo Ultimatum najbardziej łączy się z X-Men.

Online Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #761 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 22:01:11 »
Nie ma ostatni tom bo została do wydania jeszcze historia Death of Spider-Man zamykająca wątki Petera Parkera, którą można traktować jako tom 13

Co do Miles Morales to najlepszą opcją byłoby wydanie Ultimate Spider-Man Ultimate Collection. Na obecną chwilę są 3 zbiorcze tomy. Brakuje jeszcze jednego, który zamykałby run Bendisa i dziejącego się po Tajnych Wojnach, kiedy Miles został przeniesiony do świata 616.

Jestem za, tylko najlepiej by to podzielić tak jak w Kapitanie Ameryce Brubakera, że jeden zbiorczy tom zawierałby dwa tomy WKKM, a potem resztę można by sobie było spokojnie kupić. ;)


« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Kwiecień 2022, 22:03:14 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #762 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 22:10:50 »
  I jeszcze Milesa Moralesa z Superbohaterów Marvela żeby nie zapomnieli wyciąć.

Online Takesh

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #763 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 17:30:42 »
Kolejny ciekawy artykuł od ekipy z cbr.com. Tym razem stawiają komiks Marvela z 1985 roku na równi z.... Watchmen. Serio. I to na rok wcześniej. Artykuł ciekawy, a i samą serię też bym przeczytał.

https://www.cbr.com/watchmen-squadron-supreme-marvel/

Od siebie dodam, że swego czasu Straczyński popełnił SS w nowej odsłonie i było to bardzo dobre. Plus rysunki Gary'ego Franka. Dla mnie top komiksów sh. Jak nie stara, to może ta nowsza wersja powinna ukazać się na naszym rynku? Ja z chęcią kupię obie.

Online michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #764 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 17:49:54 »
A ta nowa wersja Squadron Supreme Straczyńskiego to była dokończona? Coś mi tam świta, że chyba było to przerwane.