Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572809 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2445 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 01:26:20 »
Też mi się bardzo podobał ten Batman z Ziemi Jeden, bardzo filmowy. Pewnie tom 3. to tylko kwestia czasu, w końcu to Batman. Może przy okazji trójki dodrukują dwójkę, bo tom 1. miał dodruk, jeśli dobrze pamiętam.

A ja pyknąłem sobie Gotham w świetle lamp gazowych. Już to czytałem w starszym wydaniu. Pierwsza część z rysunkami Mignoli jest lepsza, dość prosta, ale klimatyczna, jak to u twórcy Hellboya. Druga część to kontynuacja tego świata, też ma fajne rysunki, ale nie ma już tego klimatu, a historia średnia. Jak dla mnie trochę zbyt średnia, żeby ją wydawać w takim wydaniu. No ale sam komiks z rysunkami Mignoli byłby za cienki, a w innym wydaniu też pewnie nie dostalibyśmy tej kontynuacji. Więc niech będzie. Miałem pecha, bo końcówkę tasiemki będącej zakładką miałem przyklejoną do strony. Ach, te Batmany Noir i ich zakładki...
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2446 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 06:35:02 »
No ale sam komiks z rysunkami Mignoli byłby za cienki, a w innym wydaniu też pewnie nie dostalibyśmy tej kontynuacji. Więc niech będzie.
Tylko, że takie wydanie istnieje - Batman Gotham by the Gaslight Deluxe Edition. Zbierające zarówno zeszyty By the Gaslight i Master of the Future, a także dodatkowe zeszyty Convergence: Shazam, dziejące się w tym świecie. Całość w kolorze.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 06:36:34 wysłana przez michał81 »

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #2447 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 19:49:29 »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2448 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 12:07:09 »
Ogólnie bardzo udana lektura na koniec tego roku i czekam na trzeci i może kolejne tomy.

Trzeci "Batman: Earth One" będzie chyba ostatnią częścią (choć w 2012 była mowa o pięciu). Dopóki oskarżenia z planu dokrętek "Justice League" nie pójdą w zapomnienie, Geoff może być lekko odsunięty na drugi plan. Koniec vol. 3 domyka w zasadzie historię, Johns trochę na siłę próbuje "zrehabilitować się" za aferę z Ray'em Fisher'em zmieniając kolor skóry jednej z głównych postaci (tak jak chciał to zrobić Tim Burton w ekranizacji ;)). Finał daje też możliwości kontynuacji, o ile będą sprzyjające okoliczności przyrody. W ogólnym rozrachunku "trójka" to niestety raczej średni komiks, a początek z '12 zapowiadał najlepszą od lat historię z Batsem. Niemniej ma kilka mocnych punktów i na pewno warto go przeczytać.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2449 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 10:47:59 »
Jaki waszym zdaniem jest najważniejszy komiks o Batmanie ostatniej dekady 2011-2021? Pisząc najważniejszy nie mam na myśli komiksu z przegenialną fabułą, ale takim, który wpłynął na mitologię Batmana i Gotham. Komiks opowiadający jedną historię w jednym tomie, bądź kilku.

Moim zdaniem takim komiksem, wręcz kulotwym jest Batman 52 Trybunał Sów (dwa tomy), który dodał bardzo ciekawych złoczyńców Batmanowi, jak i poszerzył tajemniczość samego Gotham. Motyw trybunału już nawet się pojawił w serialu Gotham i już się szykuje gra Gotham Knights, gdzie Trybunał ma odgrywać pierwsze skrzypce.

A Wy jaki macie swój komiks?
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Styczeń 2022, 11:08:30 wysłana przez Pan F. »
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2450 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:57:29 »
Mam takie samo zdanie.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2451 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 11:28:14 »
Faktycznie saga z Trybunałem Sów była odświeżającym motywem w mitologii Batmana i mocnym akcentem w całej linii wydawniczej New 52. Ja od siebie dodałbym jeszcze takie propozycje:
- Dark Nights: Metal i motyw mrocznego multiwersum
- Batman: Biały Rycerz - nie czytałem, ale cała seria jest bardzo dobrze oceniana i stworzyła zupełnie nowy świat w batmanowych elseworldach: Murphyverse
- motyw Trzech Jokerów rozpoczęty w Lidze Sprawiedliwości z New 52, a zakończony specjalnym albumem wydanym w ramach DC Black Label
-
Spoiler: PokażUkryj
wyjawienie prawdziwej tożsamości Nightwinga
w trakcie eventu Wieczne Zło
- na koniec coś mogłoby być największą sensacją,, gdyby doszło do skutku: ślub Bruce'a Wayne'a z Seliną Kyle.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 11:33:05 wysłana przez laf »

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2452 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 12:50:52 »
- na koniec coś mogłoby być największą sensacją,, gdyby doszło do skutku: ślub Bruce'a Wayne'a z Seliną Kyle.

Dalej nie rozumiem czemu ten ślub się nie wydarzył. Tom King 50 rozdziałów przygotowywał podwaliny pod ten moment, by walnąć ograny motyw, że Batman szczęśliwy to nie Batman.....

Status Quo zachowany, szefostwo DC się cieszy, Tom King obrzucony jajkami, a fani w rozpaczy.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #2453 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:34:56 »
Co do Batmana Ziemi Jeden to muszę się wyłamać. Dla mnie ten komiks koncepcyjnie jest co najwyżej przeciętny. Przyziemny Batman, to nic nowego chociaż rozumiem czemu budzi to entuzjazm wśród wielu ludzi, którzy są już zmęczeni Batmanem półbogiem, przewijającym się od Final Crisis po ostatnie eventy z Metalem w tytule.

Zdecydowanie mocniej chciałbym zobaczyć na naszym rynku Superman Ziemie jeden, gdzie co prawda trudno nazwać to urealistycznieniem postaci bo nadal obecni są kosmici, niesamowite technologie i esencja samego Supermana pozostaje bez zmian, ale całość ma imo trochę spider manowy posmak. Clark to tam dość młoda osoba zmagająca się z typowymi problemami wieku młodzieńczego. Wiele motywów faktycznie jest kompletnie nowych.
Spoiler: PokażUkryj
Clark jest w związku z ex prostytutką a nie Lois, gdzie z tą drugą łączy go bardziej relacja na zasadach partnerskiej współpracy aniżeli cokolwiek więcej,  Zod jest odpowiedzialny za zagładę Kryptona


Wracając do Batmana, to istotnie trybunał sów wniósł wiele i był szczytowym osiągnięciem Snydera w trakcie jego runu, chociaż ja lubię jego całość przy całej świadomości, że było tam wiele średnich a nawet słabych momentów. Rok zerowy z człowiekiem zagadką, Joker w dość demonicznej nawet jak na niego formie, sama koncepcja Blooma- chociaż po debiucie postać stała się strasznie jałowa,  nieciekawa i w sumie pozbawiona głębszych motywacji- to wszystko miało tam naprawdę fajny klimat.  Niestety nie obyło się też bez mielizn dręczących gatunek od lat
Spoiler: PokażUkryj
"uśmiercenie" Batmana i Joker, by potem stworzyć wątek z Waynem, który żyje w szczęśliwym związku ze zresetowaną pamięcią, aby potem i tak wrócił do roli Batmana. No i nie umiem się zdecydować czy pomysł na Gordona jako Batmana jest po prostu typowym efektem ubocznym co raz większego kombinowania i wydziwiania w konwencji, czy po prostu jest bez żadnych tłumaczeń głupi

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2454 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:54:06 »
Wracając do Batmana, to istotnie trybunał sów wniósł wiele i był szczytowym osiągnięciem Snydera w trakcie jego runu, chociaż ja lubię jego całość
Serio? Bo jakoś nie wynika to z Twojego postu  ;)

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2455 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:40:40 »
Mi się bardzo podoba Batman Ziemia Jeden, chyba najepszy komiks Geoff Johns'a jaki czytałem. Superman Ziemia Jeden to moim zdaniem świetne, a może i genialne przedstawienie samego Clarka, ale już słabe samego Supermana z dość typowymi naparzankami.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2456 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 16:04:51 »
Tak przy okazji spotkania Batmana z Madam Xanadu w LS #6. Czy ktoś pamięta jakiś antymagiczny sprzęt noszony przez Batmana na takich przeciwników z komiksów? Bo ja coś takiego kojarzę tylko z kreskówki Batman: The Brave and the Bold, gdzie Gacek miał ent metal i kastetami z niego zrobionymi lał m.in Gentelmen Ghosta.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #2457 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 16:24:34 »
Jeżeli Warner Bros chce promować film "Batman" jako mroczny i poważny, to sugerowałbym rozważniejszy dobór partnerów promocyjnych :) Ta marka to raczej mi się kojarzy z Marsjańskim Łowcą Ludzi...



Ale dobrze. Skoro chcemy iść w tym kierunku, to...

(inspiracja)

Co się stanie, gdy Oreo dam
Batmanowi, jestem ciekaw sam.
Czy zawarczy na mnie, że
On to Twinkies tylko chce,
Czy też nazwie je Bat-Ciastkiem i
Zasmakuje w nim?
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Co się stanie, gdy Oreo dam
Robinowi*, jestem ciekaw sam.
Czy odpuści ten swój gniew,
W końcu zrelaksuje się?
Czy polubi ciastka mleczny smak?
Ma Bat-Krowę wszak...
Co się stanie, gdy Oreo dam...


* Damianowi Wayne'owi

Co się stanie, gdy Oreo dam
Gordonowi, jestem ciekaw sam.
Czy ciasteczka mleczny cud
Zwalczy nikotyny głód
I komisarz powie fajce "Precz!
Mam tu lepszą rzecz!"
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Co się stanie, gdy Oreo dam
Jokerowi, jestem ciekaw sam.
Czy tak smakiem wzruszy się,
Że porzuci swój krwi zew
I jak w Srebrnej Erze przejdzie na
Nieszkodliwy żart?
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Co się stanie, gdy Oreo dam
Riddlerowi, jestem ciekaw sam.
Czy zapyta zaraz: "Ha!
Co, choć jedno, to są dwa?"
I odpowiem: "Ciastko, które jesz
Albo Harvey Dent".
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Co się stanie, gdy Oreo dam
Two-Face'owi, jestem ciekaw sam.
Czy podwójny ciastka styl
W sercu mu wywoła tryl?
Skoro obie strony ładne są,
Będzie miły wciąż.
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Co się stanie, gdy Oreo dam
Pingwinowi, jestem ciekaw sam.
Czy pingwinia czerń i biel
W ciastku mu spodoba się,
Więc pokruszy sobie drobno je
Po czym, dziobiąc, zje?
Co się stanie, gdy Oreo dam...


Tak, najwyraźniej mam za dużo wolnego czasu.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Rodrigues

Odp: Batman
« Odpowiedź #2458 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 18:35:57 »

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2459 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 15:16:52 »
Chciałoby się wyrażać dobre zdanie o tych nowych przygodach Batmana, które Egmont nam teraz serwuje.
Spoiler: PokażUkryj
No ale jak Tynion kopiuje sposób załatwiania pomocników Jokera z "Mrocznego Rycerza", to się nie da. No dobra - to było śmieszne, ale plagiatów nie lubię. I po to Gacek załatwiał Deathstroke'a w tomie BvD, by zaraz potem znowu robić to samo? Suabe.

Ale ten pomysł przebudowy Gotham mi się podoba. Bo w końcu Bruce robi coś co naprawdę poprawiłoby sytuację ogólną.
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Styczeń 2022, 10:55:58 wysłana przez Mateusz »