Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84897 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #345 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 16:47:41 »
czy ktoś w was ma już nowe wydanie amazing screwon head? warto kupić?

Offline Verrax

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #346 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 15:30:13 »
@freshmaker Tak, mam je już u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony. Powiększony format (wysokością chyba identyczny do Hellboyowych Library Edition), płócienny grzbiet, bardzo fajny cover art, no i kilka ciekawych dodatków - szczególnie interesująca jest znajdująca się na końcu czarno-biała wersja (niedokończonego) komiksu "Axorr, Slayer of Demons", który chyba nie był wcześniej nigdzie publikowany. To jednak mój pierwszy kontakt z Niesamowitą Dokręcaną Głową, więc nie mogę definitywnie powiedzieć czy "warto" to wydanie kupić jeśli ma się już któreś z poprzednich... ale dla nowego czytelnika na pewno tak. :)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #347 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 14:57:12 »
W końcu biorę się za Mignolaversity. Czy Egmont zamierza wydawać coś z uniwersum po Abe Sapien, czy jednak iść w angielskie wersje pozostałych komiksów?

Online michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #348 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 15:15:07 »
W końcu biorę się za Mignolaversity. Czy Egmont zamierza wydawać coś z uniwersum po Abe Sapien, czy jednak iść w angielskie wersje pozostałych komiksów?
Poczekaj do emefki, mogą tam paść zapowiedzi co do nowych serii z Mignolaverse.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #349 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 11:00:40 »
Listopad:


Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #350 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 11:02:30 »
no ale nie ukrywam, że miałem nadzieję, na rysunki MM. :( 

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #351 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 21:20:55 »
przeczytałem screw-on head i jest to na prawdę kapitalny tomik! niejasno pamiętałem ten komiks jak kiedyś egmont wkleił go do któregoś hellboya, wtedy nie zatrybilo a dziś bawiłem się przednio. mignola wspomina ze to jego ulubiony komiks zaraz obok the corpse i to widać. zreszta jest wstęp, posłowie i komentarz do każdej historyjki. świetne.

beanstalk jest przerysowany do tego zbioru a na koniec niepublikowany nigdzie wcześniej agorr plus komentarz. na koniec trochę grafik i szkiców, alternatywna okładka.

cudo.

Offline Nephilim

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #352 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 09:42:28 »
Pozwoliłem sobie napisać tutaj bo nie znalazłem tematu o Mignoli. Mam pytanko. Mianowicie, czy ukazał się w USA jakiś artbook Mignoli zbierający wszelkie okładki komiksowe jakie M.M. popełnił, nie tylko do uniwersum Hellboya i DC ale też do innych komiksów. Jest troszkę okładek w wydaniu "Uniwersum DC" ale mam wrażenie, że nie wszystkie. Czy ukazało się coś bardziej kompletnego? ;)

Z góry thx za odpowiedzi :)

Offline Leyek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #353 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 17:29:40 »
Hellboy: Web of Wyrd


Choć szczerze mówiąc jak na razie to wielkiego wrażenia to na mnie nie zrobiło.


Offline Rabies

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 20:47:48 »
Panowie, można czytać Znany Diabeł, jak mam tylko podstawową serię plus Piekło, plus BBPO 1946-1948? Nie mam i nie znam Żab, Sapiena i tej całej wielotomowej reszty.

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #355 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 21:29:13 »
Zależy które Piekło. Znany diabeł jest zakończeniem BBPO: Piekło na Ziemi. Chyba, że mówisz o Hellboy w Piekle. Wtedy lepiej nie czytać.

Offline Rabies

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #356 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 21:45:55 »
Mam Hellboy w Piekle. Kurcze, szkoda trochę, bo nie mam na razie ochoty na te wielotomowe serie, ale jakiś fajny jednotowowy strzał bym przygarnął.
 

Offline OokamiG

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #357 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 21:50:47 »
To chyba ten czerwony Hellboy i BBPO może być dla ciebie jak znalazł, bo jest jeden tom, ale nie wiem jak z historią bo nie czytałem. Ostatnio skończyłem Piekło na Ziemi i trochę za dużo łupanki jak dla mnie było.

Offline Korn-El

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #358 dnia: Śr, 28 Grudzień 2022, 19:31:55 »
jest większa intryga i od samego pierwszego tomu prowadzi, przez kilkanaście tomów do zakończenia. Wg mnie jest bardzo ciekawie przeplatana z historiami z różnych folklorów, mitów itp, dzięki czemu nie wydaję się tak mocno liniowa.
Bardzo zwięźlę, ale ich motywy pojawiają się później. W pewnym momencie Hellboy odejdzie z drużyny i będzie więcej o nim i jego chyba głównym motywie, czyli jak nie stać się
Spoiler: PokażUkryj
przyczyną końca świata


Co do chemii, pojawia się wątek miłosny Hellboya, ratowanie się nawzajem członków zespołu. Uczucie Hellboya do swojego 'ojca' doktorka. Wydaję mi się, że uczucia i głębia postaci jest dość dobrze zarysowana. Później pojawiają się też niesnaski w drużynie, jakieś problemy moralne. Kłótnie z "górą" agencji itp. Rozwija się to, ale pomału.
No tutaj musisz liczyć się z wiekiem komiksu. Pierwsze zeszyty wchodzące w skład pierwszego tomu wychodziły w 1994. To jest 25 lat temu! Może zalatywać trochę starszą narracją :) Końcówka to już 2011 rok, wiec powinno Ci się bardziej spodobać.

Po kilku latach trochę to przemyślałem i kupiłem jeszcze raz pierwszy tom. 4 tomy Hellboya i 3 tomy Plagi Żab za mną. Niestety czekam na dodruk 5 bo nie będę za 3 stówy na Allegro kupował.

Ogólnie część rzeczy dalej mi nie leży, ale też widzę cały proces jaki twórca przechodził i jak to powoli sobie ewoluowało. Nadal wydaje mi się, że w samym Hellboyu trochę brakuje tych interakcji między postaciami, jakichś ciekawych wymian zdań. Za to dostaję to w BBPO, tutaj co prawda z fabułą dużo bardziej nastawioną na akcję i rozwleczoną, ale podoba mi się takie rozbicie na dwie różne serie, gdzie każda oferuje coś innego.
Zobaczymy co będzie dalej, ale na razie jestem pozytywnie nastawiony na resztę, chociaż mam wrażenie że pod koniec BBPO będzie trochę przynudzało i trzeba je będzie sobie dawkować.

To na koniec jeszcze małe pytanie. Co z uniwersum mogę sobie kupić przed 5 tomem Hellboya na którego dodruk czekam? 4 i 5 Plagę Żab? BBPO 1946-1948? Nie pytam tutaj o sam poziom komiksu, tylko czysto o historię, tak żeby tych kolejnych tomów Hellboya sobie nie spoilerować.

Offline dreamer36

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #359 dnia: Śr, 28 Grudzień 2022, 20:50:49 »
A ja przy okazji mam pytanie z trochę innej beczki - czy Plaga Żab i Piekło na Ziemi to stanowią w całości jedną, wielką historię, czy jest to raczej zbiór różnych historii w jednym tomem pod wspólnym tytułem (może jakiś motyw przewodni wspólny?). Chodzi mi głównie o to, czy jechać zgodnie z chronologią podaną przez Egmont, czy np. po 4 Hellboy'ach mogę czytać całą Plagę Żab, czy lepiej 3 tomy Plagi, potem Hellboy 5 i ostatni tom Plagi? I dalej z rozpiską E?

Jeżeli Plaga Żab stanowi jedną wielką historię, to wolę ją przeczytać w całości niż szatkować tomem Hellboy'a. Z góry będę wdzięczny za podpowiedź w kwestii :)