Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273671 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #750 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 20:05:29 »
Oni wszędzie te dwa zeszyty wrzucaj gdzie się da :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #751 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 10:16:17 »
Na ogół bardzo lubię scenariusze Waida, bo w dobry sposób łączy humor z przygodami superbohaterów. Ale wątek Stowarzyszenia Węży w 3 tomie DD i uczynienie ich jedynym winnym rasizmu amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości to jakiś żart. Autor chce nam wmówić, że system chce dobrze, tylko źli ludzie powodują jego wypaczenia. Dla mnie coś takiego to zakłamywanie rzeczywistości. Systemowy rasizm w USA to fakt, a dyskryminacja niebiałych w sądach to smutna rzeczywistość i codzienność. Nie trzeba żadnej sekty, by zapadały rażąco niesprawiedliwe wyroki, wobec mniejszości etnicznych. Waid tym wątkiem uspokaja białe sumienia, niewrażliwe na krzywdę innych. Dlatego w tym sporze to Punisher ma rację. Bez radykalnych reform sądownictwo w USA to żart. Winni unikają kary.

Tu w sumie powtarza się sytuacja z oryginalnym Tajnym Imperium z lat 70-tych. Dla mnie tamta historia, była próbą wytłumaczenia Afery Watergate i zrzucenia odpowiedzialności, na jedno zgniłe jabłko. Jakiś obcy, zły kult/sektę. A to nie było tak. Nixon był cynicznym politykiem żądnym władzy i uważał, że wszystko mu było wolno. Bo tak zgniła jest cała klasa polityczna, a nie tylko zły Numer Jeden. BTW - Joe Biden zasiadał w Senacie właśnie od tamtych czasów - przez 50 lat siedzi już w Waszyngtonie i nic go ruszyć stamtąd nie może, mimo podupadającego zdrowia.

Online Kandor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #752 dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 01:38:05 »
Zagadka: jak nazywa się katolicki ksiądz zwalczający zbrodnię? Ojciec Mateusz ;-D

Offline Kvothe

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #753 dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 06:19:53 »
Zagadka: jak nazywa się katolicki ksiądz zwalczający zbrodnię? Ojciec Mateusz ;-D

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #754 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 11:47:55 »


Matt zwalczał już zbrodnię w San Francisco i na amerykańskiej prowincji, a skoro wiadomo, że największe bezprawie panuje w Sandomierzu, to może czas na wizytę Śmiałka w Polsce? :D

Offline fdg123

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #755 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 16:27:47 »
Mój ulubiony superbohater. Ponoć run Charlesa Soulea ma się ukazać w przyszłości w Egmoncie. Prawda to? Czemu te cztery tomy Marka Waida osiągają takie ceny? są po 130 zł za sztukę na allegro, a w takim tomie 300 stron.

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #756 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 16:40:51 »
Ma być.
Inflacja, ale nie masz co się przywiązywać do tych cen, bo będzie jeszcze drożej, niedługo będzie taniej kupić amerykany niż w rodzimym języku, tak jak jest w innych krajach Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline fdg123

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #757 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 17:12:27 »
To nie fajnie z tymi cenami. Teraz Egmont wydaje Epic Collection z Spider Manem, Punisherem, Wolverinem. Są to dość stare komiksy. Jest możliwość że wyda też Daredevila w tej serii? Po runie Franka Millera ponoć są dobre komiksy Ann Nocenti, ale jeszcze nikt ich nie wydał.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #758 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 17:21:55 »
Na obecną chwilę nic wiadomo czy Wgomnt wyda epiki Daredevila.

Run Ann Nocenti jest raczej runem dyskusyjnym, pod kątem tego czy jest dobry.

Offline musznik11

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #759 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 17:49:41 »
Czemu te cztery tomy Marka Waida osiągają takie ceny? są po 130 zł za sztukę na allegro, a w takim tomie 300 stron.

Tom 1: 288 str., cena okładkowa: 129,99 zł (0,45 zł/str.)
Tom 2: 320 str., cena okładkowa: 129,99 zł (0,43 zł/str.)
Tom 3: 384 str., cena okładkowa: 169,99 zł (0,44 zł/str.)
Tom 4: 528 str., cena okładkowa: 199,99 zł (0,38 zł/str.)

Teraz do każdej z tych pozycji dolicz rabat minimum 30% (choć, według mnie, względnie nowe komiksy Egmontu racjonalnie jest kupować dopiero od rabatu -40%), to wyjdzie Ci, że wcale nie 130zł i wcale nie za 300 stron komiksu. Zamiast na allegro, gdzie pełno januszy biznesu, zajrzyj na Gildię (która ma obecnie -30%) albo do innych książkowych dyskontów, gdzie rabaty bywają jeszcze większe.

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #760 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 18:21:46 »
Nie nastawiałbym się na nic starszego, teraz będzie Soule potem Zdarsky i teraz się Ahmeda zaczął w USA.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gustavus_tG

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #761 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 19:41:45 »
Zatrzymałem się na trzecim tomie Waida. Ten czwarty to już jest ostatni? A Soule i Zdarsky to po ile tomów?

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #762 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 19:49:48 »
Zatrzymałem się na trzecim tomie Waida. Ten czwarty to już jest ostatni? A Soule i Zdarsky to po ile tomów?
4 tom Waida jest ostatnim. DD Soula'a mają być 3 tomy. Zdarskiego nie wiadomo na obecną chwilę w jakiej formie chce wydać Egmont, więc nie wiadomo ile będzie tomów u nas.

Ogólnie DD Zdarskiego jest w 7 tomach TPB lub 4 tomach OHC vol.6 plus mini seria Daredevil: Woman Without Fear. Potem jeszcze są 3 TPB vol. 7 plus event Devil's Reign.
Jak coś pominąłem to niech ktoś mnie poprawi.

« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Styczeń 2024, 19:58:53 wysłana przez michał81 »

Offline Tom926

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #763 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 13:58:35 »
Warto brać DD Soule'a?

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #764 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 17:35:39 »
Warto brać DD Soule'a?

Moim zdaniem, o ile nie masz tego w omnibusie (jak ja), to zdecydowanie tak. Dla mnie jest to jeden z fajniejszych runów, a Soule idąc drogą wytyczoną przez Waida rozwinął postać.