Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144425 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #360 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 19:56:00 »
Faza planowania już była :) Ja pisałem zanim TK wspominał.

Lepiej trzymajcie kciuki żeby ta kolekcja jak najszybciej ruszyła bo wtedy szybciej się skończy  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Maj 2020, 20:03:19 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #361 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 20:16:28 »
Rozumiem, że mało jest Batman wydawanego? Dwie regularne serie, one shoty w DC Deluxe, Black Lable i jeszcze garść oddzielnych komiksów plus ekskluzywne wydanie Noir? Zdecydowanie mało. Powiem tak, patrząc jaki problem był ze Star Wars Legend, kiedy ruszyła kolekcja, to Egmont może mieć problem sprzedażowy z seriami Batmana, nawet tymi z Uniwersum DC.

Ale nie o tym chciałem napisać. Miałbym typ na serię, ale nie w DC Deluxe, tylko samodzielną i w sumie jest to już klasyka, a jest nią Batwoman. Najlepszy start: Batwoman by Greg Rucka and JH Williams III (zawiera rozszerzoną wersję Elegy), a potem w podwójne z New 52 jako ciąg dalszy. Końcówka słabuje, ale do Annual jest ok. Tylko, że po słabej sprzedaży Wonder Woman, Harley Quinn i pewnie też Ptaszyn Nocy, to można zapomnieć o kolejne kobiecej postaci z DC.  :(

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #362 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 21:37:44 »
Trzymam kciuki za kolekcję Batmana bo kupowałbym (tej partykuły brakuje w twoich postach JanT) tak ok. połowę.

Offline Nawimar III

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #363 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 21:41:44 »
No i dobrze, bo pewnie to byłaby ta połowa tytułów, których u nas jeszcze nie wydano.

Juby

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #364 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 21:42:59 »
Lepiej trzymajcie kciuki żeby ta kolekcja jak najszybciej ruszyła bo wtedy szybciej się skończy  ;D

Ja trzymam, mogłaby wyjść choćby w czerwcu. :)

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #365 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 21:46:56 »
No i dobrze, bo pewnie to byłaby ta połowa tytułów, których u nas jeszcze nie wydano.
No dokładnie tak 8)

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #366 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 22:05:33 »
Miałbym typ na serię, ale nie w DC Deluxe, tylko samodzielną i w sumie jest to już klasyka, a jest nią Batwoman. Najlepszy start: Batwoman by Greg Rucka and JH Williams III (zawiera rozszerzoną wersję Elegy), a potem w podwójne z New 52 jako ciąg dalszy. Końcówka słabuje, ale do Annual jest ok.

Zgadzam się!
Spoiler: PokażUkryj
I sam to proponowałem jakiś czas temu, zgapiłeś ode mnie! ;)


Rozumiem, że mało jest Batman wydawanego? Dwie regularne serie, one shoty w DC Deluxe, Black Lable i jeszcze garść oddzielnych komiksów plus ekskluzywne wydanie Noir? Zdecydowanie mało. Powiem tak, patrząc jaki problem był ze Star Wars Legend, kiedy ruszyła kolekcja, to Egmont może mieć problem sprzedażowy z seriami Batmana, nawet tymi z Uniwersum DC.

No sporo Batmana jest, nie zaprzeczę. Gorzej z dobrymi komiksami z Batmanem :) W czasach startu Nowego DC Comics, brałem Batmany jak leci i jarałem się, że tyle tego jest, ale dawno już mam ten etap za sobą.

« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Maj 2020, 22:07:51 wysłana przez ramirez82 »

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #367 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:04:49 »
Ja trzymam, mogłaby wyjść choćby w czerwcu. :)
Przed wakacjami żadna kolekcja nie wyjdzie. Poza tym trzeba pamiętać o panującej sytuacji.
Zresztą po co ja o tym piszę. Odpuśćmy sobie temat nieistniejącej kolekcji, bo znowu nastukamy 100 postów.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #368 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:31:56 »
Gdybalnia jest spoko, o ile nie jest oderwana od rzeczywistości. Nie raz to już powtarzaliśmy, że Batman sprzedaje się najlepiej, więc jest go najwięcej na rynku. Mnie to nie przeszkadza, bo to mój ulubiony superhero od dzieciństwa. Komiksy zacząłem czytać jako stary koń, bo dopiero zarabiając mogę sobie pozwolić na takie bogate zakupy.
Mam jednak nadzieję, że doczekamy się polskich wydań Batwoman, czy Batgirl w Deluxach (bądź co bądź są to najbardziej rozpoznawalne kobiety z DC, obok Catwoman, Wonder Woman i Harley Quinn). Nie będę się zastanawiał nad racją bytu Old DC; bardziej Deluxy mają szansę pojawić się na naszym rynku.
Wywiad z TK daje nadzieję na fajne składaki. Do tej pory różnie to było (czasem dostajemy kartkę tekstu A4 między zeszytami z wyjaśnieniem sytuacji panującej w danym okresie uniwersum; innym razem tie-iny), ale mimo kryzysu związanego z pandemią, Egmont ma naprawdę bogatą ofertę i dostaniemy takie pozycje, na które do niedawna nikt nie liczył że mają szansę u nas (czyt.np Potwór z Bagien Snydera - mnie szczena opadła z wrażenia, że to dostaniemy, bo szczerze polubiłem Bagniaka) 
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #369 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:45:36 »
obok Catwoman, Wonder Woman i Harley Quinn
Które się nie sprzedawały.

Ja to się zastanawiam, co zrobicie jak kolekcja będzie kosztowała więcej niż 40 zł, np. w granicach 50-60?
Ceny skoczyły, widać to po komiksach Egmontu, więc raczej nastawcie się na większy wydatek.

Offline death_bird

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #370 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:50:43 »
Które się nie sprzedawały.

Ale da się zestawić te postacie? Catwoman nie wychodziła u nas przecież w formacie WW czy HQ.
Z kolei jeśli chodzi o pozostałe dwie to odnoszę takie wrażenie, że WW "nie sprzedawała się" natomiast HQ "przestała się sprzedawać".
Przy czym w przypadku Seliny ktoś na górze chyba od razu uznał (na podstawie sytuacji z WW?), że ten tytuł "nie będzie się sprzedawać".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #371 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:51:57 »
Myślę, że Egmont nie zostawi nas na rynku z samym Batmanem. Wiadomo, że jedne rzeczy sprzedają się lepiej inne gorzej. Jednakże wydają też komiksy, które teoretycznie nie mają szans. Ludzie też kupują komiksy ze względu na autorów. W tym upatruję szansę niektórych serii.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline death_bird

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #372 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:53:39 »
Ale to było "do pandemii". Teraz sytuacja jest inna i ludzie inaczej wydają pieniądze.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #373 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:55:12 »
Ja to się zastanawiam, co zrobicie jak kolekcja będzie kosztowała więcej niż 40 zł, np. w granicach 50-60?
Ceny skoczyły, widać to po komiksach Egmontu, więc raczej nastawcie się na większy wydatek.
Nawet jak cena nie skoczy to będzie selektywne kupowanie i wg mnie np. sprzedaż takiego Odrodzenia (które obecnie mamy na rynku, a jest naprawdę średnie) poleci na łeb na szyję.
Gdybym musiał wybierać między Batmanem z lat 80 i 90, a współczesnym to wybrałbym te wcześniejsze. 

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #374 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 08:57:10 »
Wiesz ja nie widzę, by oferta Egmontu zubożała. Przeciwnie, mam wrażenie, że pandemia wcale nie ograniczyła ich, a plany są ambitne. Sytuacja też się kiedyś ustabilizuje i Egmont jeszcze bardziej podkręci tempo.
Szczerze, to myślałem, że Egmont ograniczy liczbę wydań miesiecznych do tej podobnej z maja, kiedy wyszło o połowę mniej zapowiedzianych wcześniej komiksów. A tu wręcz przeciwnie! Od czerwca do końca roku zapowiedziano wiele ciekawostek
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley