Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573221 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3765 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 01:38:45 »
Bazyl jest bardziej rozpoznawalny, nie ma co się obrażać.
Na forum pewnie i jest, ale nie o tym mowa. Bardziej ciekawi mnie widoczność w wyszukiwarce, bo co bym nie wpisał (włącznie z wynikiem podesłanym przez @Juby) to lista Bazyliszka jest któraś z kolei zamiast jedyna.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3766 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 08:56:20 »
Nie wiem dlaczego wspominany jest tylko blog Bazyla skoro nad jego wynikiem znajdują się aż 3 listy: Uniwersum, Wikipedii i Batcave  ;D

Polska strona Wikipedii o BiZDC pokazuje tylko 25 tytułów, czyli nikt tego nie aktualizuje. A pozostałe listy zawierają obecnie tytuły do numeru 72. Moja lista zawiera pełne 100 tytułów, które wyjdzie w Kolekcji. To chyba całość jest lepsza niż brak 28 pozycji.

Batcave bardzo cenię. Np. te 17 lat temu stanowiła moją główną bazę informacji, dotyczącą animacji z Batmanem. Dzięki niej dowiedziałem się o serialu "The Batman" i potem już na bieżąco jak wychodziły późniejsze sezony, oglądałem kolejne odcinki. A recenzje/streszczenia tych odcinków bardzo mi się podobały.

No i Forum do pogadania choćby o kolejnych filmach DC też jest fajne. Ale faktem jest, że jest tam o wiele mniej ludzi niż na Forum Gildia/Spec. Facebook jest zbyt chaotyczny, zwłaszcza jeśli idzie o porządkowanie komentarzy na poszczególnych fanpage'ach. Po tym jak skończył się ten o WKKM, to już nie jest to samo. ;) Jako dziaders, zawsze będę cenił bardziej fora dyskusyjne.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 09:07:13 wysłana przez Bazyliszek »

Online Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3767 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 10:09:17 »
Ale ten współczesny Batman to mięczak. Nawet porządnie uderzyć nie potrafi, żeby kogoś uratować. Kiedyś to potrafil udusić, a nawet strzelać z karabinu na batsamolocie... 8)

https://www.cbr.com/batman-machine-gun-monster-men/

Offline Sebo

Odp: Batman
« Odpowiedź #3768 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:26:35 »
Teraz w kanonie jest chyba pogląd że Batman brzydzi się bronią palną bo od niej zginęli jego rodzice. Dlatego jej nie używa. Było o tym  kilku komiksach (również wydanych w Polsce)

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3769 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:28:01 »
No to może laserami strzelać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Batman
« Odpowiedź #3770 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:32:44 »
Hahaha, albo rzucać nożami.

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3771 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 12:42:00 »
Miał jakieś batarangi czy jak to się nazywa chyba, że noże też już niedobre.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3772 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 13:02:26 »
Batman przestał zabijać, używać broni i nawiązał współpracę z policją już w 1940, czyli niecały rok po swoim debiucie.
Batman returns
his books to the library

Odp: Batman
« Odpowiedź #3773 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 14:18:14 »
  Zabił KGBeasta w latach osiemdziesiątych, nie pamiętam kiedy dokładnie ani kto pisał, ale oglądałem specjalnie Aparo napewno rysował. Chociaż gdzieś czytałem później, że to odkręcili ale tego już nie widziałem. Na dobrą sprawę u Kinga znowu zabił KGBeasta. No i Kult przypadkiem nie jest w kanonie? Bo tam jedzie z tematem na grubo.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3774 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 14:39:53 »
Na dobrą sprawę u Kinga znowu zabił KGBeasta.
Nie zabił go. Skręcił mu kark i pozostawił na mrozie bez udzielenia pomocy (Batman #57 - 2018 rok). Odchodząc KGBeast był żywy i coś tam rzucił do Nietoperza. Tak urywając wątek można spekulować, że zabił go, ale KGBeast pojawił się w "Nightwing #91" (2022 rok).

Odp: Batman
« Odpowiedź #3775 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 14:46:03 »
  Dlatego napisałem na dobrą sprawę. Ja wiem, że to raczej takie mrugnięcie okiem było Kinga do fanów klasycznego Batmana i tej pierwszej historii, a że King jest jaki jest to jego mrugnięcie okiem oznacza śmierć i dramę. No, ale w tym przypadku liczą się chyba intencje bo o tym rozmawiamy no nie? No chyba, że przyjmiemy wersję, że największy detektyw świata doskonale wszystko obliczył i wiedział, że on nie umrze pozostawiony na mrozie gdzieś w głuszy ze skręconym karkiem.

Offline sir Nick

Odp: Batman
« Odpowiedź #3776 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 22:03:52 »
Może nie tyle zabił wprost, co spowodował śmierć, zamykając w pomieszczeniu bez jedzenia i wody. W "Ten nights of the Beast" Jima Starlina i Jima Aparo. Starlin to byl niezły kozak i w swoim krótkim runie napisał kilka znakomitych historii, z których "10 nocy..." jest najsłabsza, bo kuriozalna, a i tak sie bardzo fajnie to czyta. Jest ten klimacik lat '80.  ;)
Oczywiście, że odkręcili, bo się przestraszyli. Ale aż dziw, że w ogóle puścili taki finał. W No Man's Land, Rusek jest juz nawet takim "protegowanym" Gacka. Co jak co, ale Gacek czasem bardzo łatwo zapomina, że niektórzy mają duzo krwi na rękach. ::)

Skręcił kark i pozostawił na mrozie, ale nie zabił. Buhaha. Dobrze że Beast ma zawsze stolichnayą w beast-pasie to nie zamarzł, biedaczek. Co za brednie. Ten Tom King to potrafił. Musiał się napatrzyć w tym CIA na różne niecodzienne sytuacje.

A w ogóle to KGBeast jest juz outdated, powinien się pzremianować na GRUnstoppable, ale się boi, że go z tym od Minionków będa mylili.
Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3777 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 23:11:57 »
Zabił KGBeasta w latach osiemdziesiątych, nie pamiętam kiedy dokładnie ani kto pisał, ale oglądałem specjalnie Aparo napewno rysował.
Po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach historie większości postaci DC pisano na nowo, również Batmana. Przy czym określenie tego okresu grim & gritty wyjaśnia w jakim kierunku owe zmiany zmierzały. W latach 1986-88 Batman używał broni palnej, był brutalny, dopuszczał naginanie zasad, w tym zabijanie. Za zmianę tę odpowiedzialny był Mike W. Barr, który napisał Year Two. Tę linię narracyjną kontynuował Jim Starlin (np. Ten Nights of the Beast).

Fani nieprzychylnie przyjęli tę transformację. Przekreślała ona praktycznie całą tradycję postaci. Po dwóch latach włodarze DC zrezygnowali więc z podążania w tę stronę. Ostatecznie wydarzenia z Year Two uznano za niebyłe po Godzinie Zero.
Batman returns
his books to the library

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3778 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 23:20:27 »
Czytam tego Knightfalla i w sumie to dopiero zaczyna być ciekawe jak Batmana połamali.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vertogo

Odp: Batman
« Odpowiedź #3779 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 00:14:48 »
Czy któryś z forumowiczów ma najnowszy tom Batman detective comics zgaduj zgadula, i mógłby się podzielić informacja o zawartości tego tomu, bo Egmont podaje, że album zawiera materiały z komiksów 1047-1061,z czego 1047-1058 dostaliśmy juz w poprzednim albumie detective comics wieża, więc nowy materiał to tylko 3 zeszyty, a tom ma 252 strony