Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 456710 razy)

Maragast i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline stab

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2415 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 16:04:32 »
Spoko, a ja bym wolał cały run GL Johnsa w omnibusach i też nie mam tego wyboru. Przytyk był raczej o te wszystkie teorie spiskowe że TK robi wjazd na chatę Hatchette i zabrania im drukowania jakiś komiksów, albo TK jedzie do Niemiec jak jakiś szpieg z krainy deszczowców żeby wykraść tajną rozpiskę  tytułów jakie ukażą się w kolekcji, aby je wcześniej wydrukować.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2416 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 16:23:03 »
Fake konto bazyla jak nic ;)
Nic z tych rzeczy. Wolę wybór i zaoszczędzone 80/90 zł z Wojny... Wydać na inny komiks. Nie wszyscy muszą mieć Deluxy i Omnibusy żeby cieszyć się historią

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2417 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 16:30:53 »
Tylko na razie nie ma wyboru, może będzie może nie będzie, bo TK to szef mafii komiksowej i on decyduje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2418 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 17:16:35 »
Przypominam też że w 2019 roku wszyscy dziwiliśmy się dlaczego Egmont wydał tylko Blackest Night ze środka cyklu eventòw Johnsa. Pytano się wtedy TK co z WKS i odpowiadał że nie będzie. Wtedy. Faktem jest, że WKS wyszło dopiero po polskim teście BiZ, po dwòch latach od BN. Jeśli to było zaplanowane tak od początku przez Egmont, to jest to nadzwyczaj dziwne. Najpierw wydali Dwòjké, po ponad dwòch latach Jedynkę i po jeszcze roku Tròjkę. Gdzie tu porządek? Oczywiście nasuwa się też pytanie co z Wojną Zielonych Latarni? Czy są plany na wydanie tego komiksu Johnsa przez Egmont?

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2419 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 17:37:37 »
Nie, nie wszyscy byli zdziwieni :)
To daj jakiś link czy coś gdzie pytano o WKS, ja pamiętam, że jak ogłoszono Najczarniejszą noc jakiś to koleś pytał czy będzie Najjaśniejszy dzień i TK odpowiedział, że raczej tak.
A najlepsze jest to, że te twoje kolekcje wydają praktycznie wszystko ze środka, sam początek albo sam koniec i wtedy wszystko jest ok  ;D ;D ;D ;D ale jak Egmont coś tak wyda to hur-dur jak Egmont śmiał coś tak wydać  ;D ;D ;D
Najwyraźniej za mało ostrzeż dzisiaj dostałeś bo jeszcze możesz pisać  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Styczeń 2023, 17:42:02 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2420 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 18:42:30 »
Przypominam też że w 2019 roku wszyscy dziwiliśmy się dlaczego Egmont wydał tylko Blackest Night ze środka cyklu eventòw Johnsa. Pytano się wtedy TK co z WKS i odpowiadał że nie będzie. Wtedy. Faktem jest, że WKS wyszło dopiero po polskim teście BiZ, po dwòch latach od BN. Jeśli to było zaplanowane tak od początku przez Egmont, to jest to nadzwyczaj dziwne. Najpierw wydali Dwòjké, po ponad dwòch latach Jedynkę i po jeszcze roku Tròjkę. Gdzie tu porządek? Oczywiście nasuwa się też pytanie co z Wojną Zielonych Latarni? Czy są plany na wydanie tego komiksu Johnsa przez Egmont?
Rozumiem, że nie przeszkadza Ci zaburzona chronologia wydarzeń w kolekcjach? Odstępy czasowe również nie?

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2421 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 18:49:54 »
Ale czego wy tu nie rozumiecie? W kolekcjach jest dla Bazyliszka jest dozwolone wszystko. To Egmont ma się dostosowywać do jego zachcianek, a nie kolekcje. Temat zamknięty, można się rozjeść.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Styczeń 2023, 19:16:51 wysłana przez michał81 »

Offline WolfSazen

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2422 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 10:14:06 »
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z numerami 40 i 41 ;)

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2423 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 10:42:07 »
Nic z tych rzeczy. Wolę wybór i zaoszczędzone 80/90 zł z Wojny... Wydać na inny komiks. Nie wszyscy muszą mieć Deluxy i Omnibusy żeby cieszyć się historią

Można również przeczytać translacje w Internecie, tylko czy to komfortowe? To pytanie retoryczne. Zmierzam do czegoś innego - ile jest dla Ciebie warty czas? Życie ułudą, że kiedyś za kilka lat ktoś ponownie wyda daną historię. Ok, załóżmy że Hachette wyda to w 2024, 2025 lub 2026. Po co tak długo czekać, kiedy można to dostać od ręki? Historia jest naprawdę świetna, bije łeb na szyję większość obecnego ongoingu na który być może (tego nie wiem) zmarnujesz kasę. Szkoda życia. Ja tam żyję zgodnie z sentencją Carpe diem. Dzięki temu taki run Priesta w Deathstroke'u jest już dawno za mną (a kilka lat zmarnowałem, łudząc się że może dostaniemy to po polsku).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2424 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 13:55:49 »
Patrzę na to inaczej, historia z Sinestro od wielu, wielu lat była pożądana przez czytelników. Egmont wydał ją po 15 latach od oryginału, Ja wiem co tam jest, wiem też jak odwoływano się do tego komiksu w późniejszym czasie, dlatego przeczytanie go za rok przy tak wielkiej ofensywie komiksowej innych wydań, wydawnictw, mnie nie boli. Wiem też że rynek papieru jest w kryzysie od pozyskiwania surowca przez produkcję ale nie znaczy że muszę się godzić na hiper wydanie w hiper cenie. Mnie boli wyrzucenie normalnego wydania z Kolekcji tyle i aż tyle.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2425 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 14:20:58 »
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z numerami 40 i 41 ;)

Do mnie też, ale 38 i 39 zaginęły w akcji. Pierwszy raz.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2426 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 14:31:39 »
Patrzę na to inaczej, historia z Sinestro od wielu, wielu lat była pożądana przez czytelników. Egmont wydał ją po 15 latach od oryginału, Ja wiem co tam jest, wiem też jak odwoływano się do tego komiksu w późniejszym czasie, dlatego przeczytanie go za rok przy tak wielkiej ofensywie komiksowej innych wydań, wydawnictw, mnie nie boli. Wiem też że rynek papieru jest w kryzysie od pozyskiwania surowca przez produkcję ale nie znaczy że muszę się godzić na hiper wydanie w hiper cenie. Mnie boli wyrzucenie normalnego wydania z Kolekcji tyle i aż tyle.
Jednych boli takie wydanie, inni go pożądają. Na to nie ma złotej recepty. Inaczej wydawnictwo musiałoby wydawać jeden komiks w kilku wersjach. Dobrze zobrazowało to pytanie o przedruk Metali zadany na MFce. Połowa sali chciała tak jak było, połowa bez metalicznych połysków co zmniejszyłoby wydatki.

Online Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2427 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 15:31:56 »
Można również przeczytać translacje w Internecie, tylko czy to komfortowe? To pytanie retoryczne.

Bardzo komfortowe przy dobrym sprzęcie.
Ja mam Samsung Galaxy Tab S8 Ultra i 14-to calowy ekran amoledowy robi mega robotę - kolory biją na głowę wydania papierowe, a rozmiar jeszcze większy od deluxa więc biorąc jeszcze pod uwagę wygodę trzymania nawet tak dużego tabletu w porównaniu do cegły to czyta się tak o wiele bardziej komfortowo niż wydanie papierowe.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2428 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 16:10:44 »
Wiesz Odyn ten sposòb można było zastosować do innych komiksòw. Było przecież wypasione wydanie Szninkiela a mimo to ludzie chcieli też normalnego. Ciągle słyszę teraz od hejteròw, że dobrze że Egmont wyda teraz Złoty Wiek mimo ze poprzednie wydanie długo było dostępne na Empik.com i też je można bylo sobie kupic.

Ceny skoczyły i dla mnie liczy się każda złotòwka, więc mogę poczekać z zakupem tego komiksu. Tym bardziej, że dodatki i informacje w kolejnych tomach BiZ bardzo mi się podobają. W końcu jest jak w SBM uzupełniana wiedza o postaci i komiksach, tyle że DC a nie Marvelu.

No i kupiłem wypasioną wersję Najjaśniejszego dnia. Była bardzo droga. Na razie mi wystarczy.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2429 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 16:18:46 »
Ja ostatnio kupiłem jeden tom z tej kolekcji i musze przyznać, że bardzo drogo to wyszło, Egmonty z taką samą ilością stron są dużooo tańsze.
Twój komiks jest lepszy niż mój