Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572837 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2355 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 23:48:42 »
@Motyl  spoko ta graficzka. Choć mi się podoba bardziej taka wersja Batmana:








sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2356 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 08:12:26 »
Tak tylko daje choc coraz bardziej dochodze do wniosku ze ten portal to ma jakis dziwny "nowoczesny/europejski" poglad na swiat...

Batman wyruszył w świat i zawitał do Polski. Tylko czemu nasza historia jest najgorsza z całego komiksu?

https://spidersweb.pl/rozrywka/2021/09/18/batman-swiat-recenzja-komiks-batman-w-polsce


Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2357 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 08:49:48 »
To się obrońcy polskiego komiksu obruszą.

Jak kiedyś lubiłem rysunki Kowalskiego tak w Batmanie się nie popisał. Kolory też strasznie słabe.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2358 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 12:23:29 »
Ja odpuściłem sobie ten komiks. Nie jestem fanem takich antologii z one-shotami.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2359 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 22:04:38 »
@UP
Dokładnie. No Mans Land powinien być wydany dla nas na Dzień Batmana.

Jak Drakula, to tylko The Batman. :)


Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #2360 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:48:16 »
To się obrońcy polskiego komiksu obruszą.

Jak kiedyś lubiłem rysunki Kowalskiego tak w Batmanie się nie popisał. Kolory też strasznie słabe.
W ogóle więkoszość historii w tej antologii ma fatalne rysunki a dlaczego scenariusz polskiej hostorii najgorszy? Bo autor tak samo pisze jak wydaje komiksy ;)

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #2361 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:24:54 »
Zaznaczam ze batman swiat nie czytalem, ale akurat same zalozenia polskiej historii brzmia wyjatkowo durnie, batman odkrywa ze w warszawie jest niska przestepczosc dzieki niesamowitej technologii warsaw tech w ktorej chce zdobyc udzialy xD https://www.thefirstnews.com/article/batman-has-landed-new-dc-comics-book-sees-caped-crusader-in-warsaw-where-he-is-baffled-by-low-crime-rate-24864

Ta strona przykladowa w ktorej kolodziejczak sie rozplywa nad warszawa tez delikatnie zenujaco wypada, batman zachwycony warszawa i jej technologia brzmi jak slaby fanfic
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:29:29 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #2362 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:53:05 »
Również nie nabyłem/czytałem jeszcze tej antologii ale dochodzące z różnych miejsc w sieci recenzje i opinie o naszym wkładzie w ten zbiór są lekko to ujmując załamujące. O ile do pracy Kowalskiego miałem już obawy po pierwszych prezentacjach kadrów (zwróćcie uwagę na nienaturalnie narysowaną prawą rękę artu okładkowego, albo po prostu brak zachowania przez rysownika zasad perspektywy) o tyle liczyłem na dobry skrypt wygadanego i przecież piszącego od lat  różnorakie teksty Kołodziejczaka.
Album oczywiście kupię i przeczytam ale na buga - dlaczego!?!?!

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2363 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:08:52 »
@UP
Bo to Kołodziejczak - duh. Jak myślisz, czemu już nie ma jego nowych książek? Kryzys twórczy, wypalenie pisarskie, albo jego teksty są tak słabe, że nikt ich nie chce drukować. Ja się w ogóle dziwię, jak on się załapał do tej antologii.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2364 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:54:47 »
Cytuj
@UP
Bo to Kołodziejczak - duh. Jak myślisz, czemu już nie ma jego nowych książek? Kryzys twórczy, wypalenie pisarskie, albo jego teksty są tak słabe, że nikt ich nie chce drukować. Ja się w ogóle dziwię, jak on się załapał do tej antologii.

 Akurat wydał w tym roku zbiór opowiadań, a poprzednią książkę ze 3-4 lata temu więc jednak coś mu drukują. Trochę już tego wydał, kto wie? Może kiedyś Hachette wyda Wielką Kolekcję Książek Tomasza Kołodziejczaka i dostaniesz spięcia w jednostce centralnej jak te roboty od Asimova i będzie tu trochę spokoju.

Cytuj
Zaznaczam ze batman swiat nie czytalem, ale akurat same zalozenia polskiej historii brzmia wyjatkowo durnie, batman odkrywa ze w warszawie jest niska przestepczosc dzieki niesamowitej technologii warsaw tech w ktorej chce zdobyc udzialy xD https://www.thefirstnews.com/article/batman-has-landed-new-dc-comics-book-sees-caped-crusader-in-warsaw-where-he-is-baffled-by-low-crime-rate-24864

Ta strona przykladowa w ktorej kolodziejczak sie rozplywa nad warszawa tez delikatnie zenujaco wypada, batman zachwycony warszawa i jej technologia brzmi jak slaby fanfic

  Pomysł jak pomysł, może być głupkowaty gorzej jak wykonanie zawodzi. Ja mam lepszy w sumie. Batman prowadzi w Warszawie dochodzenie w sprawie katastrofy ekologicznej spowodowanej wysadzeniem przez bandę terrorystów miejscowej oczyszczalni ścieków, tropy prowadzą go do 140-letniego właściciela kilku kamienic w pobliżu Alei Jerozolimskich, którym okazuje się być R'as Al-Ghul.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2365 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:15:48 »
Wielką Kolekcję Książek Tomasza Kołodziejczaka

Tym się zainteresowało Edipresse i go wcisnęli do bardzo fajnej (poza tym :) ) Kolekcji "Mistrzowie Polskiej Fantastyki". Ale załapał mu się tylko jeden tom z jego trylogii, podczas gdy inni pisarze dostali więcej swoich pozycji. Zatem średnio na jeża.


Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #2366 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:53:27 »
Zaznaczam ze batman swiat nie czytalem, ale akurat same zalozenia polskiej historii brzmia wyjatkowo durnie, batman odkrywa ze w warszawie jest niska przestepczosc dzieki niesamowitej technologii warsaw tech w ktorej chce zdobyc udzialy xD https://www.thefirstnews.com/article/batman-has-landed-new-dc-comics-book-sees-caped-crusader-in-warsaw-where-he-is-baffled-by-low-crime-rate-24864

Ta strona przykladowa w ktorej kolodziejczak sie rozplywa nad warszawa tez delikatnie zenujaco wypada, batman zachwycony warszawa i jej technologia brzmi jak slaby fanfic

;D Dla mnie też to brzmi jak cringe. Nie można było napisać normalnej historii wpasowanej dobrze w naszą polską perspektywę, tylko wpaść w typowe kompleksy, do tego jeszcze te na punkcie Warszawy? Teraz bohaterowie DC będą jeździć do Warszawy po porady jak dobrze zwalczać przestępczość XD

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2367 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:38:11 »
Tym się zainteresowało Edipresse i go wcisnęli do bardzo fajnej (poza tym :) ) Kolekcji "Mistrzowie Polskiej Fantastyki". Ale załapał mu się tylko jeden tom z jego trylogii, podczas gdy inni pisarze dostali więcej swoich pozycji. Zatem średnio na jeża.


Gdyż to nie jest kolekcja mistrzów polskiej fantastyki, tylko kolekcja pisarzy fantastycznych, którzy wydają książki w Fabryce Słów. Sprawdź, czy w tej kolekcji są jacyś autorzy, którzy nic w Fabryce Słów nie wydali.

p.s. przepraszam, że użyłem słowa sprawdź. I tak to oleje ktoś z paranoją na punkcie deprymacji Kołodziejczyka.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2368 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:44:52 »
Jak już pokazywałem - Kołodziejczak wydał tą swoją trylogię wcześniej m.in w Fabryce Słów. Ale już np. jego zbioru opowiadań nie dali. A Ziemiańskiego czy Pilipiuka tak. :P


sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2369 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:31:04 »
TK panowie napisal to na odwal bo cale swe moce przerobowe poswieca na prace nad klasykami z Batmanem i inne starocie ktorych egmont sie nie boi aby wreszcie je wydac ☺