Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84952 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #465 dnia: So, 09 Marzec 2024, 09:57:50 »
Glowna roznica jest taka, ze w "The first 20 years" jest troche plansz czy kadrow z komiksow oraz szkicow, a nie tylko okladek, ale za to wszystko Mignoli a w "25 years of covers" sa same okladki i to nie tylko Mignoli, ale tez innych osob, ktore rysowaly je do roznych serii.
Kilka okladek sie powtarza, ale nieduzo w sumie.

Offline JanJ

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #466 dnia: So, 09 Marzec 2024, 16:08:40 »
Ja z tej trójki nie mam akurat First 20 years, ale z tego co widzę na youtube, to właśnie ten album pokrywa się mocno z The art of Hellboy, tyle że The art ma ponad 60 stron więcej.

Offline Nephilim

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #467 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 15:01:22 »
Glowna roznica jest taka, ze w "The first 20 years" jest troche plansz czy kadrow z komiksow oraz szkicow, a nie tylko okladek, ale za to wszystko Mignoli a w "25 years of covers" sa same okladki i to nie tylko Mignoli, ale tez innych osob, ktore rysowaly je do roznych serii.
Kilka okladek sie powtarza, ale nieduzo w sumie.
Dziekuje za wyczerpujące info :) Ale chyba zdecyduje sie na "The First..." bo interesuje mnie tylko Mignola.

Ja z tej trójki nie mam akurat First 20 years, ale z tego co widzę na youtube, to właśnie ten album pokrywa się mocno z The art of Hellboy, tyle że The art ma ponad 60 stron więcej.
"The art..." wygląda meeeega ale ceny są zaporowe. Ale kusi, kusi ;)

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #468 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 00:51:19 »
Skończyłem właśnie czytać Piekło na Ziemi. Walnąłem całość pięciu tomów w kilka dni. I mam takie pytanie: czy przygody Abe Sapiena z jego własnej trzytomowej serii są bardzo ważne dla fabuły Znanego diabła? Bo w cyklu Piekło na Ziemi Abe nagle sobie odszedł i już do końca go nie było, więc sobie pomyślałem, że w jego własnej serii mogły mieć miejsce ważne dla tomu Znany diabeł wydarzenia. Pytam, bo chciałbym przeczytać Znanego diabła i zrobić sobie przerwę od Mignolaverse, przeczytać inne komiksy i wtedy wrócić czytając 3 tomy Abe Sapiena. No chyba, że to tak ważne, że powinienem znać serię o Abe, skoro znowu pojawia się w BBPO w Znanym diable.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #469 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 07:22:00 »
Oba tomy Dark and Terrible Abe Sapiena dzieja sie w tym samym czasie co Pieklo na ziemi i sa czasowo umiejscowione pomiedzy czwartym a piatym tomem mniej wiecej, wiec skoro przeczytales piaty omnibus Piekla na ziemi bez czytania Abe to mozesz spokojnie zaczac Znanego diabla moim zdaniem.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #470 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 20:26:23 »
W sieci pojawila sie okladka zapowiedzianego niedawno omnibusa Hellboy & BPRD 1955 - 1957, ktory wychodzi 19go listopada:


Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #471 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 08:03:44 »
Kolejna zapowiedz. Tym razem wydawnictwo IDW szykuje na pazdziernik ciekawy album, blizszych szczegolow jak na razie brak:


Offline Netzach

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #472 dnia: So, 23 Marzec 2024, 10:41:51 »
Hej. Nie mogę jakoś wyszukać w innych wątkach. W jakiej kolejności czytać egmontowskie tomy Abe Sapiena? 3 - 1 - 2 (jak podają w pliku mignolaverse), czy według kolejności wydawania tomów 1 - 2 - 3. Jak bardzo zmienia to odbiór? Jestem po pladze żab.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #473 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 09:26:35 »
Kolejna zapowiedz. Tym razem wydawnictwo IDW szykuje na pazdziernik ciekawy album, blizszych szczegolow jak na razie brak:



Pojawily sie szczegoly na temat tego albumu. Bedzie to katalog z wystawy Mignoli, ktora odbedzie sie w Nowym Jorku we wrzesniu i pazdzierniku. Katalog bedzie mial 64 strony i zawieral bedzie zupelnie nowe akwarele w ilosci 31 sztuk, oraz szkice i rysunki.
Ceny na razie brak.

Offline starcek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #474 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 12:21:44 »
Skończyłem właśnie czytać Piekło na Ziemi. Walnąłem całość pięciu tomów w kilka dni. I mam takie pytanie: czy przygody Abe Sapiena z jego własnej trzytomowej serii są bardzo ważne dla fabuły Znanego diabła? Bo w cyklu Piekło na Ziemi Abe nagle sobie odszedł i już do końca go nie było, więc sobie pomyślałem, że w jego własnej serii mogły mieć miejsce ważne dla tomu Znany diabeł wydarzenia. Pytam, bo chciałbym przeczytać Znanego diabła i zrobić sobie przerwę od Mignolaverse, przeczytać inne komiksy i wtedy wrócić czytając 3 tomy Abe Sapiena. No chyba, że to tak ważne, że powinienem znać serię o Abe, skoro znowu pojawia się w BBPO w Znanym diable.

Jeden koleś wrzucił tomy w odpowiedniej kolejności - ale w wydaniach oryginalnych. Ależ tego już wyszło.























Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #475 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 12:29:15 »
Nieźle. Tylko dla jasności - ustawione to jest chronologią świata, nie kolejnością wydawania. Ja osobiście preferuję kolejność wydawania.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #476 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 13:27:34 »
Ja z kolei ukladam seriami wg kolejnosci wydawania, czyli np. nie wciskam pojedynczego Hellboya pomiedzy omnibusy BPRD niezalenie kiedy byl wydany. Ale to juz kazdy ma swoje przyzwyczajenia.

Mnie bardziej interesuje dlaczego ziom ma Panye, ktora wychodzi teoretycznie drugiego kwietnia ???

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #477 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 14:15:01 »
Za dużo tego mieszania. Warto postawić na prostotę. Wydaje mi się (bo jeszcze Abe nie czytałem), że spoko jest przeczytać całego Hellboya aż do nawet W piekle + ósmego tomu czyli Opowieści, potem po kolei jak wychodziły BBPO x 10, a potem Abe Sapiena i dopiero na końcu Znanego diabła. Ja tak właśnie czytałem, oprócz tego, że przeczytałem kilka dni temu Znanego diabła, a dobrze byłoby jednak wcześniej znać Sapieny. Bo w Piekle na ziemi jest taki moment, że Abe znika, żeby mieć własne przygody i pojawia się dopiero w Znanym diable. I tam są pewne wątki, których nie znałem, a zapewne pochodzą z serii Abe. Takie czytanie trochę Hellboy, trochę BBPO, trochę coś tam jeszcze jest bez sensu. Normalnie jechać sobie Hellboya do końca razem z W piekle i tym bordowym tomem, czyli to będzie po kolei: Hellboy x 8, potem BBPO x 10, Abe Sapien x 3 i na końcu wielkie zakończenie czyli Znany diabeł, który kończy wszystkie wątki i będzie dobrze.
A dodatkowy tomik Hellboy i BBPO - 1952–1954 i co tam jeszcze kiedyś wyjdzie na deserek.

Offline starcek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #478 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 14:45:43 »
@Kielo

Widocznie w Portland jakis egzemplarz spadł z ciężarówki wcześniej, albo koleś dostał recenzyjny?


A dla tych co lubią zestawienia jeszcze wynalazłem takie cudo w lengłydżu, udostępnione na FB:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g_6LwKE4T73xoIKnCj0X3d_b1aDRnzdLNun8gDqXOPs/edit?fbclid=IwAR2dt_CfeUPfWjv1A1fNUFGqbbmYepcg6rwPK4qzSpgSZI9XO5ij1wePwwY#gid=0
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #479 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 10:47:31 »
@starcek - fajny ten dokument, przyda sie.

Dwie informacje Hellboyowe na dzisiaj.
Na amazonie mozna zamowic wspomniany wczesniej katalog, cena to £31.59  https://amzn.eu/d/2vEzILw

Oraz cos takiego sie pojawilo: