Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 457114 razy)

Mario, ainam102 i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3435 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 10:01:12 »
 Przepraszam, ktoś (poza użytkownikiem Kyms) otrzymał prenumeratę z tego miesiąca?

Offline stab

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3436 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 22:28:22 »
Ja cały czas czekam na tomy 68-69 :(

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3437 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 06:58:34 »
Ja cały czas czekam na tomy 68-69 :(
No to trzeba koniecznie do nich napisać! bok@hachette.com.pl Pisz do skutku.

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3438 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 10:27:23 »
OK, u mnie przed chwilą był listonosz z tomem 70-71 :-) Jednak warto kierować się do biura obsługi Hachette od czasu do czasu (szczególnie jeśli macie jakieś wątpliwości co do potencjalnego terminu dostawy, staram się tego nie nadużywać) z pytaniami "czy wysłaliście mi taką a taką prenumeratę", zawsze chętnie odpowiadają w rozsądnym terminie, serio :-)
Z drugiej strony ciekawiło mnie, kto kiedy otrzymuje swoje egzemplarze z prenumeraty, stąd moje wcześniejsze pytanie. Trzymam kciuki za tych z was, którzy mają (przejściowe, miejmy nadzieję) problemy z terminowym otrzymywaniem komiksów z tej zacnej kolekcji.

Offline Sebo

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3439 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 10:45:01 »
Ja miałem od początku prenumeratę i nagle urwali mi wysyłanie przesyłek w okolicach 30 tomu. Trwało to kilka miesięcy, nie zależało mi tak wtedy na kontynuacji a więc nie dociekałem czemu nic nie przychodzi. W końcu kiedy w kiosku był już gdzieś tak tom 55 postanowiłem się do nich odezwać i okazało się ze przerwali prenumeratę z uwagi na to że na koncie widniała nie dopłata 10 zł. Pewnie zrobiłem jakiś błąd w przelewie, nawet nie dociekałem. Wpłaciłem te 10 zł i teraz mi wznowili. Ostatnio dostalem więc dopiero tom 37.

Offline WolfSazen

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3440 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 13:06:04 »
Myślałem że jestem w miarę na bieżaco gdyż też czekam na numery 68-69 a tutaj niektórzy już otrzymali 70-71 :) Pomimo tylu prenumerat nie czaję zupełnie tych rozbieżności w wysyłce. Czasami mam wrażenie, że to poczta polska daje ciała gdyż nie chce im się na biężąco roznosić "pakietów" i dostaję przesyłke z płatnością na wczoraj...

Offline erol

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3441 dnia: So, 16 Marzec 2024, 17:41:27 »
Dorzucę jeszcze zapowiedzi PL - tak gdyby kogoś...

Czy ktoś podzieli się opinią na temat tego Aquamana? Warto kupić?

Offline Sebo

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3442 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 08:51:00 »
Przeczytałem tom o All-Star Squadron i nawet mi się podobał chociaż troche absurdow związanych z podróżami w czasie oczywiście było. Rozbawił mnie trochę zachwyt bohaterów nad postacią Harry Hopkinsa doradcy Roosevelta. Ciekawe co by powiedzieli gdyby wiedzieli jakie rewelacje o tej postaci historycznej wyjdą na jaw w latach 90-tych.

Ten komiks niejako pokazuje dlaczego był potrzebny Kryzys Na Nieskończonych Ziemiach. Trochę sztuczne były wypowiadane przez bohaterów kwestie - typu "to Superman z ziemi 2 ale z mojej przeszłości, a tamten to Green Lantern z JSA ale 40 lat starszy" itp.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3443 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 11:40:31 »
Czy ktoś podzieli się opinią na temat tego Aquamana? Warto kupić?
Time & Tide jest całkiem dobre, również mroczne, ake to typowe, lata 90 (szczególnie jest tam dość głośna scena, jedna z większych i znanych dla tej postaci sądzę, ale jaka to nie będę spoilerował), Peter David jakby nie patrzeć to duże nazwisko. Więc generalnie ja polecam, chętnie kupię wydanie Polskie i przeczytam lo latach, wspominam to lepiej niż Legende Aquamana z 65 tomu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2024, 11:42:35 wysłana przez wayne_collector »

Online Crono

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3444 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 12:18:01 »
Nie czytam DC od czasów Tm-Semic i totalnie nie interesują mnie komiksy z tego wydawnictwa. Ostatnio jednak naszła mnie ochota na odświeżenie sobie Supermana, w związku z planowanym wydaniem przez Egmont Śmierci Supermana. Pamiętam, że w czasach Tm-Semic dobrze dobrze bawiłem się przy pierwszych numerach Johna Byrne'a. Dlatego wybór padł na te numery. Jako że nie chcę kupować pomiętolonych semików, wybór padł na kolekcję od Hachette. Z tego co się zorientowałem, to tom 14 jest idealny na początek, bo zawiera pierwsze przygody Supka po restarcie uniwersum. Ale jest coś tam jeszcze co się dzieje przed pojawieniem się Doomsday'a? Może tom 67 - Odrodzenie legendy, bo widzę że wśród autorów John Byrne?

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3445 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 12:50:22 »
Nie czytam DC od czasów Tm-Semic i totalnie nie interesują mnie komiksy z tego wydawnictwa. Ostatnio jednak naszła mnie ochota na odświeżenie sobie Supermana, w związku z planowanym wydaniem przez Egmont Śmierci Supermana. Pamiętam, że w czasach Tm-Semic dobrze dobrze bawiłem się przy pierwszych numerach Johna Byrne'a. Dlatego wybór padł na te numery. Jako że nie chcę kupować pomiętolonych semików, wybór padł na kolekcję od Hachette. Z tego co się zorientowałem, to tom 14 jest idealny na początek, bo zawiera pierwsze przygody Supka po restarcie uniwersum. Ale jest coś tam jeszcze co się dzieje przed pojawieniem się Doomsday'a? Może tom 67 - Odrodzenie legendy, bo widzę że wśród autorów John Byrne?
Tak, bierz 67 tom, jest to właśnie bezpośrednia kontynuacja tomu 14 „Man Of Steel” i zeszyty pisane przez Byrne'a.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3446 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 13:24:44 »
I możesz wziąć tom Legendy, bo ten event przeplata się z drugim tomem Byrne'a.
Batman returns
his books to the library

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3447 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 23:19:35 »
trochę mi się nagromadziło nieprzeczytanych tomiszczów, czy ktoś ma radę jak czytać kryzysy? bazując na kolekcji

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3448 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 14:03:03 »
trochę mi się nagromadziło nieprzeczytanych tomiszczów, czy ktoś ma radę jak czytać kryzysy? bazując na kolekcji
https://marveldcchronologia.wordpress.com/eventy-i-croosovery-dc/
Zapoznaj się z tym, wchodź w poszczególne zakładki, moim zdaniem najbardziej kompleksowo zebrana chronologia i informacje co jest w kolekcji itp. Tylko jak widzę nie jest uzupełniona całkowicie, ale i tak warta uwagi ta strona moim zdaniem.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3449 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 17:19:06 »
Bohaterowie i Złoczyńcy t. 68. All-Star Squadron: Kryzys na Ziemi Prime – i po lekturze. Chwilę to trwało, bo i zbiór rozpisany „na gęsto”, a do tego całkiem obszerny. Osobom odchowanym na współcześnie rozpisywanych komiksach tej realizacji bym nie polecał. Chyba że wykazują co najmniej okazjonalne zacięcie antykwaryczne.
 
Jako wielbiciel Złotej Ery DC miałem mnóstwo radości z rozpoznawania perypetii „Stowarzyszonych i Sprawiedliwych” w wersji Ultimate A.D. 1981. Znać przy tym, że Roy Thomas (tj. szanowny pan scenarzysta, który zmuszony był wówczas pożegnać się z Marvelem) dołożył starań by nie zabrakło licznych smaczków i nawiązań do przygód tych postaci publikowanych w toku lat 40. Ma się zatem poczucie łączności z superbohaterską prehistorią, która gdyby nie zamiłowanie do „trykotów” takich twórców jak Gardner Fox i John Broome, być może okazałaby się epizodem w dziejach komiksowego medium bez na szczęście zaistniałej kontynuacji.
 
Przy okazji udało się nie tylko podarować drugą młodość Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Sprawiedliwości, ale w dalszej perspektywie powołać do życia nową generacje metaludzi skupionych w drużynie Infinity Inc. (notabene bardzo urokliwa seria). Ponadto udzielał się w tym przedsięwzięciu rozpoczynający swoją aktywność Jerry Ordway, co dla mnie już samo w sobie jest bardzo dużą wartością. Krótko pisząc: rzecz w dobrym guście, choć nade wszystko dla wielbicieli rozrywkowej klasyki.