Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144371 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #495 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:34:26 »
A co myślicie o Shazam? Dopiero niedawno nadrobiłem kinową ekranizację i wcześniej nie miałem styczności z tym bohaterem, a po seansie bardzo mnie zainteresował. :D
Filmowa adaptacja Shazam bazuje w głównej mierze na wizji Johnsa z okresu Nowego DC. Komiks, który swego czasu wydał Egmont - https://egmont.pl/Shazam,607150,p.html. I chyba faktycznie w przypadku ego komiksu pozostaje Ci tylko rynek wtórny.  :(
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Listopad 2020, 13:36:28 wysłana przez laf »

Offline jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #496 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 15:08:31 »
Ja dla odmiany odbiłem się od Mister Miracle. Chyba King kompletnie do mnie nie trafia.

Natomiast zdecydowanie polecam Planetary i Multiwersum, który podobał mi się bardziej od wszystkich Kryzysów (może poza Tożsamości).
Batman - Gotyk - też polecam. Lubię te stare klimaty.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #497 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 15:52:19 »
Problem z DC Deluxe (niektórzy mogą narzekać na obwoluty i czarne okładki pod nimi), jest taki, że część tytułów zdecydowanie lepiej smakuje lub spina się jako część większej całości.
To co mogę zdecydowanie polecić to:
Planetary, Batman Rozbite Miasto, Flashpoint, Batman Rok Pierwszy, Batman Azyl Arkham, Kryzys Tożsamości, Nowa Granica.

Inne poleciłbym z małymi "ale" (jak Mroczne Odbicie, świetny komiks ale... najpierw Rok Pierwszy). Kwestia gustu jednak, jak zawsze.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 16:10:59 »
Inne poleciłbym z małymi "ale" (jak Mroczne Odbicie, świetny komiks ale... najpierw Rok Pierwszy). Kwestia gustu jednak, jak zawsze.

A co ci daje lektura Roku Pierwszego przed Mrocznym Odbiciem?

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 16:51:01 »
A co ci daje lektura Roku Pierwszego przed Mrocznym Odbiciem?
Poprzednie i jedyne zarazem wystąpienie jednej z postaci w Mrocznym Odbiciu. Czyli, da się bez, ale chyba jednak warto z.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 17:57:21 »
No ale przecież tamten "występ" nie ma absolutnie nic do rzeczy  ::)

Chyba, że faktycznie świadomość, że ta postać tam się pojawiła, sprawiła, że lektura Mrocznego Odbicia nabrała dodatkowej głębi.

Online xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #501 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 18:04:31 »
Tylko taka, że ta postać kiedyś tam była a nie nagle ją wyczarowali  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #502 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 18:07:53 »
Ja już chyba wolałbym, by nagle ją wyczarowali, bo jak czytając Mroczne Odbicie, to cały czas się zastanawiałem, jak to możliwe, że przez tyle lat tej postaci nie było. Nikt nawet nie wspomniał o nim.

Offline Kadet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #503 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 20:22:38 »
Chyba, że faktycznie świadomość, że ta postać tam się pojawiła, sprawiła, że lektura Mrocznego Odbicia nabrała dodatkowej głębi.

W zasadzie można tak powiedzieć.
Spoiler: PokażUkryj

Niektóre interpretacje, z którymi się zetknąłem, zakładają, że za psychopatyczne tendencje Gordona juniora odpowiada uraz głowy, którego nabawił się, kiedy zrzucono go jako niemowlaka z mostu. Owszem, Wayne go złapał, ale nie jest powiedziane, że James nie odniósł wtedy żadnych obrażeń, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wrażliwe są organizmy małych dzieci.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #504 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 20:35:52 »
No tak, teraz zaczyna to nabierać innego znaczenia  ::)

Online misiokles

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #505 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 20:46:03 »
Nowa Granica - czasami nachodzi mnie myśl, że to najlepszy komiks DC.

Też tak kiedyś myślałem, ale... później przeczytałem Gotham Central :)

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #506 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 21:00:21 »
Kupiłem Gotham Central i do dzisiaj nie przeczytałem, ale ja jestem niewierny Tomasz i po prostu nie wierzę.

Offline bibliotekarz

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #507 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 21:33:28 »
Czytałem Nową Granicę, jestem w trakcie Gotham Central i to dobre komiksy, ale że najlepsze z DC to bym nie powiedział.
Batman returns
his books to the library

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #508 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 21:47:29 »
Co mam Tobie powiedzieć? Sam wiesz jak jest...albo i nie.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #509 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 08:23:31 »
Chyba nie lepsze te pozycje od Strażników? Na pewno obie bardzo dobre.

Ja mam nadzieję że przy premierze serialu HBO wróci do nas Gotham Central :) Chociaż jeden tom w Black Label.