Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273511 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #270 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:08:34 »
Oczywiście masz rację z Punisherem. Razem z nie wydanym do końca Marvel Knights Spider-Man, zdublowanie samych siebie, to był największy wielbłąd Hachette w obu Kolekcjach. Ale niestety SBM nie może dać czegoś innego w tomie z Kingpinem, bo SBM jest szczelnie zamknięta. Przy łotrach już nie było kilku wariantów jak wcześniej przy mutantach. Niestety. Natomiast umieszczenie W&L i Born Again w jednym oddzielnym tomie nie stanowiło by dla Egmontu żadnego problemu. Ale tu chodzi tylko o to by znowu podłożyć nogę Kolekcji, bo inaczej oni nie umieją.

I przepraszam bardzo - jeśli w jednym tomie pierwsza historia to W&L a druga to Born Again, to czytelnik najpierw właśnie czyta jedno, potem drugie. Nie musi być przerwy aż pół roku by to sobie przyswoił. Przeniesienie W&L do polskiego 3 tomu, zamiast zostawić to w czwartym jak było w wydaniu amerykańskim, na którym te albumy bazują, nie ma moim zdaniem żadnego innego uzasadnienia niż dopiec konkurencji.

No nie, bo w oryginalnym wydaniu historie są umieszczone wg. Kolejności wydawania i W&L jest po Born Again. Jak to kolekcja jest zamknięta? Czy to przypadkiem nie Hachette w odpowiedzi na petycję o DD żółtego napisało, że mogą wydać wszystko? Z podmianą Deadpoola i części dubli też nie mieli problemu, a z Kingpinem nagle mają?

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #271 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:38:17 »
@Marvelek
Tak, mogli podmieniać, ale w WKKM. W SBM też trochę zmieniali co do różnych krajów, ale łotrów już nie podmieniali i nie podmienią.
I skoro Egmont mógł przenieść z tomu 4 do 3 W&L, to tym bardziej mógłby w tomie 4 zamieścić W&L na stronach wcześniejszych niż Born Again. Chyba łatwiejsza jest zmiana kolejności stron w obrębie jednego tomu, niż mieszanie zawartością dwóch tomów.

Wydając w ten a nie inny sposób tom 4 Egmont wyciągnął właśnie rękę do tych co kupowali kolekcje, umieszczając w jednym tomie dwa komiksy wydane wcześniej w WKKM i SM czyli "Odrodzonego" i "Człowieka bez Strachu" sprawił, że ci co wcześniej kupili je od Hachette (w tym ja) czwartego tomu nie muszą wcale kupować. No, ale niektórym głosy w głowie mówią zupełnie co innego.

No właśnie nie, bo jak napisał @ramirez82 i @michał81 to do 4 tomu dorzucono premierowy materiał. Skoro w 4 tomie wyjdą Born Again i Man Without a Fear, to gdyby dorzucili tam też War and Lowe, a te kilka nowych zeszytów (226 itp.) zostało w 3 tomie, to wtedy kupujący wcześniejsze kolekcyjne wydania, mogliby 4 tom Egmontu pominąć jak pierwszy, jak napisałeś. Bo cały premierowy materiał byłby w tomie 2 i 3, a zdublowany w tomie 1 i 4. I tak byłoby najlepiej. Ale tak nie będzie bo znowu Egmont zamieszał oryginalną zawartością wydań amerykańskich wtedy, kiedy jemu to jest wygodne a nie czytelnikom.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #272 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:47:29 »
Bazyliszek do jasnej cholery zrozum w końcu, że NIKOMU OPRÓCZ CIEBIE to nie przeszkadza.
WSZYSCY poza tobą są zadowoleni z tego co robi Egmont więc przestań już tu wypisywać te swoje żale bo one NIKOGO NIE OBCHODZĄ.
A swoją drogą to nic dziwnego, że Egmont podejmuje decyzje, które podobają się wszystkim oprócz Ciebie bo byłoby dziwne jakby robili coś tylko pod Ciebie, a nie tak jak wszyscy inni wolą.
Więc skończ już z tymi bzdurami.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:58:41 »
@Bazyliszek kiedy Egmont planował wydanie DD to Hachette nic nie mówił o wydaniu Kingpina, zresztą nadal oficjalnie nigdzie nie widzę takiej informacji. Przypomnę, Egmont zawsze z dużym wyprzedzeniem planuje wydanie komiksów, więc licencja i dogadanie szczegółów odnośnie DD Millera nastąpiło w 2018 (zapowiedź padła na emfce 2018), czyli (ponad) dwa lata temu.

Jeśli Hachette teraz wyda komiks z tą samą zawartością to będzie tylko jego wina, a nie Egmontu.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:03:43 »
Gdyby tom 4 DD Milera wyszedł tak jak w USA, czyli Born Again, War and Love i Man Without a Fear plus parę zeszytów, słowa bym nie powiedział. Znaczy szkoda mi byłoby tych ścinków, ale bym przebolał. Natomiast nie podoba mi się to, że znowu Egmont zmienia zawartość tych amerykańskich wydań, ale pod siebie i kiedy to im jest wygodnie. I dla tego znowu mnie trochę złość bierze na to wydawnictwo, bo jak zaczęli jak w oryginałach, to powinni tak skończyć.

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:16:22 »
Ale oni zmienili to pode mnie, nie muszę kupować żadnych dubli. Jedyna słuszna droga.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:31:31 »
@Bazyliszek jak masz w temacie kolekcji to nie tylko on zmienia zawartość wydań oryginalnych, wiec to nie jest żaden argument w dyskusji. Wybacz ale masz zdecydowanie cos nie tak z głową skoro tego nie widzisz. I jestem zmęczony czytaniem tego spamu który tworzysz, wiec dodaje cię do ignorowanych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:36:12 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 17:41:36 »
I jestem zmęczony czytaniem tego spamu który tworzysz, wiec dodaje cię do ignorowanych.

W sumie też skorzystam z tej opcji, starczy walenia głową w ścianę 8)

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 18:00:30 »
Sam widzisz Bazyl, mam nadzieję że masz psa.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 19:37:07 »
To sobie w końcu podyskutuję z Bazylem w spokoju  ;)

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #280 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 14:19:51 »
Ktoś może się odnieść do tego komenta z Gildii odnośnie Daredevil - Wizjonerzy: Frank Miller, tom 3.:

"Porażka edytorska. Poprzednie tomy miały okładki rozdziałów na całą stronę a ten tom obrócone, obcięte jeszcze z podpisanymi datami wydań (po cholerę to komu wszystkie informacje które tak są w narożniku okładki) . Jak (Egmont) zaczynacie serię to trzeba być konsekwentnym do jej końca. Gdybym wiedział że tak to wydadzą kupiłbym całość po angielsku w jednym tomie. Oczywiście dodatki usunięte a album Elektra wskrzeszona nie ma okładki. Wydanie tak psuje wrażenia estetyczne, że nie chce mi się tego czytać. Ciekawe jak spie.... czwarty tom? Za wydanie macie 1 gwiazdkę."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #281 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 16:35:05 »
Odnośnie obróconych okładek to rzeczywiście tak jest. Ale to nie jest wina Egmontu. Co do braku dodatków to wydanie Visionaries takich nie posiada. Osoba pisząca komentarz albo nie zna wydania oryginalnego, albo myli z wydaniem Daredevil Omnibus by Frank Miller and Klaus Janson.

Tak, jest brak okładki Elektra Lives Again, ale jest też brak dwóch stron ze "szkicem Elektry" (jeśli tak można to nazwać), przy czym to nic straconego. Sam komiks jest oddzielony od reszty stroną tytułową.

Dziwię się, że osoba nie marudzi na to, że materiał z BIZARRE ADVENTURES jest czarno biały, kiedy można było wydać to w kolorze ;) .

Wg mnie osoba która napisała komentarz nie wie jak wyglądają oryginalne wydanie, albo je po prostu myli z innym.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 16:37:37 wysłana przez michał81 »

Offline Death

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #282 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 16:44:58 »
Zarzućcie jakąś fotkę odwróconej okładki. :)

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #283 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 16:59:18 »


Należy zaznaczyć, że Daredevil: Love and War ma już okładkę normalnie skadrowaną.

Online xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #284 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:16:27 »
W omnibusie jest już ładna okładka:

Twój komiks jest lepszy niż mój