Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 456542 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #915 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 12:42:41 »
Przeczytałem piąty tom - spoko, bo aż trzy zeszyty więcej względem tego, co wydał Egmont.
Wkurza mnie jedynie to, że komiks... skrzypi przy lekturze. Też to zauważyliście, czy to mój egzemplarz?
Normalnie przy każdej przerzuconej stronie skrzypnięcie okładki. W nocy słychać to niemiłosiernie, myślałem, że mnie kobita z łóżka wyrzuci ;)

Offline miragepl89

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #916 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 15:18:33 »
Słyszałem coś o tej Kolekcji. Czyli zaraz jak się Superłotrzy i Transformers skończą, jest materiał na testy na przyszły rok. Niech żywi nie tracą nadziei. Może zostaniemy przy jednej Kolekcji DC i jednej Marvela na raz, tak jak teraz jest i zawsze być powinno (chyba że byłoby więcej ale nigdy mniej). Na cztery brytyjskie numery testowe, tylko jeden to dubel, a przecież Panini mogłoby coś tam, coś tam zmienić, jak było z WKKM. Nowy rok szykuje się równie interesująco pod względem komiksowym, jak obecny.

Świetne przykładowe strony. Ja to kchcem!
Słabe są tylko dodatkowe numery za prenumeratę premium - wszystkie tytuły były w WKKM, SBM, albo Egmont to wydał. Żeby mnie naciągnąć na coś takiego, w Polsce musieliby je zmienić na premiery.

Ave Hachette.

Potencjał do wydania jest bardzo duży, bo za chwilę skończą się Superzłoczyńcy i pasowałoby w ciągu kilku kolejnych miesięcy uruchomić coś nowego z Marvela.

Do tego filmy znów nakręcą hype, bo przecież mamy Strange'a, Thora, Black Panther i Cpt. Marvel. 4 mocne pozycje na 2022. Idealnie, by w tym czasie uruchomić nową kolekcję.

Brałbym w ciemno, a widać po testowych 4 numerach, że chcą zaoferować coś nowego i nie dublować zbytnio WKKM (poza 3 tomem).

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #917 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 17:03:00 »
Potencjał do wydania jest bardzo duży, bo za chwilę skończą się Superzłoczyńcy i pasowałoby w ciągu kilku kolejnych miesięcy uruchomić coś nowego z Marvela.

Do tego filmy znów nakręcą hype, bo przecież mamy Strange'a, Thora, Black Panther i Cpt. Marvel. 4 mocne pozycje na 2022. Idealnie, by w tym czasie uruchomić nową kolekcję.

Brałbym w ciemno, a widać po testowych 4 numerach, że chcą zaoferować coś nowego i nie dublować zbytnio WKKM (poza 3 tomem).

Filmy nie nakręcają żadnego wielkiego hype'u na komiksy. 95% ludzi, których znam, a którzy oglądają filmy MCU, DC nie czytają komiksów i nie mają takich zamiarów. To są praktycznie dwa oddzielne światy i szczerze wątpię, żeby tacy ludzie się wciągnęli w komiksowe superhero, bo jeżeli chcą je czytać to szukają dosłownego przełożenia interpretacji filmowej postaci ale w formie komiksu. Taki przykład, który przychodzi mi do głowy, o którym już wspomniałem na forum. Znajoma dziewczyny chciała poczytać coś o Jokerze, ale stricte tym Jokerze Phoenixa. Jak ktoś czyta komiksy to je czyta niezależnie od filmów, mody na komiksowe widowiska.

Co do hitów... śmiechłem. Thor i Strange pewnie będą spoko, ale Cap Marvel i Panthera? Jedne z najsłabszych filmów MCU i superhero w ogóle, ale straszliwie przecenione przez krytyków. Dość powiedzieć, że Cap Marvel ma całe 6.8 z prawie pół miliona głosów na imdb, a na rotten tomatoes 45% od widzów. To jest cienki wynik jak na popularność i sympatię ludzi do MCU.

W ogóle decyzja co do nominacji oscarowej dla  Panthery na najlepszy film była absurdalna. Takiej nominacji nie dostał Logan, a taki Joker, który już dostał, to przecież niebotycznie lepszy i mający jakąś ambicje film. Samo MCU ma parę filmów, które biją ten nudny film o Wakndzie na łeb na szyję.

« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Wrzesień 2021, 17:13:39 wysłana przez Pan M »

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #918 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 17:38:37 »
Issue 22 - Lex Luthor: The Black Ring vol. 1



Skąd taka informacja ?

I co będzie w tomach 18-21 ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #919 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:20:30 »

Skąd taka informacja ?

I co będzie w tomach 18-21 ?

Z FB grupy dotyczącej kolekcji UK

17 Superman: Man of steel
18 Green Arrow: The longbow hunters
19 Wonder Woman: Rebirth year one
20 JLA: New world order
21 Starman: Sins of the father
22 Lex Luther: The black ring volume 1
23 Infinite Crisis Volume 2

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #920 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:24:08 »
Szkoda że tom 17 i 20 to duble wobec WKKDC
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #921 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:31:41 »
Niestety. Kurczę, Salvat wydaje WKKDC w Hiszpanii. I brytyjski oddział nie mógł coś pozmieniać, by chociaż dubli z WKKDC nie było? Chociaż to trzeba by było ustalać jeszcze na poziomie negocjacji z DC, bo podobno oni jak już rzucą tą listą tytułów, to już nawet drobne zmiany nie są możliwe, jak było w WKKM u Panini.

Ale o czym mówimy? Marvel Legends znów daje nam Avengers Dissasemble, zamiast np. tej historii, jak zostały porwane największe miasta na Ziemi. Czyli teraz że będę musiał narzekać na duble egmontowe, to jeszcze dojdą duble Kolekcji po wcześniejszych Kolekcjach, które wyszły w Polsce. Ale z listy WKKDC powyżej 80 numeru, na razie jest tylko Flash: Terminal Velocity. Za mało.

Z trzeciej strony. Będzie Longbow Hunters. Czyli chyba warto, zwłaszcza dla tych co spodobał się im tom DCD  GA Lemiera.

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #922 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:37:08 »
Co do hitów... śmiechłem. Thor i Strange pewnie będą spoko, ale Cap Marvel i Panthera?
Jedne z najsłabszych filmów MCU i superhero w ogóle, ale straszliwie przecenione przez krytyków. Dość powiedzieć, że Cap Marvel ma całe 6.8 z prawie pół miliona głosów na imdb, a na rotten tomatoes 45% od widzów. To jest cienki wynik jak na popularność i sympatię ludzi do MCU.
Śmiechłem z twego śmiechnięcia. Przecież te filmy mają box officy z ponad milardem dolarów na końcie. I to mają nie być kinowe hity?

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #923 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:50:09 »
Ale z listy WKKDC powyżej 80 numeru, na razie jest tylko Flash: Terminal Velocity. Za mało.

W WKKDC w UK spośród tomów, które są na hiszpańskiej liście BiZDC wyszły jeszcze:
Final Crisis: Legion of 3 Worlds
Aquaman: Time and Tide
Suicide Squad: Trial By Fire
JLA: The Tornado's Path
Green Lantern: Emerald Twilight
Batman : Broken City

plus Wonder Woman: Who is Wonder Woman? - który to był na tej liście dodawanej przy okazji testu w Hiszpanii, gdzie było podane właśnie Terminal Velocity, zatem też może się pojawić

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #924 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:57:36 »
Śmiechłem z twego śmiechnięcia. Przecież te filmy mają box officy z ponad milardem dolarów na końcie. I to mają nie być kinowe hity?

Prawie wszystko co z MCU miałoby już miliard na ten moment, albo koło niego jakby nie covid. To jest zasługa dobrze naoliwionej machiny a nie jakości. Bardziej mi chodziło o bycie hitem w sensie jakości. Przecież o odbiorze pisałem. Te dwa filmy są imo okropne w kontekście czołówki MCU i kina superhero w ogóle, ale nie będę się nad tym rozwodził bo zrobi się potężny off top totalnie poza tematem wątku.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Wrzesień 2021, 19:00:40 wysłana przez Pan M »

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #925 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 06:47:25 »
Myślałeś że zamówisz przez neta komiks ze zniżką od ceny okładkowej i jeszcze odbierając użyjesz kodu -20% na zamówioną pozycję ??

Dokładnie tak myślałem :) a następny tom i tak mnie nie interesuje, zresztą do 27 września mam tą zniżkę to może coś się stacjonarnie znajdzie..

Ja tam nie patrze na duble. Jeśli coś mnie będzie interesować to kupię. Zresztą większości tych numerów z WKDC już nie ma w sprzedaży, więc dla kogoś takiego, jak ja, zaczynającego z komiksami od tej kolekcji to nie ma znaczenia czy powtarzają to czy tamto w Egmoncie czy WKDC. Zresztą jeśli mam wybór między wydaniem Hatchettowym a Egmontowym, a różnica wynosi 20-25 zł to wybiorę to tańsze.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #926 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 08:59:29 »
17 Superman: Man of steel - dubel z WKKDC i z TM-Semic

18 Green Arrow: The longbow hunters - no w końcu!!! Wyczekiwałem tej mini serii w WKKDC, ale tam nie została wydana/ Nareszcie będzie mi dane się z nią zapoznać  :) Szykuje się jeden z najlepszych tomów w kolekcji!!!

19 Wonder Woman: Rebirth year one - dubel z Egmontu

20 JLA: New world order - dubel z WKKDC i Egmontu

21 Starman: Sins of the father - zupełnie nieznana dla mnie postać. Pierwsze pięć zeszytów serii, która trwała przez ponad 80 numerów. To naprawdę sporo, a więc może być coś na rzeczy z tą postacią i jej przygodami. Zakup do rozważenia, chociaż co do zasady nie kupuję początkowych zeszytów jakichś serii.

22 Lex Luthor: The black ring volume 1 - przygody Luthora po wydarzeniach z Blackest Night, a więc po tym jak stał się pomarańczową latarnią. Z miłą chęcią zapoznam się z tymi wydarzeniami.

23 Infinite Crisis Volume 2 - dubel z Egmontu, choć tutaj będzie trochę dodatkowych, premierowych  zeszytów uzupełniających główny event. Nieskończony Kryzys jest w tej kolekcji wydany zdecydowanie lepiej niż przez Egmont, a dodatkowo dostaniemy jeszcze tomy stanowiące prolog do tego eventu
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Wrzesień 2021, 09:05:07 wysłana przez laf »

Offline amsterdream

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #927 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 09:22:59 »
Wielka kolekcja dubli DC.

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #928 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 10:34:12 »
Lat, jeśli kupiłeś ostatni nr WKKDCC to znasz już jednego z jego imienników/poprzedników z historii o czerwonym kryptonicie, Willa Paytona, zaś w nr 56 (Cry for Justice że scenariuszem Robinsona) pojawił się niebieskoskóry Starman. Dalej, w Ran-Thanagar War pojawi się Starman kosmiczny książę. Jestem szczęśliwym posiadaczem Starman Compendium gdzie Robinson nawiązuje praktycznie do wszystkich tych herosów. Zbiór ten wyszedł na fali popularności serialu Stargirl. W serialu pojawia się inny Starman Sylwester Pemberton, który na początku serii Robinsona wspomniany jest jako Skyman, a Stargirl będzie w komiksach nosiła włócznię (czy też raczej berło) Jacka Knighta, głównego bohatera serii. W Kingdom Come pojawił się inny Starman, który powraca w serii Justice Society od America Geoffa Johnsa, z której to ma być w nowej kolekcji wydana historia Thy (to nie literówka (•‿•))Kingdom Come.

« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Wrzesień 2021, 10:35:52 wysłana przez Kandor »

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #929 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 10:50:33 »
Panie M, wszystko prawda co Pan piszesz o CM i BP, jasne. Nawet jeśli obejrzeć je nie bez przyjemności, to jednak zawsze coś w nich drażni (w Winter Soldierze Fury mówi że też kiedyś komuś zaufał i przypłacił za to okiem a tu się okazuje że to była niepoprawna wręcz miłość do kotów, WTF?) lub coś w związku z kulisami ich powstawania. Jednak na twoim miejscu nie "smiechałbym" jeszcze co do ich kontynuacji bo mogą nas one jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Wakanda może mieć debiut Namora w MCU a tytuł CM2 nie przypadkowo zmieniono na The Marvels, zresztą już z innym reżyserem.