Autor Wątek: DC, czy Marvel?  (Przeczytany 20272 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 10:45:51 »
Wybrałem DC, bo jak pisałem kiedyś, w innym świecie Nawimarowi:

[...] Do Twojej wiadomosci, juz w latach 80. ubiegłego wieku miałem na koncie 78 sekund w powietrzu lotem Supermana, i gdyby nie moja Mama, ktora zabronila mi cwiczen w obawie o spręzyny wersalki, na ktorej ladowalem startujac z polozonego o co najmniej 2 metry dalej krzesła, dzis szybowałbym jak ptak, a prawdopodobnie nawet jak samolot, i to nie ku jakiemus pseudo-Parnasowi z wodorostami, tylko normalnie, jak przystalo na Człowieka ze Stali - po nieboskłonie.

Dlatego popieram tezę Szekaka.

I tak, z prawdopodbieństwem < δ jestem emerytem, gdzie δ jest miarą zbioru emerytów głosujących na DC.

Tu też są niedzielni komiksiarze :) Z połowa co zagłosowała w ogóle nie udziela się na forum.
A ja zauważyłem tendencję odwrotną, mianowicie, że im bardziej ktoś się zna na komiksach, tym mniej się udziela w tematach komiksowych na forum.  Statystycznie rzecz ujmując, rzecz jasna  ;)

JanT

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 11:00:33 »
A ja zauważyłem tendencję odwrotną, mianowicie, że im bardziej ktoś się zna na komiksach, tym mniej się udziela w tematach komiksowych na forum.  Statystycznie rzecz ujmując, rzecz jasna  ;)
Mi bardziej chodziło o tych co się udzielają tylko w niedzielę na forum  ;D

Ale sobie przysłodziłeś  ;)


Offline Arion Flux

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 11:18:40 »
Akurat nie mialem tutaj na myśli siebie, tylko kilka innych osob, ktore maja tutaj konta i o ktorych wiem, ze znaja sie na komiksach o niebo lepiej niz ja, a pomimo to ich udzial w dyskusjach komiksowych na forum jest sporadyczny albo żaden. I tę spadkową tendencję do prowadzenia komiksowych dysput zauważyłem już na forum Gildii.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 11:43:32 »
A te osoby wolą Marvela, czy DC? :)

Offline Murazor

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 11:51:45 »
Czy wola nie pisac o DC, czy o Marvelu? ;)

JanT

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 12:12:14 »
Bo oni mają blogi :)

sum41

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 13:13:45 »
Do 1998 roku zdecydowanie Marvel ale potem w 80% juz DC bo Marvel za bardzo wydziwia A DC udaje sie jeszcze w jakims stopniu utrzymac stary klimat, okladek, rysownikow, opowiesci itp.

Offline Darth_Simon

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 22:16:37 »
Zdecydowanie DC.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline AntekSocjalny

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 07:31:31 »
Moim pierwszym komiksem superhero był Superman 1/92 czyli wyscig z Flashem. Jednak to X-Men i Punisher utwierdziły mnie w przekonaniu, że komiksy Marvela są lepsze mimo miłosci do Batmana wydawanego przez TM-Semic, hehe

Offline Eragon

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 13:24:50 »
DC  8)
Bo Superman  :)
Po prostu zdecydowanie bardziej do mnie przemawia świat jak i postacie z tego uniwersum(mowa tylko o komiksach, bo o to pyta autor wątku, filmy czy seriale to inna bajka). Już za dzieciaka bardziej wolałem świat DC i po prostu tak mi zostało. Gdyby Spiderman był w DC to bym nie miał żadnego(komiksowego) kontaktu z Marvelem.

Może gdyby budżet na komiksy był większy to bym spróbował  bardziej się wkręcić w komisowego Marvela, ale skoro jest jak jest  to kasa idzie na DC.

Każdy lubi co innego i tyle.  :)


« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Sierpień 2019, 14:32:12 wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline amsterdream

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 15:19:34 »
Brakuje mi w wątku uściślenia czy chodzi o komiksy Marvela i DC głównego nurtu superbohaterskiego czy ze wszystkimi imprintami? Bo jeśli to pierwsze to zdecydowanie wolę Marvela. Sami X-Men jak dla mnie dystansują całe uniwersum DC a dochodzi do tego jeszcze Punisher, Daredevil czy Spider-Man. Z DC lubię tak naprawdę tylko Batmana i Supermana, reszta postaci jest mi zupełnie obojętna. Jeśli jednak miałbym wybierać z imprintami (Vertigo i tak dalej) to już sytuacja nie jest taka klarowna i nie potrafiłbym wskazać co lepsze.

Offline Murazor

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 17:39:15 »
Niektórzy wliczali, inni nie. Nie jest to jakaś turbo odkrywcza ankieta. Ot przy piwie siedziałem i z kumplami się śmialiśmy, co kto woli i  przerzucaliśmy argumentami. Pomyślałem, a co tutaj wymyślą? :) I trochę jestem jednak zaskoczony, że aż tak DC prowadzi.

Ja osobiście oddzielam Vertigo od DC. Potwór, czy Constantine to jednak inny klimat, inny poziom chociaż są łączeni (zwłaszcza w nowych historiach, które zazwyczaj są słabe i lepiej ich też nie wliczać  :P).

Offline Odyn

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:22:23 »
A ja wliczam imprinty :) Jednak są/były częścią danych wydawnictw.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:27:37 »
Ja akurat imprintów nie brałem pod uwagę.

W DC jest Korpus Zielonych Latarni, którego koncept wydaje mi się tak fantastyczny że nawet postacie, które lubię z uniwersum Marvela (Spider-Man) się do Korpusu nie zbliżają.

Poza tym w Marvelu jest postać, której bardzo nie lubię (Tony Stark), zarówno w wersji komiksowej jak i filmowej. A jest to postać zaangażowana praktycznie w każde ważniejsze wydarzenie.
Nie umiem  tego racjonalnie wyjaśnić ale Starka po prostu nie trawię.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline No_Nie_Wiem_Kto

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 15:45:32 »
DC za Teen Titans.