Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 456864 razy)

Martin Eden, simon84w i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2430 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 16:24:34 »
Nie przesadzaj w drugą stronę, 192 strony za 40 zł gdzie taki Batman #04: Zabobonna zgraja z grudnia ma 168 za 60zł i realnie można to dorwać za ~39 zł, ceny są podobne
FGO: 758,469,198

Online Bazyliszek


Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2432 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 16:47:13 »
@up
Jutro wychodzi kolejny tom. 8 zeszytòw na twardo za 45 zł. Egmont wydaje drożej.

https://czytam.pl/dceased-martwa-planeta-tom-taylor-trevor-hairsine-1023007?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo&ceneo_spo=true&ceneo_cid=f83d1901-5313-e2bf-6833-a244e1110878
Fajny przykład. Szkoda, że nie wspomnisz o przykładach, gdzie Egmont potrafi wydać większą liczbę zeszytów niewiele drożej np. https://egmont.pl/Batman.-Wojna-Jokera.-Tom-2,58051585,p.html

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2433 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 16:54:36 »
Wojna Jokera jest na miękko. Jasne źe podobny objetościowo komiks na miękko, zawsze będzie tańszy niż ten na twardo.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2434 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 17:06:10 »
No i co z tego zawsze pisałeś, że nie ma znaczenia liczy się zawartość, zresztą format taki sam, te kolekcje mogłyby na miękko wydawać to byłoby taniej, szczególnie ta nowa, która wychodzi bardzo drogo.

@up
Jutro wychodzi kolejny tom. 8 zeszytòw na twardo za 45 zł. Egmont wydaje drożej.

https://czytam.pl/dceased-martwa-planeta-tom-taylor-trevor-hairsine-1023007?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo&ceneo_spo=true&ceneo_cid=f83d1901-5313-e2bf-6833-a244e1110878
A resztę tego też wydadzą czy znowu parę pierwszych zeszytów ::) Nie mogą tak jak TK wydaje w całości, tylko wszystko tak pocięte, kolejce to zło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2435 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 08:00:18 »
Wiesz Odyn ten sposòb można było zastosować do innych komiksòw. Było przecież wypasione wydanie Szninkiela a mimo to ludzie chcieli też normalnego. Ciągle słyszę teraz od hejteròw, że dobrze że Egmont wyda teraz Złoty Wiek mimo ze poprzednie wydanie długo było dostępne na Empik.com i też je można bylo sobie kupic.

Ceny skoczyły i dla mnie liczy się każda złotòwka, więc mogę poczekać z zakupem tego komiksu. Tym bardziej, że dodatki i informacje w kolejnych tomach BiZ bardzo mi się podobają. W końcu jest jak w SBM uzupełniana wiedza o postaci i komiksach, tyle że DC a nie Marvelu.

No i kupiłem wypasioną wersję Najjaśniejszego dnia. Była bardzo droga. Na razie mi wystarczy.
Wszystko zależy co chcesz czytać. Abstrahując kto wydaje. Ja się łapię na tym, że chcę czytać całe serie (najlepiej wzbogacone tie-inami), nie pojedyncze tomy wyrwane z kontekstu lub początki runów. BiZ wypada dużo lepiej niż WKKDC która dla mnie była daremna widząc co robi [na plus] Hachette. Zamiast starych ramotek mamy nie raz uzupełniane tie-inami historie. Ok.
Ale ma wszystkie wady jakiejkolwiek kolekcji - długi czas oczekiwania, mnóstwo tomów które mnie nie interesują oraz wydawanie nie po kolei (to są główne powody, za które nie lubię kolekcji).

Z wszystkich tomów jakie do tej pory wyszły w BiZ posiadam tylko Legendy, Legion Samobójców Próbę Ognia i Godzinę Zero. To, co mnie również interesowało czyli Deathstroke, Liga Sprawiedliwości Droga Tornada, Ptaki Nocy i Nieskończony Kryzys mam w oryginale. Mam kompletny tj. cały run Wolfmana na miękko (bo tak wydało to DC), wszystkie 3 wydania zbiorcze Dixona (więcej nie wydali, a zeszytów nie zbieram), deluxe Johnsa i Meltzera zbierający nie tylko Drogę Tornada oraz omnibus Nieskończonego Kryzysu (najlepsze wydanie tej historii zbierające wszystko po kolei w jednym miejscu). Żadne polskie wydania nie są w stanie skłonić mnie do sprzedaży tych ang, bo nikt tego dobrze nie wydał i nie wyda. Jeśli interesuje mnie jakaś postać, czy grupa to chcę mieć coś więcej niż kilka zeszytów zebranych w jeden tomik. Kolekcja to dobry punkt wejścia w komiksy, taki guilty pleasure. Nic ponadto.

Egmont wydaje mnóstwo komiksów co miesiąc, a ja się łapię na tym, że obecnie mało co mnie interesuje. To co mnie interesuje muszę czytać po angielsku. Ale sporo też już od nich nakupowałem w latach ubiegłych (Deluxy, Nowe DC Comics, Odrodzenie, else worldy) - zawsze byłem zadowolony z jakości. Np. nie ma na rynku polskim lepiej wydanego Potwora z Bagien Moore'a, czy Snydera. Tak samo nie ma lepiej wydanej Wojny z Korpusem Sinestro. Czekam na Wieże Babel bo będzie lepiej wydana niż ta w WKKDC. Natomiast przyznam szczerze, że w przypadku Nieskończonego Kryzysu, Flashpointa to Hachette odrobiło lepiej pracę domową w kontekście zawartości (mimo tego podzielenia Kryzysu na dwa tomy i nie wydania go po kolei - co mnie np. zraziło).

Mnie jest szkoda życia na dywagacje co u nas wydadzą, na co jest szansa i w jakim formacie. Jeśli czegoś nie ma po polsku dobrze wydanego to biorę najlepszy możliwy format po ang - dla mnie to omnibus. I choćby wydali kolekcje moich ukochanych Latarników po polsku w kolekcji albo tak jak obecnie wydają czyli różne wydawnictwa różne tomy to i tak zostanę przy 4 omnibusach oraz trejdach Tomasiego i Gibbonsa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Styczeń 2023, 08:05:59 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline dmlakers1

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2436 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 08:34:46 »
Powiedzcie czy warto kupować ten dzisiejszy tom Ligi Sprawiedliwości?
Widzę, że lata 2000 ale nie jestem do końca przekonany do końca co do zakupu.

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2437 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 08:56:49 »
Powiedzcie czy warto kupować ten dzisiejszy tom Ligi Sprawiedliwości?
Widzę, że lata 2000 ale nie jestem do końca przekonany do końca co do zakupu.


Na blogu już wleciała recka: http://comixxy.com/2023/01/18/liga-sprawiedliwosci-sciezka-tornada-bohaterowie-i-zloczyncy-dc-tom-39/

TL;DR
To bardzo dobra okazja do zapoznania się z dwoma postaciami:
- Red Tornado - to główna historia i przebieżka przez jego lore
- Black Lighting - podobny wątek, lecz z pazurem noir.

Sam wątek Ligi to dosłownie laurka, gdyż scenarzysta jest w nich zakochany od dziecka, co widać po pierwszym jak i ostatnim zeszycie. IMHO warto, gdyż takiej ilości materiały i tak lekko napisanego o Red Tornato nigdy nie dostaniemy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Styczeń 2023, 09:12:46 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2438 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 09:27:29 »
Dla samych rysunków Eda Benesa warto i jego wersji Wonder Woman - gdzie pojawily sie glosy oburzenia ze zbyt seksistowsko ja rysowal - wiadomo ocipiale feministki i  inne wojowniczki gownoburzy....

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2439 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 09:58:37 »
Dla samych rysunków Eda Benesa warto i jego wersji Wonder Woman - gdzie pojawily sie glosy oburzenia ze zbyt seksistowsko ja rysowal - wiadomo ocipiale feministki i  inne wojowniczki gownoburzy....
Ja czekam aż DC w końcu zbierze do kupy wszystkie komiksy z Ligą McDuffiego (i te, które się odwołują do fabuły) i wyda jakiś porządny omnibus. Ed Benes zrobił kawał dobrej roboty. W moim odczuciu najlepiej narysowana Liga od czasów przełomu lat 80 i 90.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2440 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 12:48:15 »
Warto kupić tom z tą Ligą. Mi się go lepiej czytało niż Morrisona i Rebirth.

Czyli Odyn sie z tobą zgadzam - każdy kupuje co chce. A ze wks w Kolekcji jest pewne to ja poczekam

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2441 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 13:05:02 »
Dla mnie aktualnie idą cztery tomy po kolei, które mieć trzeba. Legion Superbohaterów to prolog do jednej z najsłynniejszych historii DC pierwszej połowy lat 80-ych. Droga Tornada to jeden z najbardziej znanych komiksów z Ligą, do tego pisany przez autora Kryzysu Tożsamości potrafiącego warsztat pisarza thrillerów przekuć na superhero. Na cztery pory roku to absolutna klasyka Supermana niedostępna na rynku. Zabójcza prędkość to głośna historia ze świetnie przyjętego runu Waida. Dopiero później mamy dubel (znakomita rzecz, ale już mam).
Batman returns
his books to the library

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2442 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 13:31:21 »
Dopiero później mamy dubel (znakomita rzecz, ale już mam).
Liga Sprawiedliwości: Końce i Początki to tylko połowiczny dubel. O ile Początki były zawarte w WKKDC t. 71, o tyle Końce to debiut na naszym rynku. Jednocześnie ten tom stanowi bardzo dobre uzupełnienie eventu Legendy (t. 28).

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2443 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 14:15:04 »
Ale weź przestań... teraz będę musiał kupić.   :-\
Batman returns
his books to the library

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2444 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 15:37:50 »
Ale weź przestań... teraz będę musiał kupić.   :-\

Nikt nie powiedział, że decydując się na takie hobby będzie łatwo :P. Małe przypomnienie mojej polecanki tego tomu.
41. Justice League of America: Endings & Beginnings (COLLECTS JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #258–261; JUSTICE LEAGUE #1–6; JUSTICE LEAGUE INTERNATIONAL #7)
JLA złożona z Marsjańskiego Łowcy, Elongated Mana, Cyganki (!), Steela (nie tego od Supermana, tylko Komandora Steela), Vibe'a i Vixen  ??? Tak, był taki skład w historii DC i o końcówce tego okresu opowiada ten tom. Stanowi on jednocześnie tie-in oraz aftermath do zapowiedzianego już w polskiej wersji wydarzenia "Legendy". Dostajemy tu początki końca Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i początki początków Ligi Sprawiedliwości. Niestety nie jest to zbyt kuszący tom dla posiadaczy WKKDC, ponieważ w pełni dubluje on t. 71 (czyli zeszyty Justice League vol.1 #1-6 i Justice League International vol. 1 #7), choć z drugiej strony premierowo dostajemy wydarzenia sprzed uformowania się nowej Ligi (czyli zeszyty Justice League of America #258–261). Z kolei w WKKDC t. 78 dostaliśmy kontynuację tych wydarzeń (czyli zeszyty Justice League International vol. 1 #8-12). Dla osób mających w pompce estetykę panoramy najlepiej byłoby pozbyć się WKKDC t. 71 i zakupić tom BiZ, jednocześnie zostawiając WKKDC t. 78. Ja biję się z myślami czy brać (nie mam tych wydań z WKKDC)  :-\