Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 10566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Flash
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 17:31:13 »

Moja mini recenzja o najnowszym tomie Flasha.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 19:24:28 »
@UP
Yo! Feel the flow - Que pasa? Paradoxx!

Może być, zwłaszcza mocna końcówka była niezła. Oczywiście przykre, że bohaterowie się niczego nie spodziewali. Mnie martwi tylko brak zapowiedzi ostatniego tomu runu Wiliamsona na końcu. Im szybciej by to domknęli, tym lepiej.

Offline WolfSazen

Odp: Flash
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 09:25:51 »
Zbliżam się powoli do końca NEW 52 wydanego przez Egmont i po przeczytania 5. tomu Flasha zastanawiam się czy nie dokupić i nie doczytać pozostałych tomów po angielsku. Wątki są dośc urwane, także mam pytanie do tych którzy doczytali do końca - warto? Jest to zjadliwa superbohaterszczyzna? Nie oczekuje wybitnych historii, spoko rozrywka to dla mnie poziom już w który watio inwestować. Ktoś może coś doradzić w tym temacie? ;)

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 09:35:46 »
Ja widziałem jakaś recenzje, że te tomy Vendittiego to "pure garbge", też miałem to doczytać, no ale nie będę płacił 100 za trade.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline WolfSazen

Odp: Flash
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 12:00:52 »
Też się tego trochę obawiam właśnie, że zjazd z i tak średniego poziomu może być. Goodreads nie odstrasza jakoś mocno ale tamtejsze średnie ocen często według mnie ostro mijają się z rzeczywistością. Jeśli nikt z szanownego forum tego nie czytał to też może cos znaczyć ;)

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 12:13:13 »
Początek Flasha z New52 to głównie rysunkami stoi, bo scenariusz nie urywa. Dużo lepszy jest ten Williamsonona (na razie przeczytałem jakieś 6 tych pierwszych trejdów), którego Egmont jakimś cudem całego wyda. No i ten Waida, którego Egmont nigdy nie wyda  :) Ten Johnsa też podobno dobry, ale tego jeszcze nie przeczytałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline WolfSazen

Odp: Flash
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 12:55:51 »
Czyli rozumiem że w takim razie te niewydane u nas tomy new 52 w żaden sposób nie są wymagane aby płynnie wejść w serię z Odrodzenia? Run Waida znam tylko z fragmentów ale również obawiam, że wiele jeszcze lat minie nim Egmont w ogóle weźmie to pod uwagę. Johnsa bardzo cenię, gdyż według mnie czuje superbohaterskie klasyczne klimaty jak mało kto (choć pewnie to niezbyt popularna opinia).

Offline michał81

Odp: Flash
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:24:39 »
Zbliżam się powoli do końca NEW 52 wydanego przez Egmont i po przeczytania 5. tomu Flasha zastanawiam się czy nie dokupić i nie doczytać pozostałych tomów po angielsku. Wątki są dośc urwane, także mam pytanie do tych którzy doczytali do końca - warto? Jest to zjadliwa superbohaterszczyzna? Nie oczekuje wybitnych historii, spoko rozrywka to dla mnie poziom już w który watio inwestować. Ktoś może coś doradzić w tym temacie? ;)
Jest ok. Zwykłe czytadło. Rysunkowo poprawnie. Zabrało 3 story arców do końca. Dwa pierwsze całkiem niezłe (w drugim jest kontynuacja wątków z finału 5 tomu), finalny trochę rozczarowuje, ale może zaskakiwać kto jest głównym złym. Spokojnie Egmont mógł wydać to w dwóch tomach, aby zamknąć serię, trochę szkoda.
Nie dziwię się też narzekaniom ludzi w sprawie "nowego" Wally'ego, bo wtedy była to całkowicie inna postać niż klasyczny pre-flashpointowy Wally. Z perspektywy czasu, kiedy obecnie mamy dwóch Wallych to przynajmniej nadaje tej postaci jakiegoś indywidualnego charakteru i widać jej rozwój. Ale wtedy krytyka była całkowicie uzasadniona.

Seria z Odrodzenia jest całkowicie niezależna od tej z New52 z tego co pamiętam, więc nie musisz jej znać.
Cała seria z New52 to przyjemne czytadło nic ponad to, ale Barry przynajmniej nie zachowuje się jak dupek w porównaniu do serii z Odrodzenia.
Spoiler: PokażUkryj
Tylko to zachowanie ma w finale runu Williamsona uzasadnienie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:29:50 wysłana przez michał81 »

Offline SawiK

Odp: Flash
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:48:42 »
Jak myślicie co będzie po 15 tomie ? W katalogu nie ma przypisu że to koniec, jednocześnie nie ma nic więcej 😢

Offline michał81

Odp: Flash
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:59:26 »
Jak myślicie co będzie po 15 tomie ? W katalogu nie ma przypisu że to koniec, jednocześnie nie ma nic więcej 😢
Myślę, że Flash będzie dalej wychodził. Pewnie Egmont nie zdecydował jeszcze jak, bo zbiorczy Meta, który dostaliśmy jest też ostatnim jaki się ukazał. Tom 16 jest zapowiedziany dopiero na czerwiec.

Ale jeśli ktoś chce kontynuować przygody Barry'ego to powinien sięgnąć po Nieskończoną Granicę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Kwiecień 2022, 14:03:04 wysłana przez michał81 »

Offline Pan F.

Odp: Flash
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 14:56:59 »
Zbliżam się powoli do końca NEW 52 wydanego przez Egmont i po przeczytania 5. tomu Flasha zastanawiam się czy nie dokupić i nie doczytać pozostałych tomów po angielsku. Wątki są dośc urwane, także mam pytanie do tych którzy doczytali do końca - warto? Jest to zjadliwa superbohaterszczyzna? Nie oczekuje wybitnych historii, spoko rozrywka to dla mnie poziom już w który watio inwestować. Ktoś może coś doradzić w tym temacie? ;)
Czytałem run 52 i moim zdaniem nie warto inwestować w niego. Zakończenie bez pomysłu, co pokazuje, że nie było żadnej wizji dokąd ma ta seria zmierzać. Z tych wszystkich historii najbardziej podobały mi się wydarzenia o
Spoiler: PokażUkryj
 Niebieskim Flashu,
ale i tak wykonanie było średnie. Flash Odrodzenie sto razy lepsze, z solidnym finałem.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Kyms

Odp: Flash
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 11:54:48 »
Jak myślicie co będzie po 15 tomie ? W katalogu nie ma przypisu że to koniec, jednocześnie nie ma nic więcej 😢

Prawdopodobnie seria z nową numeracją. Zza oceanem seria jest kontynuowana z nowym bohatera i twórcami. Nie spoilerując, odwołuję do końcówki Death Metal. Tam jest konkretna informacja o dalszych losach Barryego i kto przejmie po nim tymczasowo przyziemniejsze obowiązki.

W połowie czerwca dobrnęliśmy do 15 tomu. Finał cyklu zaczętego u nas w 2017 roku! Błędem nie jest stwierdzenie, że była to najdłużej wydawana u nas seriach DC  :o Świetnie mi się to czytało, a finałowy tom uważam za epickie pożegnanie bawiące się emocjami - od ekscytacji po wzruszenia. Sporo akcji, sporo powrotów. Podobało mi się, że Williamson sięgnął po większość postaci ze świata DC prowadząc do od dawna wyczekiwanych spotkań/rozmów, a część powrotów wykorzystując pod nowe elementy poszerzające mitologię Flasha/Speed Force. Zapraszam do materiału, gdzie troszkę więcej wypowiedziałem się o finałowym tomie unikając spoilerowania jego treści.

Offline HugoL3

Odp: Flash
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 14:30:57 »
Nie jestem na bieżąco z historią Flasha, ale jestem po lekturze:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2017/08/09/reverse-flash/

I boli mnie ten akapit:

Spoiler: PokażUkryj
Eobard Thawne był tak dobrym przeciwnikiem Flasha, bo stworzyli siebie nawzajem. Profesor Zoom zabił matkę Barry’ego co doprowadziło go w końcu do bycia Flashem, co pozwoliło by w przyszłości stał się idolem Thawne’a co rozpoczęło serię wydarzeń. Jeden nie mógł zabić drugiego, bo doprowadziło by to do zniknięcia jednego z nich. Utknęli w niekończącej się bitwie. Nie było tego problemu w przypadku Daniela Westa, choć był on dobrym rozwiązaniem. Nie było Zooma i nie było Profesora Zooma, tylko Reverse-Flash.


Co było pierwsze, kura czy jajko? Flash czy Thawne? Jak Thawne mógł usłyszeć o Flashu, skoro sam postanowił cofnąć się w czasie, skoro go "stworzył"?

Offline michał81

Odp: Flash
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 15:06:55 »
Co było pierwsze, kura czy jajko? Flash czy Thawne? Jak Thawne mógł usłyszeć o Flashu, skoro sam postanowił cofnąć się w czasie, skoro go "stworzył"?
To jest trochę jak sytuacja z Terminatora.

Offline Kyms

Odp: Flash
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 11:24:49 »
The Flash #788

Streszczenie fabuły
Spoiler: PokażUkryj

Nowy burmistrz miasta wprowadza kontrowersyjną zmianę. Wręcza Łotrom (org. Rogues) odznaki, dzięki którym mogą pilnować prawa w mieście. Odznaki mają pełnoprawną moc, dlatego Wally nie za wiele może zdziałać widząc w jaki sposób Captain Cold dba o porządek. Stróże prawa poczuwają się w obowiązku, aby schwytać speedstera. Nawet są o krok, ale w porę interweniuje powracający Pied Piper.

W numerze znalazło się miejsce na prywatę z życia Wallyego. Linda jest w ciąży. Para spodziewa się trzeciego dziecka. Czy to właśnie ono jest źródłem speedsterskich mocy Lindy? Niewykluczone, że tak, ale Mister Terrific i Doctor Mid-Nite nie mają 100% pewności. Niemniej obiecali parze, że zrobią wszystko, aby zadbać o zdrowie Lindy i jej dziecka. Zalecili parze cotygodniowe kontrole.


Wrażenia z komiksu:
Kolejny dobry numer w wykonaniu Adamsa. Dość często używam tego zwrotu, ale to nie moja wina, że Adams czuje Wallyego i wie jak przedstawiać jego świat. W tym zeszycie podobała mi się wprowadzona kontrowersja z Rogues. Adams sięgnął po motyw wprowadzony przez Williamsona w jego runie, ale od innej strony. W poprzednim runie mieliśmy wgląd w funkcjonującą już jednostkę z przyszłości, tu widzimy jej początki. Na tym etapie widoczna jest znacząca różnica w prezentowaniu ekipy, co jest przekonujące w założeniu. Kto by uwierzył, że przesiąknięci złem przestępcy od tak zmieniliby stronę? Liczę na sporo kontrowersji w temacie i cieszę się, że pojawiły się już w momencie debiutu.

Prywatne życie Wallyego jest najlepszym elementem runu Adamsa. Nimi pokazuje jak barwną i optymistyczną postacią jest Wally. Wprowadzenie nowego dziecka uważam za zbędny elementem, ale doceniam pozytywy płynące z jego wprowadzenia - sensowne wytłumaczenie mocy Lindy, no i przede wszystkim morze radości dla małżonków. Wally jak mało kto zasłużył na tony szczęścia w jego życiu zwłaszcza po tym, co robiono z nim przez dłuższy czas po sprowadzeniu go w DC Rebirth.

Ku mojemu zaskoczeniu powrócił Pied Piper. Nie spodziewałem się go tutaj. Fajnie, że wrócił, ponieważ jest to postać z niegłupim potencjałem do zabawy. Ostatni raz widziałem go w "DCeased" i podobało mi się jak Taylor wykorzystał go w swojej historii. Zawsze na plus oceniam powroty mniej popularnych postaci niż notoryczne poleganie na pierwszo i drugoplanowych.