Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155773 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #615 dnia: So, 01 Maj 2021, 21:33:54 »
Nie napalajcie sie strasznie na tego Mesjasza. Najlepsze co ta historia oferuje to intrygujacy tytul. Rysunkowo jest bardzo przyzwoicie - Marc Silverstri, Billy Tan, Chris Bachalo czy Humberto Ramos. Tytul i fajne rysunki to wlasciwie wszystkie plusy. Sama opowiesc to zwykla bieganina i strzelanina bez wiekszego ladu, skladu i sensu. Nic specjalnego.

Od lat mówiłem, że trzeba wydać Kompleks i Wojnę i Drugie przyjście. Utopię też bym chciał, ale przecież to trudniej będzie. Można by wreszcie domknąć bardziej mutanckie eventy. No i doczytać sobie ciąg dalszy w Get Mystique z SBM #2.

sum41

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #616 dnia: So, 01 Maj 2021, 21:37:35 »
Czy w tej zoltej kolekcji X-men zdubluje sie ten x-men jima lee?

Offline donT

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #617 dnia: So, 01 Maj 2021, 22:10:57 »
Od lat mówiłem, że trzeba wydać Kompleks i Wojnę i Drugie przyjście.

Taa, jasne.
Messiah Complex, to kolejny tytul, obok Onslaught czy FrankenCastle, ktory wymysliles sobie, ze jest wybitny i trzeba miec. Ty kompletnie nie masz pojecia co jest dobre, co jest gniotem i kierujesz sie jedynie wlasnymi urojeniami, ktore rozsiewasz wszedzie gdzie sie da.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #618 dnia: So, 01 Maj 2021, 22:19:13 »
Przecież o rzuca tymi tytułami z kapelusza, jakby mu to wydali to wyciągnąłby jakieś inne, że mu na przykład Kazara nie wydali - "Show Must Go On"
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #619 dnia: So, 01 Maj 2021, 23:13:56 »
To fakt.
Chociaż akurat Trylogia Mesjasza jest bardzo dobra.

Offline bogi1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #620 dnia: So, 01 Maj 2021, 23:26:50 »
Onslaught i Dark Avengers jak katarynka xD

Offline donT

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #621 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 07:59:03 »
To fakt.
Chociaż akurat Trylogia Mesjasza jest bardzo dobra.

Czytalem Messiah Complex oraz War i mam calkowicia odmienna opinie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #622 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:16:44 »
Messiah Complex to wypadkowa kilku serii z mutantami oraz wydarzeń, które w tamtym czasie zmieniły ich sytuacje w świecie Marvela. Jest ok i tylko ok. W przypadku Messiah War dobra historia w kontekście serii X-force. Bez niej jest tylko kolejnym crossem, w którym czytelnik nie znając wcześniejszych wydarzeń będzie zdezorientowany, tak samo jak bohaterowie pojawiający się w przyszłości.
Seria X-force jest świetnym łącznikiem pomiędzy trylogią: Messiah Complex -> X-Force by Craig Kyle & Chris Yost: The Complete Collection 1 -> Messiah War -> X-Force by Craig Kyle & Chris Yost: The Complete Collection 2 -> Second Coming. Wydanie jej spowodowałoby, że czytelnik miałby wrażenie ciągłości fabularnej, a nie że jest rzucany od jednego wydarzenia do drugie.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #623 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:36:53 »
Dla mnie bardziej seria Cable v2 jest łącznikiem poszczególnych części Trylogii bo to tam poznajemy losy mesjasza - Hope Summers i to tam rozgrywa się starcie pomiędzy Hope i Cablem a Bishopem. Też w miejscu gdzie kończy się seria Cable v2 zaczyna się ostatnia część Trylogii.

X-Force v3 jest ważne w kontekście późniejszych wątków mutantow ale w kontekście wątku Mesjasza ważniejsza jest seria Cable v2.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #624 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:42:50 »
Dokładnie. Po przeczytaniu tomu SBM z Cablem doczytałem sobie resztę zeszytów tej serii i ona kończy się właśnie zaproszeniem do Wojny Mesjasza. Drugi tom Cable'a bardzo by się przydał, ale tego chyba naprawdę nikt nie wyda. :/

Offline LukCook

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #625 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:50:04 »
Czytalem Messiah Complex oraz War i mam calkowicia odmienna opinie.

Zgadzam się w 100%. Nic specjalnego, graficznie bardzo przeciętnie.

Offline donT

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #626 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:55:47 »
O ile Kompleks, przy zagryzieniu zebow jest jeszcze w miare strawny, to Wojna to bezsensowna bijatyka Cable vs Bishop Vs Stryfe vs Apocalypse, ktorej nie da sie czytac.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Crono

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #627 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:37:25 »
Trochę mnie zaskakujecie opiniami odnośnie Kompleksu Mesjasza, bo z tego co czytałem po internetach, w opinii wielu fanów mutantów to ostatnia dobra rzecz do czasu runu Hickmana.

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #628 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:43:04 »
To jest dobra rzecz, ale kiedy jest wydana z kilkoma historiami/seriami poprzedzającymi. Tak jak Hox/PoX jest samodzielną historia tak Kompleks Mesjasza już nie. Finalnie to jest akcja i ganianie się masy postaci za jedną, która przechodzi z rąk do rąk (tak w uproszczeniu).

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #629 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:48:57 »
Dla mnie bezsensem jest wydawania samych eventów, ale rozumiem, że to się sprzedaje najlepiej.
Twój komiks jest lepszy niż mój