Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155783 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #90 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:50:01 »
Zasadniczo to wstępniaki nie są przeznaczone dla osób oganiających komiksy, a raczej dla mniej rozgarniętych i wcale nie lepsze były w WKKM. Czepiłeś się Śmiałkowskiego, ale czytałem twoje recenzje i są bardziej tandetne niż jego wstępy czy posłowia.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #91 dnia: So, 23 Marzec 2019, 23:28:30 »
Jeszcze TM-Semic i Mandrę powinien wymienić wcześniej, prawda bazyliszku?

Online Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:03:34 »
Ale jak już Egmont robi drugie wydanie Old Man Logan, to mógł chociaż zmienić grafikę okładkową. Przecież tyle alternatywnych powstało, mogli coś zmienić. A to znowu jak ich Wojna Domowa będzie w tym samym formacie. Tyle że 7 zł droższe.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:07:15 »
od czego 7 złoty droższa, gdzie kupie 7 zł taniej, ty mi sprzedasz ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:37:05 »
Jak to gdzie? W 2014.

Online Teli

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:46:17 »
2014? Serio Bazyl? Ja wiem że z VIPowskiej kolekcji Hachette zmajstrowałeś sobie Deloreana ale nie wszyscy mają takie wtyki żeby brać się za podróże w czasie :P
Naprawdę te 7zł to nic w porównaniu do obecnej marży na alledrogo.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:51:49 »
Ale jak już Egmont robi drugie wydanie Old Man Logan, to mógł chociaż zmienić grafikę okładkową. Przecież tyle alternatywnych powstało, mogli coś zmienić.

Mogli, ale po co? Komiksów i książek nie kupuje się dla okładki, tylko dla zawartości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:59:58 »
Ale jak już Egmont robi drugie wydanie Old Man Logan, to mógł chociaż zmienić grafikę okładkową.

Tyle że 7 zł droższe.

Przecież wiesz doskonale, że te patałachy z Egmontu nic porządnie nie potrafią zrobić. To nie Hachette, nie zapominaj!

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 01:29:31 »
Jak to gdzie? W 2014.

I właśnie za takie zaklinanie rzeczywistości ludzie nie mogą z tobą wytrzymać ma dłuższą metę. Chcesz to sobie tkwij w przeszłości, zakrzywiaj rzeczywistość, ale minęło 5 lat i mamy 2019... Przestań wmawiać ludziom kit, że wydanie jest droższe od czegoś tam. Na chwilę obecną po rabatach to będzie najtańsze wydanie tego komiksu na rynku. Tak samo okładka - dokładnie taka jak zagraniczne zbiorcze. Dla wielu osób to zaleta. Dlaczego mieliby dawać jakieś alternatywne dla jedynego zbiorczego wydania na rynku? Żeby na siłę odróżnić się od dostępnego 5 lat temu innego wydania? Słyszysz jak głupio to brzmi? Ty naprawdę masz obsesję na punkcie Hachette.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 01:31:42 wysłana przez Antari »

Online Teli

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 07:12:43 »
Po namyśle stwierdzam że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Pewnie Bazyl ma w piwnicy po kilka co bardziej poczytnych egzemplarzy WKKM-u które regularnie wystawia na alledrogo, a że zalega jeszcze tam  kilka sztuk Logana, które po zapowiedzi Egmontu momentalnie straciły wartość to go pupa boli. Oczywiście to insynuacje ale patrząc na biografię naszej forumowej jaszczurki wcale bym się nie zdziwił. Więc jeśli Egmont/Mucha/ktokolwiek inny niż Hachette wyda kiedyś coś z WKKM co stoi w wysokiej cenie na allegro jak np. AvX, Ród M czy Spider-Gwen to będziemy mieli powtórkę z narzekania i praktyk szamanistycznych Bazylego :)

Także zostawmy sprawę bo zaklinanie rzeczywistości już nic nie da. OldMan będzie i wielu ludzi wybierze nową wersję nie ze względu na okładkę czy 1/170 panoramy na grzbiecie ale przez stałą (dobrą) cenę oraz ogólną dostępność.
 
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 07:14:28 wysłana przez Teli »

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:12:47 »
Skończyłem Morderczą Genezę oraz  Powstanie i upadek Imperium Shi'ar. Druga część podobała mi się bardziej - czy Egmont będzie to kontynuował? Był jakiś komunikat? Historia tak jakby ucina się w połowie.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:19:19 »
Raczej mają kontynuować ale kiedy to będzie wydane, tego nikt nie wie, jakieś ploty chodzą ;), że strażników mają wydać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:28:43 »
Kontynuacja tych wątków z "Powstania i upadku imparium" jest w:

-> X-Men: Emperor Vulcan (#1-5)
-> X-Men: Kingbreaker (#1-4)

Egmont musiałby jakiś składak zrobić.

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:48:55 »
A jakieś zbiorcze amerykańskie wydanie? Istnieje?

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 11:51:39 »
Istnieje. Pozwolę sobie zacytować kolegę, który mi to wyoślił. Nie będę sobie przypisywał zasług.

X-Men: Emperor Vulcan (#1-5)
https://www.amazon.com/X-Men-Emperor-Vulcan-Christopher-Yost/dp/0785125515/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1549316622&sr=8-1&keywords=X-Men%3A+Emperor+Vulcan

X-Men: Kingbreaker (#1-4)*
https://www.amazon.com/Road-War-Kings-Christopher-Yost/dp/0785139672/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1549316766&sr=8-2&keywords=road+to+war+of+kings

X-Men: Emperor Vulcan też kończy się cilffhangerem. Aż się prosi, aby spiąć oba tomy w jeden. Zastanawia mnie jak to rozegra Egmont. Po tym już War of kings.

* w zbiorczym jest jeszcze Secret Invasion: War of Kings (to jest właściwy prolog do War of Kings)  oraz War of Kings Saga (to nie jest komiks, to streszczenie dotychczasowych wydarzeń z przedstawieniem głównych bohaterów, coś podobnego było w Anihilacji).