Autor Wątek: DC Compact Comics  (Przeczytany 3677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kyms

DC Compact Comics
« dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 09:44:44 »
W czerwcu przyszłego roku wystartuje nowa linia wydawnicza, która skupi się na bestsellerowych komiksach z oferty DC. Wśród zapowiedzianych tytułów (na ten moment) są:

- "Watchmen"
- "Batman: The Court of Owls"
- "All-Star Superman"
- "Far Sector"
- "Wonder Woman. Earth One"
- "American Vampire Book One"
- "Batman: Hush"
- "Joker"
- "Harley Quinn & the Gotham Sirens"
- "Catwoman: Trial of the Catwoman"

Komiksy w ramach tej linii zostaną wydane w wymiarach 5,5" x 8,5". Każda komiks będzie kosztował $9,99.

link do oficjalnej zapowiedzi: https://www.dc.com/blog/2023/11/02/dc-announces-dc-compact-comics

Offline Necr09

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 09:53:31 »
O ile pomysł na promocje znanych komiksów  w tanich edycjach wydaje się strzałem w dziesiątkę to trochę mnie dziwi w tej zapowiedzi WW od Morrisona zamiast Hiketeji.
FGO: 758,469,198

Offline Zwirek

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 09:58:02 »
Cytuj
"Cena i rozmiar DC Compact Comics są idealne dla czytelników prozy i mangi, którzy chcą poznać nową, przyjazną dla czytelnika fabułę w samodzielnej, kolorowej powieści graficznej"
Ciekawe, czy będzie na takim samym papierze, jak wspomniane mangi i książki.

Offline bibliotekarz

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 11:39:12 »
Mam nadzieję, że Egmont przejmie u nas ten pomysł na wydanie hitów sprzedażowych DC w wersji ekonomicznej.
Batman returns
his books to the library

Offline Popiel

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 11:47:54 »
Oczywistym wydaje mi się, że włączenie do tej kolekcji średnio związanych z DC "Strażników" ma na celu podtrzymanie dodruków tego tytułu, żeby Moore w dalszym ciągu nie mógł przejąć do niego praw.

Offline LukCook

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 11:55:16 »
Wydania w tym stylu widziałem kilka miesięcy temy w Hiszpanii. Bardzo fajny pomysł.

https://en.whakoom.com/ediciones/608212/dc_pocket-rustica/todos

format: 15x23 cm

Offline eyesore

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 12:27:53 »
Wydania w tym stylu widziałem kilka miesięcy temy w Hiszpanii. Bardzo fajny pomysł.

https://en.whakoom.com/ediciones/608212/dc_pocket-rustica/todos

format: 15x23 cm
no spoko pomysł ale naprawdę tylko dla nowych czytelników bo w przypadku Polski to  dubel, dubla dublem pogania

Offline Kyms

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 12:39:32 »
no spoko pomysł ale naprawdę tylko dla nowych czytelników bo w przypadku Polski to  dubel, dubla dublem pogania
Duble, które w niektórych przypadkach mogą być rozwiązaniem na dostępność w sklepach np. na liście widnieje "Trybunał Sów" i "All-Star Superman", o których dodruki prosi się od dawna.

Offline bibliotekarz

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 12:44:22 »
Nie widzę sensu w mówieniu o dublach, a szczególnie w przypadku takich serii. Polski rynek komiksowy nie składa się tylko ze starych dziadów, którzy od 30 lat kupują wszystko na bieżąco.
Batman returns
his books to the library

Offline Xmen

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 12:54:41 »
U nas to "nie pyknie". Egmont nic ekonomicznego nie wyda.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline _Paweł

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 13:12:36 »
U nas była już nawet wersja testowa tego formatu w postaci DC Liga Super-Pets: Wielka psota :).

Offline dmlakers1

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 13:19:31 »
O świetne.
Chętnie bym z tej serii wydawniczej 4 tomy kupił: Watchmen (pomimo że mam w DC Limited), Batman Hush (podobnie jak Watchmen), Batman Court of the Owls (tego nie mam) i All-Star Superman.

Offline jotkwadrat

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 13:23:52 »
Pomysł nie jest zły, ale szkoda, że znów te same tytuły.
Zamiast 27. wydania Husha czy Watchmen, takie budżetowe serie byłyby dobre do puszczenia pełnych runów starszych rzeczy jak np. Batman z brązowej ery, pokryzysowy Superman czy wręcz bardziej niszowe serie, które nie mają szans na wydania w omnibusach itd.
 

Offline Takesh

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 13:39:05 »
Tylko ze jest to seria, która ma trafić do nowych czytelników. Dlatego dobór tytułów taki, a nie inny. E zrobił klasykę komiksu, ale w normalnych formatach. Tutaj format skierowany jest do czytelników mang i książek.

Offline Xmen

Odp: DC Compact Comics
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 13:46:56 »
U nas była już nawet wersja testowa tego formatu w postaci DC Liga Super-Pets: Wielka psota :).
Ta liga super pets kosztuje 25zl. Jeżeli w tej cenie dostaniemy watchmen i hush to sztossss 🙃
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.