Autor Wątek: Justice League  (Przeczytany 13919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 17:58:52 »
Zauważyłem, że 2 tom Ligi Bendisa ma w opisie podane zeszyty 64-71 i liczbę stron 192, a oryginał zbierał 64-68 i taką samą liczbę stron. To niedopatrzenie ze strony Egmontu czy dodali zeszyty, a wyrzucili dodatki?
A czy tam czas nie było jakiś back-upów w tych zeszytach, których nie pisał Bendis? Nie pamiętam już.
Wg amazona są zeszyty Justice League #64-71.

Offline Kvothe

Odp: Justice League
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:42:34 »
https://leagueofcomicgeeks.com/comic/9671338/justice-league-vol-2-united-order-hc

Wszystko się zgadza, Egmont nic nie pomylił. I tak jak michał pisze, w tych zeszytach były beck-upy
Justice League Dark.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:54:35 wysłana przez Kvothe »

Offline Burizleif

Odp: Justice League
« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 19:22:34 »
Okay, to na stronie Atomu są podane zeszyty 64-68, dzięki. Czyli to wydanie zbiera również backupy JL Dark?

Offline michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 19:28:12 »
Czyli to wydanie zbiera również backupy JL Dark?
Nie. To ma oddzielnie wydanie Justice League Dark: The Great Wickedness

Offline Odyn

Odp: Justice League
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 10:19:07 »
Czy JSA Złoty Wiek zostało ujęte w 3 anglojęzycznych omnibusach JSA? Mam te omniaki, ale jeszcze nie czytałem i wolę się upewnić :) Mam wrażenie, że jednak tego tam nie ma, ale pewności nie mam.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Justice League
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 14:10:09 »
Chyba nie ma tego w 3 omnibusach które zbierają JSA (przed chwilą sprawdzałem i brak tam mini serii The Golden Age).

Offline Takesh

Odp: Justice League
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 10:47:34 »
https://www.cbr.com/justice-league-vs-godzilla-vs-kong-sfx-covers/

No ja jestem tego ciekaw. Może nie spier... tego, ale raczej nie nastawiam się... Zobaczymy co z tego będzie.

Offline Bazyliszek

Odp: Justice League
« Odpowiedź #112 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 10:46:58 »
Siadłem dziś z zamiarem przeczytania poszerzonego wydania "Wieży Babel" od Egmontu. Ale po przeczytaniu wstępu Marka Waida, zdałem sobie sprawę, że już prawie nic nie pamiętam z morrisonowego runu JLA, w który tutaj Mark Waid wchodzi gościnnie. Czytałem to 7 lat temu a JLA chyba nawet w ogóle, bo kupiłem to bodajże na WTK 2018 i nie zajrzałem do środka. W każdym razie po "Koszmary i Raj", które są prologiem do tego runu, chyba mogę to przeczytać porządnie, od początku z Ziemią 2 aż po Wieżę Babel. Fajnie, że wreszcie po polsku dostaliśmy tyle zeszytów JLA ciurkiem z tych starszych ich przygód.

Przydałoby się jednak nasze tłumaczenie tej historii o Inwazji kosmitów, przez którą część ludzi zyskała supermoce. Wtedy powstał Hitman a inne komiksy też odnoszą się do tamtych wydarzeń.

Offline Warpath

Odp: Justice League
« Odpowiedź #113 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 11:52:18 »
Chętnie zobaczyłbym u nas kontynuację, czyli wszystko co jest po Wieży Babel. Są tam naprawdę fajne historie. Jedną z moich ulubionych jest mroczne The Obsidian Age autorstwa Joe Kelly'ego z zabójczymi wręcz rysunkami Douga Mahnke. Ech, może kiedyś.

Offline Odyn

Odp: Justice League
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 06:47:38 »
Bardzo smutna wiadomość  :'(
Odszedł jeden z bardzo cenionych przeze mnie twórców komiksowych, Keith Giffen. Jego run w Justice League International to czyste złoto.
Tak się powinno pisać historie z tą grupą - z humorem. Tak się powinno również odchodzić - z uśmiechem. Słynne bwah ha ha ha ha znalazło się nawet w tej krótkiej informacji na fb, zamieszczonej przez jego bliskich.
Cześć jego pamięci!
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline gashu

Odp: Justice League
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 07:17:05 »
Kurde bele!  :(

Offline Bazyliszek

Odp: Justice League
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 07:36:35 »
Z wszystkich runów JL publikowanych w Polsce, International był zdecydowanie najlepszy. Cześć jego pamięci. JLI powinien być wydany w całości  w naszym kraju.