Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #120 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 07:38:47 »
Jeju jak ja nienawidzę tego drukowania przez Egmont komiksów na odczepnego. Bardzo fajny design grzbietów Doom Patrolu, ale oczywiście, że 2 i 3 tom MUSZĄ być nieco wyższe od pierwszego.
Aż wyciągnąłem swoje tomy aby sprawdzić o czym mówisz, z braku miejsca na półkach mam jej schowane i .... u mnie nie ma tego o czym piszesz. I jedyną rzeczą jaka przychodzi mi na myśl jest ..... KARMA.  :)

Offline Arne

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #121 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 09:11:57 »
U mnie faktycznie jest cos takiego ( ok. 1 mm), ale bez przesady - nie ma to wplywu na lot rakiety ;D

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #122 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 09:34:34 »
Przecież takie różnice to norma. Sprawdzicie np Klasykę Marvela czy komiksy Muchy.

Już to wczoraj widziałem ale nie chciałem Bazylowi na takie debilizmy odpisywać :)

Offline Maragast

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #123 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:08:55 »
Jeju jak ja nienawidzę tego drukowania przez Egmont komiksów na odczepnego. Bardzo fajny design grzbietów Doom Patrolu, ale oczywiście, że 2 i 3 tom MUSZĄ być nieco wyższe od pierwszego. No muszą, bo to przecież nie może być tak, że człowiek ma na półce równe tomy tej samej serii. Jeszcze by pomyslał, że jak płaci po 70 zł za tom to mu się to należy. ETZ.  :-\

Spokojnie - ciesz się, że nie tak spieprzonej panoramy jak w WKKM czy SBM - tam czasem panorama jest drukowana  wyżej, a raz niżej i wszystko się rozjeżdża  ;)

Offline roble

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #124 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 16:48:39 »
Wiedziałem, że coś jest spieprzone w polskiej edycji Doom Patrol! Dzięki Bazyl!
a jak dla mnie to szacun dla 8azyla za slompletowanie doom patrol..

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #125 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 16:53:02 »
a jak dla mnie to szacun dla 8azyla za slompletowanie doom patrol..

Tak, z jednej strony to cieszy. Ale z drugiej, od razu mamy tego efekt w temacie Doom Patrol - dyskusja o minimetrowym przesunięciu na grzbiecie.

Offline Bazyliszek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #126 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 17:27:56 »
Wyście mieli pretensje o malutki żółty pasunio w Noir, a mnie się czepiacie, jak ja tu mam prawdziwy problem.

Musiałem kupić Doom Patrol - przecież to DCkowa podróbka X-Men. :) :D ;)

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #127 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 17:57:26 »
Gdyby to było prawdziwe forum dyskusyjne, a nie wirtualny zakład psychiatryczny, w którym grupa odwiedzających znęca się nad takim jednym osobnikiem z dużymi deficytami poznawczymi, wówczas napisałbym, że 1. zeszyt X-men to September 1963, a 1. zeszyt Doom Patrol to June 1963, co w tłumaczeniu z Tulungu na polski przekłada się odpowiednio jako: wrzesien (september) i czerwiec (june). Ponieważ czerwiec w roku 1963 poprzedzał wrzesien, dlatego Doom Patrol nie może być "podróbką" X-men. Jesli juz, to bylo odwronie, na co m.in. zwraca uwagę A. Drake:

"I've become more and more convinced that [Stan Lee] knowingly stole The X-Men from The Doom Patrol. Over the years I learned that an awful lot of writers and artists were working surreptitiously between [Marvel and DC]. Therefore from when I first brought the idea into [DC editor] Murray Boltinoff’s office, it would’ve been easy for someone to walk over and hear that [I was] working on a story about a bunch of reluctant superheroes who are led by a man in a wheelchair. So over the years, I began to feel that Stan had more lead time than I realized. He may well have had four, five, or even six months"

ale tego nie będę tłumaczył, bo przeciez Tulungu jest tutaj forum powszechnie znane i skutecznie stosowane.

Offline donT

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 13:02:33 »
Ziomek z pracy, ktory jest milosnikiem superbohaterskich filmow i seriali (komiksow nie rusza, standard...), strasznie mnie cisnal na Doom Patrol przez ostatnich kilka miesiecy. Pytal praktycznie co drugi dzien czy zaczalem ogladac, ze bankowo mi sie spodoba, itp, wiec w koncu sprobowalem. I co? Wiadomo - wpadlem jak sliwka w kompot. Ogladamy razem z zona i bardzo nam sie ten festiwal dziwacznosci podoba.

Dlaczego o tym pisze? Bo chociaz nie jestem Morrisonowym fanbojem (nie uwazam takze jego pisania za belkot), to postanowilem sprawdzic oryginal czyli komiks. Mialem juz nie wchodzic w zadne serie, poki nie skoncze zaczetych, ale to byl kurcze pior - bullseye! Doom Patrol jest absurdalne i porabane, ale jednoczesnie cholernie dobrze sie czyta. Wciaga jak bagno i trzyma poziom. Podczas lektury, nie raz i nie dwa, przerwalem na moment tylko po to aby zastanowic sie jaki narkotyk pomogl w osignieciu stanu, w ktorym takie pomysly przychodza do glowy. To jest niemozliwe, ze Grant pisal to na trzezwo, jakies kwasy czy grzyby musialy byc bankowo zarzucane. Anyway, dalem sie zlapac, chce miec to na polce w calosci. Swietna seria.
Robotman oraz Crazy Jane rule!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline jotkwadrat

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 13:08:16 »
Też mi się niesamowicie spodobała ta seria. Co prawda zacząłem od komiksu, ale tym bardziej spodobał mi się serial, bo podchodzi do źródła z szacunkiem i czerpie z niego pełnymi garściami.

Online kubisz

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 13:46:47 »
O, miło z Waszej strony, donT i jotkwadrat, że napisaliście akurat to, co napisaliście. Serial "DP" to jedna z najlepszych rzeczy, jakie oglądałem (nie tylko okołokomiksowych i okołosuperbohaterskich na każdy możliwy sposób), ale na razie komiksu nie poznałem, ciągle były jakieś tam wahania "czy warto?". Miło, że może się podobać i jedno, i drugie, obojętnie od jakiego medium się zacznie. Seria zapisana na krótkiej liście zakupowej.

Kapral

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #131 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:08:43 »
"DP" to jedna z najlepszych rzeczy, jakie oglądałem
...
Miło, że może się podobać i jedno, i drugie

Jasne. O to właśnie chodzi w DP   ;D

Offline Pan M

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:27:33 »
Przyłączam się do pochwał serialowego Doom Patrolu.

Najlepszy dowód, że superhero wbrew pewnym narzekaniom to jednak pojemny format i jest tam miejsce na dużo więcej od stereotypowego ratowania świata.

2 sezony za mną i muszę przyznać, że kreatywność w tworzeniu co raz bardziej dziwacznych, oryginalnych przeciwników i zdarzeń naprawdę robi robotę. Na plus też mniejsze lub większe drążenie problemów w psyche członków tytułowej drużyny,  bez uciekania się do oczywistych odpowiedzi. Nie widać tam też specjalnie imponującego budżetu, ale nie wieje tam też jakaś straszliwą biedą.

Na pewno jest to też, opozycja dla seriali the cw gdzie w moim odczuciu bardzo mocno czuć budżetowość.

Serial autentycznie wziął mnie z zaskoczenia i razem z Boysami zdecydowanie w moim prywatnym rankingu totalnie bije na łeb dużo bardziej głośne tytuły pokroju Witchera.

Offline jotkwadrat

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 16:32:53 »
Tym bardziej szkoda mi uwalonego "Swamp Thinga", który podobał mi się jeszcze bardziej.  :'(

A DP spodobał mi się na tyle, że kupiłem sobie jeszcze omnibusy ze srebrnej i brązowej ery (jeszcze nieprzeczytane).
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Luty 2021, 16:34:48 wysłana przez jotkwadrat »

Offline michał81

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 17:40:54 »
Jest zapowiedź Doom Patrol by Rachel Pollack Omnibus czyli bezpośredniej kontynuacji wydanej u nas serii Morriosna.


760 stron, czyli w zasięgu Egmontu. ;)
Run który ma przyzwoite oceny.