Autor Wątek: DC, czy Marvel?  (Przeczytany 20270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:14:46 »
Myślę, że dojrzały fan wie, że oba wydawnictwa są wspaniałe. Pytanie o to które jest lepsze, to jak zapytać czy wolisz chodzić do Lidla, czy Biedronki? Czy lubisz brunetki, czy blondynki? Dlatego nie wezmę udziału w tej nieco prowokującej ankiecie.

Offline Pawlik89

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:51:20 »
Niech to będzie pierwsza wiadomość mojego bytu tutaj na tym forum (mimo, że czytam go od dosyć dawna, to konto od dzisiaj) :D

Tak więc jestem fanem Spider-mana, wszystko co z nim związane. A że komiks to jego główna 'matka', tak więc swój głos poprzez ową postać leci do Marvela. Swego czasu komiksy czytałem przeróżne, ale jestem Twardo murem za Spidey'em, pomimo iż kiedyś miał się lepiej, i mocno go ostatnio kaleczą.. to nie odmawiam sobie niczego :)

Pozdrawiam :D


Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:52:04 »
    Co w tym prowokującego? To tylko zabawa. Ciężkie pytanie szczerze mówiąc. Jeżeli chodzi o mainstream to chyba jednak wolę DC, Batmana, Supermana i Ligę z drugiej strony z bohaterów z nieco bardziej głębokiego szeregu Marvel ma moich ulubieńców Daredevila, Punishera, Silver Surfera a w Polsce trudno raczej spotkać coś spoza najbardziej znanych postaci z DC. Na obecną chwilę wydaje się, że Marvel ma jednak lepsze komiksy i co ciekawsze przejął chyba dawną rolę Detective i zdecydowanie bardziej jest skłonny do eksperymentów. Tak przerzucając te w miarę świeże tytuły to widać, że naprawdę wydawnictwo dobrze zrobiło dając szanse młodym i gniewnym. Na dodatek jak dla mnie Marvel ma przewagę w dziedzinie "graphic novels", ja wiem że konkurencja ma Millera, ale ci też go mają i chyba więcej komiksów które bym ocenił na 10/10. Ale kolejne "ale", DC ma Vertigo i Alana Moore, a ich filmy kocham od pierwszego wejrzenia. Dobra niech będzie więc DC.

    Witam, nowego użytkownika, im nas więcej tym weselej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:55:11 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Online OokamiG

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #33 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 00:05:04 »
Niech to będzie pierwsza wiadomość mojego bytu tutaj na tym forum (mimo, że czytam go od dosyć dawna, to konto od dzisiaj) :D

Tak więc jestem fanem Spider-mana, wszystko co z nim związane. A że komiks to jego główna 'matka', tak więc swój głos poprzez ową postać leci do Marvela. Swego czasu komiksy czytałem przeróżne, ale jestem Twardo murem za Spidey'em, pomimo iż kiedyś miał się lepiej, i mocno go ostatnio kaleczą.. to nie odmawiam sobie niczego :)

Pozdrawiam :D



Ostatnio Spider właśnie wyszedł z marazmu za sprawą Nicka Spencera.

John

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #34 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 03:54:47 »
Niech to będzie pierwsza wiadomość mojego bytu tutaj na tym forum (mimo, że czytam go od dosyć dawna, to konto od dzisiaj) :D

Tak więc jestem fanem Spider-mana, wszystko co z nim związane. A że komiks to jego główna 'matka', tak więc swój głos poprzez ową postać leci do Marvela. Swego czasu komiksy czytałem przeróżne, ale jestem Twardo murem za Spidey'em, pomimo iż kiedyś miał się lepiej, i mocno go ostatnio kaleczą.. to nie odmawiam sobie niczego :)

Pozdrawiam :D

Miło witać na forum kolejnego Spider-Maniaka. Mamy temat o komiksach ze Spider-Manem, oraz tematy filmowe. Wpadnij do nich i powiedz co sądzisz o płytkiej profanacji Iron Boy'a aka Spider-Mana w wykonaniu Marvel Cinematic Universe. Mówisz że Pająka ostatnio kaleczą, moim zdaniem póki co historie Ricka Remendera są z 5 razy lepsze niż to co tworzył Dan Slott.

Offline Szekak

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #35 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 11:20:16 »
Ja zagłosowałem na DC, niemniej dostrzegam od dawna tendencję, że u ludzie starszych i siedzących głęboko w komiksie zawsze DC będzie statystycznie wygrywać, a u dzieciaków i niedzielnych komiksiarzy większą sympatię statystycznie będzie budzić Marvel. Takie spostrzeżenie które jak widać i u nas na forum znalazło odzwierciedlenie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koora

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #36 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 12:56:07 »
Ale walnąłeś uogólnienie... Ręce opadają...
Czyli jak zagłosowałem na Marvela to jestem albo dzieciakiem albo niedzielnym komiksiarzem?

Online roble

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #37 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 13:56:04 »
DC
przewazylo Batman Noir,
to beda pięknie, wyjątkowe jak na nasz maly polski rynek komiksowy albumy.
czekam niecierpliwie na premierę i kuriera :)

ramirez82

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #38 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 16:59:17 »
Ja postawiłem na Marvela, jestem młodym, niedzielnym czytelnikiem komiksów. Podobają mi się DD Bendisa i Bru, Punisher MAX Ennisa, Hawkeye Fractiona i Aji, Vision Kinga. Nie brałem pod uwagę Vertigo, bo jeśli porównujemy segment trykociarski, to ograniczyłem sie do samego DC. Właściwie ciężko było zdecydować, jednak w ostatnich kilku latach, więcej dobrych tytułów czytałem z Marvela.

Offline Pawlik89

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #39 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 17:26:37 »
Ostatnio Spider właśnie wyszedł z marazmu za sprawą Nicka Spencera.

A no tak słyszałem, ciekawe czy trafi na polski rynek.

Miło witać na forum kolejnego Spider-Maniaka. Mamy temat o komiksach ze Spider-Manem, oraz tematy filmowe. Wpadnij do nich i powiedz co sądzisz o płytkiej profanacji Iron Boy'a aka Spider-Mana w wykonaniu Marvel Cinematic Universe. Mówisz że Pająka ostatnio kaleczą, moim zdaniem póki co historie Ricka Remendera są z 5 razy lepsze niż to co tworzył Dan Slott.

Przejrzę na pewno tematy i przy większej ilości czasu się wypowiem, tak żeby tutaj nie robić bałaganu :D
A co do kiepskich komiksów, od razu poprawiam się, miałem na myśli run Slotta, niby coś tam było ciekawe ale zrobienie z pająka drugiego Tony'ego Starka zabiło to co w Spideyu uwielbiałem. Póki co świeższe nowości nie są mi bliżej znane gdyż w wolnych chwilach katuję klasykę :D
Fajnie będzie poznać jakichś Spider-fanów, jeśli ktoś lubił kolekcjonować jakieś gadżety i różne bajery to mam tego mnóstwo, i nie mniej jeszcze szukam, więc zawsze fajnie będzie poza dyskusjami poznać kolekcjonerów chętnych na zamianę/sprzedaż :D

JanT

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #40 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 18:52:11 »
A no tak słyszałem, ciekawe czy trafi na polski rynek.
Na 100% ale to dopiero jakoś w 2021 :)
Podobają mi się DD Bendisa i Bru, Punisher MAX Ennisa, Hawkeye Fractiona i Aji, Vision Kinga.
A z DC: Gotham Central, Planetary, Catwoman (Bru), Wonder Women (Azzarello) i Batmany Millera.

Podobna ilość bardzo dobrych tytułów  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #41 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 19:08:05 »
A z DC: Gotham Central, Planetary, Catwoman (Bru), Wonder Women (Azzarello) i Batmany Millera.

Podobna ilość bardzo dobrych tytułów  :)

No podobna, podobna. Ciężki wybór. Jak liczyć Batmany Millera i inne klasyki, które wychodziły u nas przez lata (Batmany Loeba i Sale'a, Zabójczy żart, All Star Superman, Superman na wszystkie pory roku, Nowa granica...), to pewnie bez zastanowienia postawiłbym na DC, ale sięgając pamięcią w ostatnie dwa, trzy lata, wyszedł mi Marvel.

Offline eridraven

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #42 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 21:26:00 »
Dla mnie w ankiecie brakuje 3 opcji - po prostu czyta dobre historie.  Nie oddałem głosu...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Murazor

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #43 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 21:59:54 »
I tych dobrych historii przeczytales wiecej z... ? Proste porownanie 🙂

Offline LordDisneyland

Odp: DC, czy Marvel?
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 00:01:36 »
Od zawsze bardziej do mnie trafiały propozycje DC i niespecjalnie się to zmieniło, choć w ostatnich latach i Marvela sporo czytam. Także głos na DC [master race].
,, - Eeeeech.''