Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #195 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 15:09:12 »
Też nie mam parcia na to wydanie, ba - coraz mniej mnie ciągnie do DC/Marvela, bardziej do Image i Europy i nie mam zamiaru nawoływać do żadnego bojkotu. Kto będzie chciał - niech kupi, kto nie będzie - niech wzruszy ramionamo w temacie Noir.

Online Bazyliszek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #196 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:00:18 »
@Talibo

Już to napisałem dlaczego mnie to wydanie razi. Na WTK TK powiedział, że Egmont nie będzie wydawał większej ilości pozycji rocznie, bo nastąpiłby przesyt rynku. Skoro więc nowe pozycje powodowałyby przesyt, to duble robią to tym bardziej. W sytuacji gdy WKKDC się urywa, a sam Egmont wygasza serie DC Rebirth, to ja bym oczekiwał jednak sięgnięcia po jakieś premierowe w Polsce pozycje DC a nie ponowne wydanie tego samego w czerni i bieli. No i na koniec - takie coś Egmont mógł wydać w każdym momencie. Nie musiał czekać na okrągłe urodziny. Ja na 80-tkę spodziewałem się czegoś lepszego niż reedycji wydanych już u nas tytułów.

Offline Kadet

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #197 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:04:47 »
Skoro więc nowe pozycje powodowałyby przesyt, to duble robią to tym bardziej.

Nie w tym wypadku, bo to zupełnie inny sektor. To nie jest zwykłe wydanie Egmontu do czytania. To jest kolekcjonerskie wydanie dla bogatych fanów, które jest do podziwiania i szpanowania. 90% targetu standardowych publikacji Egmontu tego nie kupi, więc nie ma kolizji w grupach klientów docelowych.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #198 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:10:02 »
To nie jest zwykłe wydanie Egmontu do czytania.

A do czego to jest?  ;) Mam na ścianie jako obraz powiesić?

To jest kolekcjonerskie wydanie dla bogatych fanów, które jest do podziwiania i szpanowania. 90% targetu standardowych publikacji Egmontu tego nie kupi, więc nie ma kolizji w grupach klientów docelowych.

A skąd o tym wiesz, skoro do tej pory Egmont nie wydawał takich kolekcjonerskich serii, ba nie wydał nawet jednego omnibusa (nie chodzi mi o samo wydanie, ale koszt takiego komiksu, byłby zapewne wyższy niż obecne cegiełki typu Daredevil) ?



Offline Kadet

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #199 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:17:54 »
A do czego to jest?  ;) Mam na ścianie jako obraz powiesić?

Niektórzy chętnie by pewnie w ramki oprawili, żeby się nie niszczyło :) Tak na poważnie, to jest właśnie minus komunikacji niewerbalnej - akcent miał być na "to nie jest zwykłe wydanie do czytania".

A skąd o tym wiesz, skoro do tej pory Egmont nie wydawał takich kolekcjonerskich serii, ba nie wydał nawet jednego omnibusa (nie chodzi mi o samo wydanie, ale koszt takiego komiksu, byłby zapewne wyższy niż obecne cegiełki typu Daredevil) ?

Chodzi mi właśnie o kryterium cenowe (ale uwaga, to tylko moje domysły) - my tu sobie możemy być głośni na forum i w ogóle, ale wydaje mi się, że gros przychodów Egmontu to klienci, którzy nie wyszukują wiadomości w internecie, nie śledzą serii z oddaniem, tylko po prostu kupują sobie, dajmy na to w Empiku, to, co im się podoba. Taka osoba raczej nie wyłoży 500 zł za zestaw komiksów. No i taka cena wyklucza chyba wszystkich tych, którzy jeszcze nie zarabiają na życie (chyba że mają bardzo dzianych rodziców albo rewelacyjne stypendium na studiach :) ).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:21:28 »
Tej kolekcji raczej nie będzie w empikach, chociaż kto wie... ;)


Offline Kadet

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:23:40 »
No właśnie - i targety się rozminą :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline xanar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 19:24:07 »
Niektórzy nie kupią bo niekolorowe  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 20:07:31 »
@Talibo

Już to napisałem dlaczego mnie to wydanie razi. Na WTK TK powiedział, że Egmont nie będzie wydawał większej ilości pozycji rocznie, bo nastąpiłby przesyt rynku. Skoro więc nowe pozycje powodowałyby przesyt, to duble robią to tym bardziej. W sytuacji gdy WKKDC się urywa, a sam Egmont wygasza serie DC Rebirth, to ja bym oczekiwał jednak sięgnięcia po jakieś premierowe w Polsce pozycje DC a nie ponowne wydanie tego samego w czerni i bieli. No i na koniec - takie coś Egmont mógł wydać w każdym momencie. Nie musiał czekać na okrągłe urodziny. Ja na 80-tkę spodziewałem się czegoś lepszego niż reedycji wydanych już u nas tytułów.
To inna grupa docelowa? Dla ciebie jakby wydali kolejne komiksy to byś musiał z czegoś rezygnować, bo liczysz każdą złotówę pięć razy, a na rynku już jest dużo dobra. Ale dla mnie nie, ja z niczego nie rezygnuje i biorę Batmana Noir, Thorgala, Szninkla itp. itd. bo jestem tego typu kolekcjonerem, co nie żałuje na kasę i takie kolekcjonerskie wydanie zawsze chętnie przygarnie. Ale normalny czytelnik tak nie działa, ma budżet powiedzmy 250zł na komiksy miesięcznie i z niego korzysta i o takim czytelniku mówił TK.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 20:39:13 »
Napisz jeszcze raz że jesteś zamożny (lubisz to, widać gołym okiem) i stać Ciebie na wszystko co kolekcjonerskie, ekskluzywne, limitowane... Dawaj ;D

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:02:35 »
Nic takiego nie pisalem, Wyluzuj. Raz, ze nie jestem zamozny, a dwa, to ze wydaje wiecej nie ma znaczenia, nie czyni ze mnie w zadnym stopniu lepszego kolekcjonera czy komiksiarza, tlumaczylem jedynie mechanizm.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:04:33 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Bazyliszek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:45:20 »
Tutaj zamożny jest tylko Antari. :) I jeszcze jeden użytkownik, co niedawno pisał, że kupił Thorgala, Szninkiela i Noir, tylko jego ksywki zapomniałem.

Noir zajmują moce produkcyjne i miejsce w kalendarzu Egmontu. A mogliby wydać jakąś premierę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:48:16 »
A mogliby wydać jakąś premierę.

Oprócz tych kilkunastu, które będą w sierpniu?

Offline xanar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:49:22 »
i w każdym innym miesiącu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 21:52:26 »
Noir zajmują moce produkcyjne i miejsce w kalendarzu Egmontu.

No właśnie ponieważ to "duble", na co tak pomstujesz, to zbyt wiele mocy nie zajmą, bo wszystkie mają już gotowe tłumaczenia :) O kolory też nie trzeba się za bardzo martwić...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!